Serie A 17.kolo – Souhrn
09/01/12 - 09/01/12 - V prvním kole v roce 2012 bylo k vidění hodně gólů, penalt i červených karet. Římské Lazio si odvezlo ze Sieny nečekanou prohru 0:4. Dva góly Sieny dal Destro, další dva z penalt Calaió, navíc Lazio dohrávalo v deseti, když byl ve 45.minutě vyloučen Bizzarri. Trenér poraženého týmu Reja označil výkon svého mužstva za nejhorší od té doby, co ho trénuje. Inter podal skvělý výkon, Parma si odváží debakl 5:0.

Udinese doma opět nezaváhalo a bez problémů porazilo 4:1 zachraňují se Cesenu. Dva góly vsítil Di Natale, za hosty byl vyloučen Maurizio Lauro. Další dvě penalty rozhodly o výhře AS Řím nad Chievem, obě proměnil Totti, výborný výkon předvedl mladík Lamela. Novara doma prohrála s Fiorentinou 3:0, hru “fialek“ opět vedl Jovetič, který dal dva góly, jeden ze hry, druhý z penalty.

pokračování...

Juventus měl v zápase s Lecce štěstí a díky gólu Matriho, který byl na hříšti v tu dobu jen čtyři minuty, slaví vítězství za jednobrankovou výhru. Cagliari porazilo 3:0 Janov, za poražené nastoupil Kucka, ve 35.minutě byl ale střídán. I v tomto zápase se kopala penalta, vyloučený byl Moretti. Hosty přes prohru podržel brankař Frey.

Vyprodaný stadión Atalanty Bergamo hostil AC Milán. Hosté byli o něco lepší, gólem Ibrahimoviče po správně nařízené penaltě a Boatenga si odváží tři body za výhru 2:0. Bologna porazila Cataniu 2:0, vyloučen byl hostující Biagianti. Palermo doma nestačilo na dobře hrající Neapol, která dala tři pěkné branky a slaví výhru 3:1. Slušný výkon předvedl Goran Panděv.

AC Siena - SS Lazio 4:0
07.01. 18:00
Branky: 11. Mattia Destro, 35. Emanuele Calaió (pen.), 45. Emanuele Calaió (pen.), 81. Mattia Destro

Inter Milán - Parma FC 5:0
07.01. 20:45
Branky: 13. Diego Milito, 18. Thiago Motta, 41. Diego Milito, 56. Giampaolo Pazzini, 79. Marco Davide Faraoni

Udinese Calcio - AC Cesena 4:1
08.01. 12:30
Branky: 1. Antonio Di Natale, 54. Kwadwo Asamoah, 75. Dušan Basta, 82. Antonio Di Natale - 39. Éder

AS Řím - Chievo Verona 2:0
08.01. 15:00
Branky: 34. Francesco Totti (pen.), 78. Francesco Totti (pen.)

Novara Calcio - ACF Fiorentina 0:3
Branky: 20. Stevan Jovetić (pen.), 42. Riccardo Montolivo, 49. Stevan Jovetić

US Lecce - Juventus FC 0:1
Branky: 27. Alessandro Matri

Cagliari Calcio - Janov CFC 3:0
Branky: 13. Joaquín Larrivey (pen.), 56. Segundo Ibarbo, 72. Andreas Granqvist (vl.)

Atalanta BC - AC Milán 0:2
Branky: 22. Zlatan Ibrahimović (pen.), 82. Kevin-Prince Boateng

Bologna FC - Calcio Catania 2:0
Branky: 50. Nicolo Cherubin, 90. Marco Di Vaio

Città di Palermo - SSC Neapol 1:3
08.01. 20:45
Branky: 89. Fabrizio Miccoli - 35. Goran Pandev, 54. Edinson Cavani, 60. Marek Hamšík

V příštím kole hraje Inter důležitý zápas s AC Milán. Sestava AC v tomto kole: Christian Abbiati, Daniele Bonera, Philippe Mexes, Thiago Silva, Gianluca Zambrotta, Kevin-Prince Boateng, Mark van Bommel, Antonio Nocerino, Urby Emanuelson, Alexandre Pato (68. Robinho), Zlatan Ibrahimović.

Předchozí článek: 08/01/12 - Davide Faraoni vstřelil svůj první gól
Další článek: 12/01/12 - Ranieri: Zárate je nevyzpytatelný