FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
ZPRÁVY

WEB
 
Ibra podle průměru nejlepším střelcem Serie A
Ibrahimovic 27/05/08 - Jak na tom byl Inter se střílením branek? V tomto ročníku v Serii A soupeřům 69 branek, což je o jedenáct méně než v loňské rekordní sezoně. O tři góly víc mají na kontě AS Řím a Juventus. Dlouho to však vypadalo, že nejlepší ofenzivu budou mít právě Interisti. Ještě po 23.kole v tomto směru vládli. Na kontě měli 48 branek, což bylo o pět víc než Juventus. V únoru však přišla výsledková krize, která se na střelecké potenci podepsala.

Statistika: Střelci v Serii A

Z celkového počtu 69 branek nastříleli útočníci 46 (66,7%), obránci 6 (8,7%) a záložníci 17 (24,6%).

Naši hráči zahrávali celkem 10 pokutových kopů a 9krát byli úspěšní. 8krát se trefil Zlatan a jednou Cruz. Neproměněná penalta přišla bohužel v tu nejnevhodnější chvíli. V předposledním kole v domácím zápase proti Sieně mohl rozhodnout o titulu Marco Materazzi, ale selhal. Výhradním exekutorem těchto situací byl v tomto ročníku Ibrahimovič, loni právě Matrix. Proti nám se kopaly tři penalty. Střelci soupeře byli úspěšní pouze v jednom případě. Už ve 4. kole se trefil hráč Livorna Loviso.

pokračování...  


Zlatan Ibrahimovič
Švédský střelec v této sezóně zaznamenal 17 zásahů, z toho 8 gólů bylo z pokutových kopů. Zlatan si oproti předchozímu ročníku připsal o 2 trefy více, ačkoli v celkovém součtu odehrál téměř o 230 minut méně. Navíc má Ibrahimovič nejlepší střelecký průměr z celé ligy. Každý zápas nastřílel v průměru 0,65 gólu. Na jeden gól potřeboval 116 minut, nejméně z kádru Nerazzurri. Ibra se po celou podzimní část prezentoval výbornými výkony, aspiroval na korunu krále střelců celé Serie A. Ale pozdější vleklé zranění čéšky v pravém koleni se na jeho hře podepsalo. Nebyl sice již tak střelecky produktivní, ale přesto svou přítomností na trávníku a především schopností dát finální přihrávku znamenal velké nebezpečí pro soupeřovi obránce.

Julio Cruz
Argentinec skóroval v Serii A 13krát. Především v období od 6. do 17. kola se trefil 10 krát. Poté přišla delší střelecká odmlka. Poncharello se chytil v pravý čas a v závěru soutěže jeho góly výrazně přispěly k zisku Scudetta. Celkem nastoupil v 28 zápasech a na hřišti strávil lehce přes 2000 minut. Julio si oproti loňské sezóně výrazně polepšil, ať už střelecky (o 6 gólů více), tak v počtu strávených minut na trávníku (odehrál téměř o 15 celých utkání více). Zatímco loni byl Julio Manciniho žolíkem na posledních pár minut hry, letos se stal základním kamenem útočné vozby Ibrahimovič-Cruz.

Suazo David Suazo
Třetím nejlepším střelcem Interu s 8 góly se stal honduraský útočník David Suazo. Tento hráč dosáhl dokonce lepšího průměru v počtu minut na jednu vstřelenou branku než Cruz. David potřeboval ke gólu 144 minut, zatímco Julio téměř 160. Tento hráč měl ale tu smůlu, že se na hřiště dostával spíše jako střídající hráč – v 18ti případech, celkem si připsal 27 startů. Možná měl přece jen dostávat více šancí.

Esteban Cambiasso
Esteban zaznamenal 6 přesných zásahů. Skalní fanoušci si jistě vzpomenou na jeho vánoční dárek, kterým obdaroval všechny příznivce Nerazzurri, když v předvečer Štědrého dne rozhodl o vítězství v derby proti AC. El Cuchu si oproti minulé sezóně také polepšil. Nastoupil ke 33 zápasům, loni ke 20. Vstřelil o 3 branky více.

Hernan Crespo
Hernan jistě nebude na tento ročník vzpomínat nejlépe. Nedařilo se mu střelecky, pouhé 4 trefy v 19 zápasech jsou na střelce jeho formátu málo. Přesto, když nastoupil, bojoval, byla na něm vidět snaha zlomit toto prokletí, ale nedařilo se. Loni byl druhým nejlepším střelcem se 14 góly za Zlatanem.

Balotelli Mario Balotelli
Dalším v pořadí je teprve 17letý talentovaný útočník narozený v Palermu. Tento hráč nastoupil k 11 zápasům, většinou jako střídající hráč. V lize skóroval 3x, v utkáních Coppa Italia 4x. Mario podal vynikající výkon v utkání Italského poháru, kdy dvěma góly vyřadil slavný Juventus. Supermario nastupoval především ke konci ligové soutěže. V průměru potřeboval Mario na jednu branku okolo 190 minut. Vzhledem k jeho věku to není o mnoho více než u Suaza (144 min.) a Cruze (158 min.). U tohoto fotbalisty mě zaujala jeho chladnokrevnost při řešení brankových příležitostí. Takto střílí hráči o 10 let starší. V klidu si počká na pohyb brankáře, nepanikaří, s přehledem zakončí. Přítomnost Balotelliho v kádru Interu je velkým příslibem do budoucna. Měl by dostávat více příležitostí prokázat svoje kvality. Otázkou je, jestli v konkurenci ostatních útočníků dostane šanci. To je bohužel úděl odchovanců ve velkoklubech.

Marco Materazzi, Dejan Stankovič
Italský stoper s srbský záložník zaznamenali v této sezóně ústup ze slávy. Marco loni rozvlnil síť za soupeřovým brankářem 10x, letos jen 1x. svou vinu na tomto faktu nese z velké části zranění, které Matrixe vyřadilo na dlouhou dobu ze hry. Dejan je podobným případem. Přijde mi, že oba hráči se ještě ani náznakem nepřiblížili formě, kterou měli v loňském ročníku. Chtělo by to v létě pořádně tvrdě potrénovat a uvidíme na podzim.

Adriano Adriano
Brazilský hráč v této sezóně nastoupil ke 4 startům a trefil se 1x, poté odjel hostovat do FC Sao Paulo. Tam, zdá se, nalezl ztracenou formu. Trenér kanárků si všiml jeho střeleckého probuzení a Císař obdržel pozvánku do reprezentace. Nám nezbývá nic jiného, než se těšit na Adrianovi výkony v příštím ročníku v černomodrém dresu.

Další střelci v sezóně 2007/08
Luis Jimenéz 3x, Patrick Vieira 3x, Ivan Cordoba 3x, Maniche 1x, César 1x, Figo 1x, Stankovič 1x, Burdisso 1x, Maicon 1x, Zanetti 1x.

Doufám, že i Vy, čtenáři, připojíte svoje postřehy v diskuzi pod tímto článkem.

Zdroj: fcintermilano.com


© fcintermilano.com

Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.


Předchozí článek: 27/05/08 - Hodnocení hráčů na postech - krajní obránci
Další článek: 27/05/08 - Roberto Mancini skončil, byl vyhozen
1331


Diskuze

254