FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
ZPRÁVY

WEB

Barcelonské góly pro Puertu
30/08/07 - Barca 30/08/07 (Inter-ol) - Inter Milán zcela ostudně, zaslouženě a bohužel očekávaně prohrál s domácí Barcelonou utkání o pohár Joana Gampera. No prohrál, řekněme, že byl naprosto rozprášen. Milánští dostali dokonce větší příděl než Bayern Mnichov v loňském roce. Německý gigant si odvezl čtyři kousky, Inter letos gólů pět!

Zápas měl původně sloužit k otestování formy některých nových hráčů nebo také k nabrání kondice pro ty, co neabsolvovali celou přípravu. Bohužel fotbalový svět v úterý zasáhla nesmírná tragédie, a to úmrtí špičkového levého beka Sevilly a nastávajícího otce, Antonia Puerty. Přesto, že se uvažovalo o zrušení celého utkání, zápas byl nakonec odehrán a posloužil k uctění památky tohoto skvělého člověka a fotbalisty. Obě mužstva nastoupila na trávník v sněhobílých dresech s Puertovou jmenovkou a na stadionu se posléze držela minuta ticha, při níž nejednomu hráči Barcelony ukápla slza. Tisíce lidí na vyprodaném Nou Campu ztichly a jen v duchu si opakovaly slova : „Puerta amigo, el mundo entero esta contigo“ (Puerto, příteli, celý svět je s tebou).

pokračování...

Co se týče sestavy Interu Milán, měl Mancini dvě volby. Buď vezme do Barcelony celý kádr a vystřídá všechny hráče, tak jak to udělala Barca, nebo ty, co hráli o víkendu ligové kolo prostě nechá doma a vyzkouší hráče nové. Pragmatický Mancini si zřejmě spočítal, že hráči jako Adriano a Recoba vcelku ždímou svými platy klubovou pokladnu, i když vůbec nenastupují, tak je zařadil do sestavy. No a finanční situaci pravděpodobně zlepšil tím, že aktéry horkého nedělního odpoledne nechal opravdu v Miláně. Ony letenky nejsou přeci jen nejlevnější. Na druhou stranu je pravda, že v sobotním utkání s Empoli budou potřeba všechny ušetřené síly. A proto ať si o tomto rozhodnutí udělá obrázek každý sám. Jisté však je, že tým plný nerozehraných a mladých hráčů neměl proti obrovské ofenzivní síle Barcelony žádnou šanci a výsledek 5:0 mluví za vše.

Barcelona měla po celý zápas drtivý tlak, z kterého se (až na pár střel z dálky) nedokázal Inter vůbec vymanit. Domácí se hned v úvodu ujali dvoubrankového vedení, a to po obrovských chybách Interu v rozehrávce. Nejdříve Chivu špatně přihrál, a následně fauloval drzého mladíka Dos Santose. Známá barcelonská rovnice „penalta = Ronaldinho = gól“ opět platila a bylo to 1:0. O pár minut později pro změnu chyboval kapitán Adriano, Dos Santos opět vyškolil Chivua a nedal Toldovi šanci. Obrana hostů působila směšně, záloha nedokázala podržet míč, zatímco útočníci se k němu v podstatě ani nedostali. Nepomohly ani změny taktiky a domácí tak vyhráli první poločas 3:0.

Původně Mancini nastoupil se svou oblíbenou diamantovou zálohou, tedy zleva Solari, Cambiasso a Pelé, doplnění vysunutým Jimenezem. Asi po třiceti minutách hry Inter přešel do rozestavení se čtyřmi záložníky v řadě. Od té chvíle měli Cambiasso a Pelé defensivní povinnosti, levák Solari běhal po pravém křídle a pravák Jimenez zase po tom levém. Mancini by měl již pochopit, že jeho systém v záložní řadě zcela nefunguje, hráči ho buď nechápou nebo nezvládají, což není až tak velké překvapení, protože málokdy nastupují na postě, který jim sedí a umí ho nejlépe. A to je asi největší problém dnešního Interu. V minulé sezóně Mancinimu tento diamantový „systém nesystém“ tak nějak vycházel, jenže kdeže loňské sněhy jsou.

Druhý poločas se změnil v jednostrannou exhibici „Messi vs. Primavera“. Trenér hostí dal šanci postupně sedmi hráčům juniorského týmu, s kterými si Messi, Henry a spol. dělali co chtěli. Zajímavé na celé věci je, že právě Lionell Messi je stejně starý, jako hráči naší juniorky, a přesto to na trávníku vypadalo, že by je snad porazil sám, i bez pomoci svých katalánských kolegů. Utkání se dohrávalo v poklidném tempu, Inter dostal další dvě branky od Iniesty a Motty a přípravný zápas byl u konce. Těžko říct co přesně Mancinimu napověděl výkon našich hráčů. Nezbývá než věřit, že něco přeci, a že se v dalších utkáních dočkáme úplně jiného Interu!

Plakát
Hodnocení :

Francesco Toldo - 7 : Obdržel sice tři branky, ale ani za jednu nemohl. Penalta, střela Dos Santose z relativní blízkosti a přesný projektil Toureho z dálky. Spíš si zaslouží pochvalu, protože nejméně další 4 góly chytil. Zlikvidoval 2 šance právě Touremu, kryl i střely Zambrotty a Deca.

Nicolas Burdisso – 3 : Nejprve nastoupil na pravém kraji obrany, dlouho tam však nevydržel. Henry tam s ním totiž cvičil, jako s fotbalistou krajského přeboru. Burdisso nestíhal technicky, pozičně, ale hlavně rychlostně. Francouzský expres ho prostě přejel. Ve středu obrany už to bylo o něco lepší, i když čtvrtý gól jde na jeho vrub. Iniesta se kolem něj přehnal jako vítr. Při té situaci však Nicolas spíše hasil chyby ostatních defensivních hráčů.

Nelson Rivas – 5 : Asi nejlepší z obránců, i když spíše jednooký mezi slepými králem. Po přesunu na pravý kraj dokázal trošku přibrzdit Henryho. Sice za cenu faulů, ale přece. Dokázal, že přejít přes něj není nikdy lehké. Jen by měl zlepšit poziční hru a rozehrávku. Co se týče dovednosti jeden na jednoho, tak obstál. Naznačil také, že přezdívku Tyson nemá asi jen kvůli svému vzhledu, a to když učebnicovým direktem pěstí skolil Iniestu.

Cristian Chivu – 3 : Zavinil první branku fatálně špatnou rozehrávkou. Při druhém gólu se nechal naivně obejít. Vůbec nepůsobil jako spolehlivý stoper. Asi bude potřebovat více času na sehrání se spoluhráči. Skvělý obránce to bezesporu je, teď jen aby o tom přesvědčil i v Miláně.

Cesar – 4 : Nastoupil na levé straně obrany, což byla asi chyba. Pokud můžeme tohoto hráče považovat za beka, tak jedině velice ofensivního. Snažil se sice sympaticky podporovat útok, ale bránění se moc neúčastnil. Obrana Interu hrála v podstatě ve třech. Na jeho místě vznikaly neustále díry, do kterých se valil jeden útok Barcelony za druhým.

Pelé – 4 : Těžký debut pro tohoto mladičkého Portugalce. Nejdříve hrál zprava, potom ze středu. Naznačil jistou dávku talentu, ale v tomto utkání bylo v podstatě nemožné nějak oslnit. Uvidíme v dalších zápasech. Snad dostane při zranění Vieiry nějakou šanci.

Esteban Cambiasso – 5 : Jedno z mála plus tohoto zápasu je skutečnost, že Cambiasso odehrál celý zápas. Tento klíčový záložník Interu je tedy připraven na sezónu. Jeho dnešní výkon nebyl moc dobrý. Zastavit hráče Barcelony nedokázal.

Santiago Solari – 6 : Asi nejlepší hráč hostů v poli. Dostal se ke dvěma střelám, vybojoval jeden rohový kop, a už i to z něj činilo nejaktivnějšího Interistu. Zdá se, že vcelku povedená příprava nebyla náhoda. Bohužel musel střídat pro zranění.

Luis Jimenez – 3 : Skoro se nepotkal s míčem. Stále fanoušci černomodrých čekají, jaké výkony tato posila bude podávat. Bohužel, to málo co zatím odehrál bylo hodně špatné. Uvidíme časem.

Adriano – 4 : Pro první poločas kapitán Interu se výraznou měrou podílel na druhém inkasovaném gólu. Směrem dopředu jednou vystřelil a jednou nebezpečně centroval. Jinak bída. Pokud to byl jeho poslední zápas v drese Nerazzurri, tak je to velice smutné. Takovéto loučení by si nezasloužil.

Hernan Crespo – 3 : Nebýt akce, při níž málem vypíchl míč rozehrávajícímu brankáři Jorquerovi, nikdo by si ho na hřišti ani nevšiml. Diváci zápasu si museli myslet, že Crespo vůbec nenastoupil. Slabší kondice a žádná podpora ze záložní řady učinily Herminátora neviditelným.

Do druhého poločasu naskočili do sestavy Interu hráči Filippini, Pedrelli, Filkor, Fatic, Recoba, Maaroufi, Balotelli a nově příchozí brankář Alfonso. Vesměs hráli jen krátce. Navíc druhá půle příliš fotbalu z naší strany nepřinesla, a proto bych jejich výkon raději nehodnotil.