FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
ZPRÁVY

WEB
 
Mourinho se s Rivasem totálně spletl
Mourinho 25/02/09 - José Mourinho je veřejně uznávaným trenérem, ale to co udělal v tak důležitém utkání jako byl osmifinálový duel Interu s Manchesterem United v Lize mistrů, se jen tak nevidí. Portugalský kouč evidentně přecenil své schopnosti anebo měl dočasné zatmění mysli. Jak by jinak mohl do základní jedenáctky dát Nelsona Rivase?

0-0

FOTOGALERIE

VIDEO

Vraťme se nejprve do loňského roku. Inter hrál v této době první zápas osmifinále v Liverpoolu. Velké problémy měl na hřišti ve stoperské dvojici. Zeď s jménem Walter Samuel byla zraněná a v utkání se k ní přidala i další opora Ivan Cordoba. Inter tak musel dohrát zápas s nevyzpytatelným Burdissem a Materazzim, který navíc nestíhal tempo anglického fotbalu a právě kvůli němu byl ve 30.minutě vyloučen. Tehdy se jasně ukázalo, že obsazení stoperů je klíčové.

Letos zranění ze sestavy na poslední chvíli znovu vyřadilo Samuela. Zbyl však Ivan Cordoba a připravený Cristian Chivu. Cordoba letos již odehrál přes dvacet utkání a tak nic nenasvědčovalo tomu, že by se Mourinhovi na poslední chvíli znelíbil. Ale stalo se!

pokračování...  


Do základní sestavy šel Nelson Rivas. Ten Nelson Rivas, kterého celou sezonu Mourinho totálně přehlížel. Ten Nelson Rivas, který odehrál pouze v září Italský superpohár, 73 minut v lize proti Boloni v 6.kole a dvě minuty pro Catanii ve 21.kole. Pravda, zahrál si i v posledním zápase v Boloni, ale svým výkonem nepřesvědčil. Když nestíhal, raději fauloval a to se stávalo docela často. Nebyl tak jediný důvod se domnívat, že by měl hrát v tomto zásadním zápasu...

Nic proti Rivasovi, je to dobrý hráč, ale pokud nemá pravidelnou herní praxi, tak přeci nemůže podat proti poslednímu vítězi Ligy mistrů dobrý výkon. Jak si má poradit s takovou hvězdou jakou je třeba Cristiano Ronaldo? Mourinho se v tomto směru totálně mýlil a když ho o přestávce střídal za Cordobu, musel si hodně z hluboka oddechnout, že po Rivasových chybách nepadl gól. Za ten gól by totiž nemohl hráč, ale jednoznačně trenér.

Touto chybou přišel Inter o poločas, v kterém mohl dát třeba i nějaký gól. Hráči byli už tak sami ze sebe nervózní a když viděli v sestavě chybujícího Rivase, šla jejich sebedůvěra ještě víc dolu. Špatně hrál i Muntari. Za toho však kouč patřičnou náhradu neměl a tak se musel spokojit s tím, co je. Naštěstí v druhém poločasu nastala potřebná změna, přišel Cordoba, hráči se probudili, snad i zásluhou trenéra, který jim dal o přestávce potřebné rady a výsledek 0-0 dává Interu do odvety naději.

Zdroj: FCInterMilano.com


© fcintermilano.com

Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.


Předchozí článek: 24/02/09 - Uspěje Inter konečně v Lize mistrů?
Další článek: 25/02/09 - V druhém poločasu byl Inter lepší
1597


Diskuze
Bjork   (26/02/09 12:27:26)

"Touto chybou přišel Inter o poločas, v kterém mohl dát třeba i nějaký gól."

S tímhle absolutně nesouhlasím..totální nesmysl - Inter by v tom prvním poločase góla nedal ani kdyby se ten poločas hrál třeba
dva poločasy..  a házet tohle vše na Rivase i když zahrál jak zahrál by nebylo spravedlivý!!! Nechápu spíš jak tak zkušený
hráče, který měl Inter na hřišti dokáže rozházet fakt, že jde o vyřazovací zápas LM..tam bych spíš hledal tu chybu!


431


 
Související články
Preview: Inter - Manchester United
Uspěje Inter konečně v Lize mistrů?
V druhém poločasu byl Inter lepší