15! Inter vyrovnal evropský rekord

12/02/07 - Milánský Inter si bez větších potíží poradil s prázdnými ochozy a veronským Chievem a vyhrál 2-0. Vyrovnal tak evropský rekord v počtu vyhraných ligových zápasů v řadě, který drží Real Madrid ze sezony 1960/61 a Bayern Mnichov. Německý tým vytvořil tento rekord na rozhraní sezony 2004/05 a 2005/06.

Chievo - Inter 0:2

Patnáctá výhra v řadě přinesla Interu i šedesátý bod, cože je největší počin z odehraných 22 kol v historii Italské ligy. O jeden bod méně měl v loňské sezoně dnes již druholigový Juventus Turín.

Znovu skvělý výkon předvedl Adriano. Jeho bleskurychlá a krásná branka ze 44.sekundy byla jeho čtvrtou v posledních pěti zápasech. Podle prezidenta klubu Morattiho je Brazilec znovu zpět. "Definitivně. Nejenom, že dal gól, ale celý zápas hrál velmi dobře. To je důležité pro celý tým."

Výkon Interu byl sice dobrý, ale mohl být i lepší. "V prvním poločase nám to moc nešlo," řekl trenér Mancini. "Navíc terén byl hrozný a držet míč bylo těžké. Přesto jsme v prvním poločase moc neriskovali. Po přestávce se všechno po druhé brance stalo jednodušší."