FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
ZPRÁVY

WEB
 
Ljajič odmítal zpívat hymnu, Mihajlovič ho zavrhl
03/09/15 -
Fiorentina, Roma a teď Inter. Adem Ljajič přidal do své kariéry v Itálii další kapitolu. Doufá, že přichází v pravý čas, aby naplno ukázal, co v něm je. Začínal v Partizanu, v roce 2009 získal Manchester United na hráče opci, ale nakonec ji nevyužil. Ofenzivní záložník nebo útočník tak šel do Florencie.

pokračování...  


Tam se moc nepohodl s trenérem Mihajlovičem, který ho i o pár let později z nefotbalových důvodů vyřadil se srbské reprezentace. Nezpíval hymnu. V květnu 2012 to při přáteláku se Španělskem odhalily televizní kamery. Mihajlovič o rok později veřejně prohlásil, že bude hrát, pokud bude zpívat. Bylo to napsáno i v kodexu, kteří hráči podepisovali. "Dveře má otevřeny každý, ale máme tu i nefotbalová pravidla, která se musí dodržovat," řekl Mihajlovič.

Ljajič je praktikující muslim, rodák z Novi Pazar, kde převládá etnická skupina Bosňanů. Hymna Srbska je spojena s ortodoxní křesťanskou církví, proto ji Ljajič odmítá zpívat. "Byl bych sám proti sobě," tvrdí. V únoru 2014 se stal novým koučem Srbska Ljubinko Drulovič a Ljajič se do reprezentace vrátil. Trenérovi stačila oddanost zemi na hřišti. První utkání, které bude Inter hrát, bude milánské derby. A na druhé straně bude stát Siniša Mihajlovič...

Ve Florencii měl problémy i s trenérem Montellou. Zlom pak přišel paradoxně v zápase proti Interu. Spolu s Jovetičem ho rozstříleli, oba dali dvě branky. Během 11 zápasů vstřelil 8 gólů. Začal se o něj zajímat AC Milán a nabízel mu vysoký plat. To naštvalo Fiorentinu a tak se nakonec dohodla s AS Řím. V hlavním městě ale nenaplnil očekávání. Chvíli se mu dařilo, chvíli nehrál nic. Garcia mu přestal věřit a dalo se čekat, že ho AS držet za každou cenu nebude. A to i přesto, že byl loni jeho nejlepším střelcem.

V Interu ho nadšeně přivítal kamarád Jo-Jo Jovetič.

Zdroj: Gazzetta dello Sport/Wikipedia/FCInterMilano.com


© fcintermilano.com

Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.


Předchozí článek: 02/09/15 - Melo je v Interu. Proč?
Další článek: 11/09/15 - Santon: Inter je můj domov
2793


Diskuze

731