Inter porazil Stuttgart 2:0
30/07/03 -

30/07/03 - Inter má za sebou třetí přípravný zápas. Poprvé však včera večer šlo o kvalitního soupeře. Po výhře 9:0 nad Brunicem, v kterém mají nerazzurri soustředění, porazili reprezentaci Jižního Tyrolska 4:0 a bundesligový Stuttgart 2:0. Jak sám Vieri přiznal, konečně to byl opravdový zápas.

Trenér Cúper vyslal na hřiště velmi silnou jedenáctku, kterou v druhé půli prostřídal na šesti postech. V brance od začátku chytal Francesco Toldo, po přestávce dostal příležitost Alberto Fontana. Obrana vypadala takto: Helveg, Materazzi, Gamarra, Pasquale. Thomas Helveg, který se vrátil z hostování z AC Milán se ve 30.minutě zranil a musel ho střídat další nový muž nerazzurri Řek Karagounis. Ani ten však zápas nedohrál. V druhém poločase hrál na pravé straně obrany Daneile Adani, který promarodil skoro celou loňskou sezonu.

Záloha vypadala zajímavě. Javier Zanetti se vysunul z obrany a protože je teď docela dost pravých obránců, zřejmě na tomto postu bude hrát i nadále. Ve středu si zahrál Belozoglu Emre, vedle něj pak hrál Sabri Lamouchi, který v létě přišel z Parmy. Levá strana patřila znovu překvapivě Rebecchimu. V útoku si zahrálo duo Martins - Vieri, přičemž ten první svého staršího a zkušenějšího spoluhráče jasně zastínil. V 75.minutě střídal Boba Nicola Ventola. Italský střelec v té předchozí sezoně neodehrál kvůli zranění jediný zápas. Teď si mohl dokonce vstřelit i branku, ale po skvělé přihrávce Martinse střílel jen do tyče. Na chvíli si po přestávce zahrál i Biava a uzdravený Matias Almeyda.

Inter nezačal proti Stuttgartu, kterému nechyběli hlavní hvězdy Hleb, Kuranyi, Cacau a další, vůbec špatně. Již ve čtvrté minutě selhal německý ofsajd systém. Bobo byl v ofsajdu, ale v mrtvém. Martins toho využil, utekl obraně a prostřelil brankáře. I ve třetím zápase po sobě skóroval. Stuttgart byl v první půli minimalně stejně dobrým soupeřem. Hrozil hlavně z rohů. Na Inter platili i kolmé přihrávky za obranu. Žádnou šanci však neproměnil. V té největší Toldo nohou vyrazil.

Černomodrá obrana hrála slušně, nejvíce ji šel ofsajd systém. Někdy i s pomocí rozhodčího. horší už to bylo s hrou dopředu. Přesně jako loni nebyl Inter schopný provést postupný útok. Jakmil ek němu mělo dojít v průměru do pěti sekund přišla špatná přihrávka a míč měli Němci. Co naopak Interu šlo, byl rychlý protiútok a lob za obranu. Hlavně díky mladému Martinsovi, který vydatně zaměstnával soupeřovu obranu. V několika průnicích však druhý gól nepřidal. Bobo se ke konci první půle ocitl téměř sám před bránou, ale místo toho, aby střílel do odkryté svatyně, upadl po souboji s brankářem a stranšě se divil, že rozhodčí nezapískal penaltu.

Po přestávce byl Vieri lepší. Vstřelil dokonce i gól. Pro deseticentimetrový ofsajd mu nebyl uznán a tak si chuť musel spravit až z penalty. Ta byla nařízena po faulu na Martinse, který se ale nejspíš stal před pokutovým územím. Vieri poslal střelu na opačnou stranu než brankáře a zvýšil na konečných 2:0. Velkou šanci Stuttgatu v závěru zápasu po zaváhání dvojice Adani, Gamarra měl Amanatidis, chytil mu ji Alberto Fontana. Inter tk zat9m v této sezoně zatím neinkasoval.

29.7.2003 Inter - Stuttgart 2:0

Martins, Vieri

INTER: Toldo (Fontana 79'), Helveg (Karagounis 30', Adani 62'), Materazzi, Gamarra, Pasquale, J.Zanetti, Lamouchi, Emre (Biava 75'), Rebecchi, Martins, Vieri (Ventola 79')
STUTTGART: Hildebrand (1), Hinkel (2), Wenzel (3), Meira (6), Gerber (12), Meissner (7), Vranjes (8), Heldt (16), Hleb (15), Cacau (18), Kuranyi (22) Náhradníci: Heinen (23), Amanatidis (11), , Szabisc (19), Tiffert (13), Lahm (21), Mutzel (25), Danglmayr (29)

26.7.2003 Inter - Jižní Tyrolsko 4:0

Materazzi 2, Martins, Rebecchi

INTER (první poločas): Toldo, J.Zanetti, Materazzi, Gamarra, Helveg, Luciano, Almeyda, Lamouchi, Rebecchi, Vieri, Crespo.
INTER (druhý poločas): Fontana , J.Zanetti (Helveg 68'), Materazzi (Gamarra 68'), Adani, Pasquale, Okan, Karagounis, Biava, Dalmat, Martins, Ventola.

22.7.2003 Inter - Brunico 9:0

Vieri2, Crespo 2, Kallon 2, Adani, Martins, Biava

INTER: Fontana, Helveg, Gamarra, Materazzi, Pasquale, Luciano, Karagounis, Lamouchi, van der Meyde, Crespo, Vieri. Náhradníci: Toldo, Adani, J.Zanetti, Okan, Dalmat, Rebecchi, Biava, Ventola, Martins, Kallon.

Zdroj: -

Předchozí článek: 17/07/03 - J. Zanetti chce ukončit kariéru v Interu. Kdo odejde?
Další článek: 02/08/03 - Turnaj v Amsterdamu: Inter - Galatasaray 3:0