Náhradník Cruz proti Portu hrdinou

Cruz

02/11/05 - Včera odehrál Inter čtvrtý zápas v základní skupině H Ligy mistrů a připsal si potřetí tři body. Znovu se utkal s Portem a oplatil mu porážku 0:2. Vítězství 2:1 se však neradilo lehce. Stejně jako v prvním zápase ukázalo Porto svoje kvality v obraně a také vysokou efektivnost v útoku. Na San Siru se ujalo vedení povedenou ranou z přímého kopu Hugo Almeidy. Další střela mezi tři tyče brankáře Julia Cesara nepřišla.

Inter - FC Porto 2:1

Mancini musel v druhém poločase vyslat na trávník Mihajloviče, Cruze a Cambiassa, který si měl kvůli lehčímu zranění odpočinout. Střídání týmu prospělo. Patnáct minut před koncem si Pizarro vykoledoval penaltu, kterou Cruz bezpečně proměnil. Sám pak osm minut před koncem naskočil na Mihajlovičův centr z rohového kopu a nasměroval Inter k výhře. Jednalo se o 400. a 401. gól Inter v evropských pohárech z 266 zápasů.

Cruz se nestal poprvé jako náhradník hrdinou. V 8.kole střídal zraněného Adriana a jeho gól znamenal vítězství 1:0 v Udine. Ve 2.kole nastoupil za stavu 3:0 pro Palermo na posledních 20 minut a dvěma přesnými ranami snížil na rozdíl jediné branky. V tabulce střelců je první s osmi góly, Adriano jich má jenom šest. I z dalšího porovnání vychází lépe. Na jeden gól potřebuje 82 minut, zatímco jeho kolega z Brazílie o 100 minut více! Už proto by měl hrát častěji. jeho výkonů si všimli i v jeho vlasti a byl nominován do reprezentace.

"Bylo důležité dnes vyhrát," řekl těsně po zápase Cruz. "Zvládli jsme to a teď již myslíme na ligový zápas s Laziem. Jsem potěšen, že jsem dal góly. Nezasloužili jsme si prohrát a jsme si jistý, že jsem byl na správném místě ve správný čas." Na Adrianovu formu Argentinec poznamenal: "My střelci žijeme pro góly, pokud se nám to nedaří jsme kritizováni. Jsme tým a musíme bojovat dál společně." Mancini upozornil také na jeho věk. "Je mu teprve dvaadvacet. Odevšud slyší kritiku, potřebuje dostat čas. Jsme si jistý, že to zvládne."

Verón se přiznal, že první poločas se týmu nepovedl. "Inter ale není v krizi. Hráli jsme dobře a mohli vyhrát mnohem snadněji. Oni vystřelili na bránu pouze jednou." Také Mancini uznal, že druhá půle byla z pohledu jeho týmu lepší. "Není lehké hrát na takovém špatném hřišti a ještě bez diváků. Viděl jsem v naší hře pozitivní věci a vítězství jsme si zasloužili. Cruz měl výhodu, že byl čerstvý a proto byl tak vidět. Figo odehrál velmi dobré utkání. Zaslouží si to, protože tvrdě pracuje v tréninku. Doufám, že ve svých výkonech bude pokračovat."

Další zápas Ligy mistrů se hraje 23.listopadu znovu na San Siru. Inter bude hrát naposledy před prázdným hledištěm a uvítá překvapení celé soutěže - Artmedii Bratislava. Náročný program pokračuje již tuto sobotu. Inter hraje v Římě s Laziem. Kvůli červené kartě bude chybět Verón a zřejmě také trenér Mancini. Ten ale doufá, že jeho odvolání proti diskvalifikaci na dva zápasy vyjde. "Snad budu v sobotu chlapce vést z lavičky." Trest dostal za slovní napadení rozhodčího před týdnem po utkání s AS Řím. Proti Sampdorii vedl tým asistent Orsi.