Příprava: Como-Inter 2:3
25/07/12 - 25/07/12 - Inter v přípravném zápase porazil Como z třetí nejvyšší italské soutěže 3-2. Skvělý výkon podal brankář soupeře, který pochytal mnoho šancí. Hlavně v prvním poločase proti němu několikrát neuspěl nový muž v černomodrém útoku - Rodrigo Palacio. Inter dostal do vedení Japonec Yuto Nagatomo již v 6.minutě. Další branku přidal po sérii zahozených příležitostí hlavou po rohu Andrea Ranocchia. Těsně před poločasem snížil na 1-2 nehlídaný Schiavino.

Na další gól se čekalo až do 77.minuty, kdy se po chybě obrany konečně trefil Palacio. Domácí ještě stačili před koncem utkání snížit, díky podobné chybě obrany. Bianchetti poslal pomalou malou domů, Mazzocca ji doběhl a prostřelil slovinksého brankáře Belece.

Trenér Stramaccioni použil v utkání hodně mladíků z primavery. Žádný hráč neodehrál celý zápas, celkem se tak tentokrát v červeno-oranžových dresech vystřídalo 22 hráčů.

pokračování...

Brankář Belec hodnotil přípravu pozitivně: "Po těch všech trénincích, co jsme v nedávné době absolvovali, jsem hráli dobře. Zápas byl důležitý, abychom se připravili na sobotu, kdy se střetneme s Celticem." Obránce Andrea Ranocchia slibuje, že bude hrát lépe než v loňské sezoně: "Z chyb jsem se poučil. Tvrdě pracuji na tom, abych byl lepší. Zaplatil jsem za to, že jsem příliš rychle střídal týmy. Nyní doufám, že zde zůstanu co nejdéle."

COMO-INTER 2:3