Inter remizoval s Ajaxem

Ajax

05/08/06 - Inter pokračuje v přípravě a odletěl do Nizozemska na kvalitně obsazený turnaj, který pořádá Ajax. Do Amsterdamu se kromě něj sjely také týmy Manchesteru United a Porta. V prvním duelu hráli nerazzurri s pořadatelem a remizovali 1-1. Ještě čtyři minuty před koncem přitom vedli. Utkání otevřel po 18 minutách Santiago Solari, který z hranice šestnáctky pohotově uklidil do sítě brankářem vyražený míč po pumelici Dejana Stankoviče. Za Ajax vyrovnal Sneijder.

Mancini nechal v Miláně trénovat Figa, Vieiru, Grossa a Materazziho, kteří se teprve ve čtvrtek vrátili z dovolené. Po zranění začali s míčem trénovat Burdisso a Recoba, který v týdnu pár dní netrénoval kvůli rodinným důvodům.

Kouč zkouší nové rozestavení 3-5-2. V obraně vedle sebe hráli Maicon, Cordoba a Samuel. Dopředu se vysunul Javier Zanetti. Ve středu hrál Pizarro, Stankovič a Dacourt, na levé straně pak Cesar. Góly měli na starost Solari a Martins. V druhém poločase dostali příležitost i Andreolli, Cambiasso, Adriano a řecký střelec Choutos, který se vrátil z hostování. Nadějný mladíček Slavkovski zůstal pouze na lavičce.

Za Ajax se v sestavě vůbec neobjevil Zdeněk Grygera, který potvrdil, že o něj má Inter Milán zájem. V druhém utkání turnaje porazil Manchester United FC Porto 3-1.

04/08/06 Amsterdam: Ajax - Inter Milan 1-1

Branky: Sneijder 86' - Solari 18'

Žluté karty: Cordoba, Dacourt, Vertonghen, Sneijder

Inter : Toldo, Maicon, Cordoba, Samuel (Andreolli 77'), Cesar; Stankovic, Pizarro, Dacourt (Cambiasso 66'), Zanetti, Solari (Adriano 63'), Martins (Choutos 77'). (Julio Cesar, Marino, Cambiasso, Slavkovski). Trenér: Roberto Mancini

Ajax: Stekelenburg, Vermaelen, Stam, Vertonghen (Maduro 46'), De Mul, Sneijder, Ogararu, Gabri, Emanuelson, Huntelaar (Manucharyan 73'), Perez (Rosales 46'). (Vermaelen, Heitinga, Lindenbergh) Trenér: Henk Ten Cate