Alkmaar předvedl Interu ofenzivní fotbal
13/08/07 - Cruz 13/08/07 - Inter si udělal v Nizozemsku ostudu. Nerazzurri v tom nejsilnějším možném složení podcenili AZ Alkmaar a naprosto zaslouženě prohráli 4-2. Skóre mohlo být mnohonásobně vyšší, kdyby domácí využili spoustu šancí, které si proti totálně nestíhající obraně vytvořili. Italský mistr se nezmohl takřka na nic a jeho první gól vstřelil po ojedinělé akci hlavou Stankovič. V druhém poločasu byl vyloučen Solari a na hráčích byla jasně patrná nervozita. Chvíli to vypadalo, že to odnese i rozhodčí. V závěru zmírnil prohru střídající Julio Cruz.

Interu se v přípravě moc nedaří a dobré výkony střídá se špatnými. Prohrál s Valencií, Arsenalem a rozdílem třídy s Aston Villou, zatímco překvapivě porazil Manchester United na jeho hřišti a vyhrál turnaj Birra Moretti nad Juventusem a Neapolí. V Nizozemsku prohrával již po deseti minutách po té, co Julio Cesar vyrazil pokus Maartensa a naprosto volný Cziommer pohodlně dokopl míč do prázdné brány. Ve 27.minutě zaváhala obrana při rohovém kopu, trefil se Steinsson. Alkmaar předváděl svoji typickou ofenzivní hrou, která mu přináší pravidelně velké množství branek. Není překvapením, když za zápas vstřelí i pět branek. Nikdy to však nabývá s nulou na druhé straně. Ve 30.minutě to jeho obrana potvrdila, když nezabránila na pravé straně odcentrovat Figovi a Dejan Stankovič netradičně hlavou snížil na 2-1.

pokračování...

Čtyři minuty po přestávce si dal vlastní gól Marco Materazzi. Snažil se odkopnout střelu Cziommera, přitom však míči změnil lehce směr a Julio Cesar v bráně nestačil reagovat. Od té chvíle předváděli domácí přímo nájezdy na nekoncentrovanou defenzivu Interu. Zatímco týmová souhra jim šla přímo skvěle, finální střela šla buď vedle nebo ji chytil Julio Cesar. Přesto v 55.minutě inkasoval počtvrté. Trefil se Ari. Na trávník se dostal za Vieiru Solari a krátce po svém příchodu na hřiště viděl červenou kartu. Nelíbilo se mu, že rozhodčí ocenil Dacourta za ostrý faul žlutou kartu a za protesty byl vyloučen. Čtvrt hodiny před koncem korigoval skóre střídající Julio Cruz, který se trefil z přímého kopu.

Zápas začal minutou ticha za zesnulého dlouholetého týmového manažera Interu Guida Susiniho.

Roberto Mancini ujistil, že ho výrazná porážka s Alkmaarem neznepokojuje. "Je lepší tvrdě prohrát než lehce vyhrát. Věděli jsme, že to bude těžký zápas. Soupeř nás dostal po tlak svým typickým způsobem.," řekl kouč. "Dělal nám menší problémy a zaslouženě vyhrál. V každém případě jsem s odehranými přípravnými zápasy spokojen. Párkrát jsme sice prohráli, ale je to užitečnější než jednoduché zápasy."

V neděli se koná finále Italského superpoháru a Inter na San Siru přivítá vítěze poháru Romu.