FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
ZPRÁVY

WEB
 
Hodnocení hráčů a jejich budoucnost - II.část
V druhé části článku, v kterém hodnotíme jednotlivé hráče a snažíme se předpovědět jejich budoucnost v týmu, se zaměříme převážně na záložníky. U některých hráčů je budoucnost jasná. Například Esteban Cambiasso v Interu po mnoha letech končí. Udělalo vedení kubu správné rozhodnutí? Álvaro Pereira
Uruguayský reprezentant odehrál loni pod Stramaccionim 28 zápasů v lize, velmi často nastupoval i v Evropské lize, v které si připsal devět startů. Mezi fanoušky ale oblíbený nebyl, klub se ho sice chtěl zbavit, ale protože na transferu nechtěl prodělat, Z FC Porta ho koupil za 10 milionů eur, nepodařilo se najít vážného uchazeče o jeho služby. Pod Mazzarrim si zahrál na podzim párkrát vyloženě na zkoušku. Nového trenéra nepřesvědčil a tak se ho klub pokusil v lednu znovu prodat. Nakonec přistoupil na netradiční řešení. Pereira odešel na dvouleté hostování do Sao Paula.

pokračování...  


Esteban Cambiasso
Deset let v Interu, aktuálně zástupce kapitána. Vítěz všech možných trofejí. Kromě jedné sezony vždy odehrál v lize aspoň 30 zápasů. Pravidelně střílí branky, celkem jich za Inter dal ve všech soutěžích 51! Když se podíváte na jeho statistiky, nenajedete výkyvy, dobře hraje pořád. Tak proč s ním klub neprodloužil smlouvu? U všech ostatních starších hráčů se najdou pochopitelné důvody, proč jim Inter nový kontrakt nenabídl, ale u Cambiassa ne. 33 let ještě není nutný věk pro odchod do fotbalového důchodu. El Cuchu bude chybět!

Mateo Kovačič
Z velké části sezony to pro mladého Chorvata bylo letos trápení. Zatímco za půl sezony pod Stramaccionim dokázal odkrýt svůj potenciál a sklidil obdiv, pod Mazzarrim lehce uvadal. Hlavním důvodem bylo to, že pro něj trenér nedokázal najít vhodnou pozici. Respektive chtěl z něho mít někoho, kým není. Kovačič se měl kromě brilantních nahrávek soustředit i na střelbu, která je jeho velkou slabinou. Ve většině případů z toho byla jen nepovedená slabá rána, kterou brankář v pohodě chytil. I tak Kovačič nastoupil v Serii A do 32 zápasů a hlavně v tom posledním ukázal, jaký poklad v něm klub má. Proto nehrozí, že by se ho chtěl zbavovat. Na svoji první branku v černomodrém dresu však stále teprve 20letý záložník čeká.

Fredy Guarin
Kolumbijský záložník je složitým hráčem i pro nového trenéra Mazzarriho. Na hřišti občas působí dojmem, že je mu všechno jedno a při zpracování míče si je schopný ještě objednat kávu, čímž přivádí některé fanoušky k šílenství. Pak má zápasy, kdy po hřišti jezdí nahoru dolů a snaží se vyburcovat spoluhráče k lepším výkonům anebo má zápas, kdy není skoro vůbec vidět a nakonec dá důležitý gól. Navíc byl před příchodem Hernanese jediným, který dokázal tvrdě a nebezpečně vypálit z větší dálky.

Co s takovým hráčem? Je nepochybné, že dokáže být důležitým, ale jak moc je vlastně týmu prospěšný. S Interem nedávno smlouvu prodloužil, ale je dost možné, že když přijde velmi slušná nabídka, údajně aspoň 18 milionů eur, v Miláně nezůstane. Mazzarri za něj bojovat nebude. Doufejme, že vedení má ale rozum, a jeho případně novým působištěm nebude Juventus.

Ricky Álvarez
Argentinský tvořivý záložník je v Interu tři roky. První polovinu této doby se mu vůbec nedařilo a byl prvním na seznamu hráčů k prodeji. Stejně jako Jonathan se však i Ricky v loňském krizovém období týmu, kdy hned 15 hráčů bylo zraněných, dostal jako jeden z mála do slušné formy díky tomu, že mohl pravidelně hrát. Zpětně si tak můžeme odvodit, že on je typem hráče, který potřebuje vytvořit takové prostředí, aby se v něm cítil velmi dobře, a teprve pak bude podávat skvělé výkony.

Álvarez má stejně jako Kovačič velké možnosti a byla by teď velká chyba tohoto hráče prodávat. Když však prezident Thohir mluvil o existující ose týmu, jeho jméno nezmínil.

Saphir Taider
Alžírský záložník nastoupil ve své první sezoně do 22 zápasů. Většinu z nich odehrál v první polovině sezoně, před příchodem Hernanese a v době, kdy někteří hráči byli zranění. Velmi zajímavým faktem ale u něho je, že přestože odehrál jen něco málo přes polovinu zápasů v sezoně, na hřišti byl hned u 12 výher. Inter přitom za celou sezonu vyhrál jen 15krát! Otázkou je, jak velký vliv to bude mít na jeho budoucnost. Svými kvalitami nijak nezaujal, na druhou stranu je pořád mladý a stačí si jen vzpomenout, čím za první sezonu zaujali Jonathan nebo Álvarez a jakou teď mají pro klub hodnotu.

Gabriel Mudingayi
Belgický defenzivní záložník má smůlu. V Interu je druhou sezonu, ale většinu času promarodil. Přesto měl loni občas zápasy, v kterých nevypadal špatně. Od Mazzarriho ale v závěru sezony pořádnou šanci nedostal a v posledním rozhovoru přiznal, že končí.

Zdravko Kuzmanovič
Srb Kuzmanovič dokáže občas překvapit. Jeho způsob hry se dal popsat jednoduše - hlavně nekazit. A tak rozdával přihrávky hlavně do strany nebo dozadu. I Mazzarriho jeho výkony na tréninku nedokázaly přesvědčit o tom, že by měl pravidelně hrát. Jenže v průběhu sezony nastala změna. Hráčům se nedařilo a bylo třeba udělat změny. Došla řada i na Zdravka a ten ji dokázal využít. Překvapivě to byl on, kdo na hřišti dodával ostatním sebevědomí a tým pozvedl. Konečně začal hrát. Pokud se ještě v lednu zdálo, že z týmu musí odejít, nyní je situace jiná.

Patrick Olsen
Dvacetiletý dánský záložník byl v kádru vyloženě jen pro případ nouze. Za první polovinu sezony si zahrál jen pár minut v pohárovém zápase s Trapani a tak v lednu dostal svolení a mohl jít hostovat do Stromsgodseta IF. Ani zde však příliš nehrál a připsal si jen 6 startů. Ve své zemi byl reprezentantem v každé věkové kategorii od 16 do 21 let. Do posledního výběru patří pořád.


Fotogalerie Profilové 2013 - zobraz všechny fotky
Samir Handanović
Samir Handanović 

Fredy Guarín
Fredy Guarín 

Cicero Jonathan
Cicero Jonathan 

Esteban Cambiasso
Esteban Cambiasso 

Juan
Juan 

Saphir Taider
Saphir Taider 

Mauro Icardi
Mauro Icardi 

Rodrigo Palacio
Rodrigo Palacio 

Juan
Juan Zdroj: FCInterMilano.com


© fcintermilano.com

Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.


Předchozí článek: 09/06/14 - Legendy v Madridu: Real-Inter 2:2
Další článek: 10/06/14 - Mudingayi: V Interu se mi líbilo
2717


Diskuze

305