Cambiasso vstřelil první černomodrý gól na MS

MS

16/06/06 - Na právě probíhajícím Mistrovství světa v Německu má svoji účást i milánský Inter. Na nejslavnějším turnaji se může dostat na trávník až osm jeho hráčů. V italské reprezentaci působí pouze jediný - obránce Marco Materazzi. Další obránce Fabio Grosso do Interu teprve přijde. Pravděpodobný je i příchod ostrostřelce Toniho.

Na MS hrají z Argentiny obránce Nicolas Burdisso, defenzivní štít Esteban Cambiasso a útočník Julio Cruz. Nominování nebyli Walter Samuel, Javier Zanetti, Kily Gonzales, Santiago Solari a Juan Veron. Brazílii reprezentují dva Interisti - brankář Julio Cesar a útočník Adriano. Do nominace se nevešli Aparecido Cesar a Ze Maria. Za Srbsko a Černou Horu hraje Dejan Stankovič. Veterán Siniša Mihajlovič v nominaci přirozeně není. Portugalsko reprezentuje poslední černomodrý hráč Luis Figo.

V prvním kole vyhrála Argentina nad Pobřežím Slonoviny 2-1. Celý zápas odehrál Burdisso a Cambiasso. Figo nahrál na jediný gól Portugalska, které porazilo 1-0 Angolu. Materazzi při výhře Itálie nad Ghanou 2-0 na hřišti chyběl, Grosso odehrál celé utkání. Brazílie porazila Chorvatsko 1-0, Adriano za 90 minut branku nevstřelil. Za Srbsko a Černou Horu hrál celý zápas Stankovič, který dostal žlutou kartu. Jeho reprezentace prohrála s Nizozemskem 0-1.

Ve druhém kole se fanoušci modročerných mohli poprvé radovat z branky. První gól zástupce Interu vstřelil Esteban Cambiasso. Ten se na trávník dostal v 16.minutě díky zranění svého spoluhráče. Burdisso odehrál celý zápas, stejně jako na druhé straně smutný Dejan Stankovič. Jeho reprezentace prohrála 0-6.