AS Řím zařídil Interu první porážku

Matrix proměnil penaltu

19/04/07 - "Mrzí to, doufali jsme, že budeme v sezoně neporažení," řekl po překvapivé porážce 1-3 od AS Řím trenér Interu Roberto Mancini. Porážka je o toho hořčí, že se stala na vlastním stadionu, který byl vystrojen a připraven na oslavy. Kdyby Inter vyhrál, slavil by šest kol před koncem scudetto.

Inter - AS Řím 1:3

Fanoušci byli natěšení, dost z nich mělo modročernou vlajku a balónky ve stejných barvách. Curva Nord připravila speciální choreografii, vše ostatních už bylo jenom na hráčích. Inter sice získal loni titul ale ten poslední, který slavil na hřišti, je z 28.května 1989. "Doufám, že tato porážka nám dá lekci a slavit budeme následující neděli." Pokud Inter vyhraje další dva zápasy, může slavit. Pokud Řím prohraje s Atalantou v Bergamu, může se slavit i po jediné výhře. Inter hraje v Sieně.

"V prvním poločase jsme nehráli moc dobře, po pauze jsme ale byli excelentní," řekl Mancini. "Jejich gól padl po šťastné teči, je to škoda." Inter ještě v 89.minuty hrál se soupeřem 1-1. Pak fauloval Cambiasso a Totti z přímého kopu a za pomoci zdi vstřelil druhý gól Říma.

"Prohrát jsme si nezasloužili," pokračoval kouč. "Měli jsme několik šanci, ale vždycky musíme hrát až do konce." Vysněných sto bodů nebude, nynější maximum je 99. Byla to první ligová porážka v sezoně. Naposledy je pokořilo Empoli 30.dubna 1-0. Jediný gól dal tehdy Marco Materazzi. Na vlastní gól téměř z poloviny hřiště se jen tak zapomenout nedá. Od té doby Inter prohrál jen dvakrát v Lize mistrů. Doma s Bayernem a venku s Portem.

Trenér Romy Luciano Spalletti stále ujišťuje, že Inter si scudetto zaslouží. "Byl to otevřený zápas, o výsledku se rozhodovalo až v závěru." Jeho svěřenci nedávno prohráli v Lize mistrů 1-7 a po šokující drtivé porážce si aspoň částečně spravili chuť. Duely s Interem však nekončí. Po výhře černomodrých v Italském superpoháru a dvou ligových zápasech se květnu uskuteční i dvou zápasové finále Italského poháru. Potřetí za sebou se ho zúčastní stejné celky. Zatím byl vždy úspěšnější ten z Milána.

Ivan Cordoba tvrdí, že kdyby hrál Inter tak jako vždycky i v prvním poločase nemohl prohrát. "Dobře jsem hráli až po přestávce," říká a také si myslím, že si jeho tým zasloužil bod. "Že jsme nebyli soustředění? Možná. Nikdo to ale to správně vysvětlení teď už nepodá." Hráči slibují, že v neděli proti Sieně to bude jiný zápas. Chtějí vyhrát a půjdou si za svým již od prvních minut.