Frosinone 0:1 Inter, hodnocení vybraných hráčů
10/04/16 -
Inter měl až na pár situací jasně navrch po dobu celého utkání, i tak si ale kvůli spáleným příležitostem opět odnáší tradiční výhru 1:0. Podíváme se, jak se v neustálém dešti vedlo některým hráčům.

pokračování...

Handanovič: Za celé utkání vytáhl jen jediný zákrok, a to když pár minut před koncem konečky prstů vytěsnil do zámezí Ciofaniho nepříjemný pokus. To ale neznamená, že domácí jinak bránu neohrozili. Branková konstrukce za Slovincem duněla hned dvakrát, a to po přímém kopu Pavloviče a hlavičce Kragla. Celkově to byl jeho standardní spolehlivý výkon se skvělou rozehrávkou.

Telles: Brazilec se vrátil po delší době na pozici beka při diskvalifikaci Nagatoma. Motivaci určitě měl, vždyť je možné, že se ho klub bude v létě snažit poslat zpátky do Galatasaraye. Ukázal se v dobrém světle a možná právě v tomhle zápase u Manciniho vysloužil místo v základu pro další kola a případně i setrvání v Itálii.

Murillo a Juan: Bylo zajímavé sledovat, jak bude stoperská dvojice pracovat bez Mirandy. Překvapivě se i bez vykartovaného dirigenta stoperům snad až na nezachycení náběhu hlavičkujícího Kragla dařilo velmi dobře. Manciniho mohl potěšit zejména Juan, který ukázal, že při absenci některého z dvojice Murillo/Miranda může být spolehlivou první volbou.

Melo: I v jeho případě se spekuluje o jeho návratu do Istanbulu a tak dostal šanci vedení klubu přesvědčit. Felipe byl v zápasu dost možná nejpříjemnějším překvapením a určitě patřil mezi nejlepší hráče na hřišti. Jeho agresivní pojetí hry bylo ve středu pole velmi platné po celou dobu až do vystřídání Medelem v závěru. Pozitivní je i fakt, že zvládl dohrát jen se žlutou kartou na kontě, což je v jeho případě přeci jenom krok vpřed.

Perišič: Neúnavně zásoboval spoluhráče všemi druhy centrů z levé strany, z nichž ten ze 74. minuty byl pro utkání klíčový: přistál přesně na hlavě Icardiho, který se nemýlil. Nicméně i samotný chorvatský reprezentant mohl rozvlnit síť. Nejblíže měl k tomu v první půli, když Biabianyho krásný pas nedokázal v skluzu usměrnit do brány. V druhé půli dal o sobě vědět volejem z první: letěl těsně vedle tyče. Jako další plus lze zmínit i to, že si dobře rozuměl s Tellesem.

Jovetič: Stevan konečně dostal šanci od Manciniho a ukázal, proč by jich měl dostávat o mnoho častěji. I když byl veden jako hrot spolu s Icardim, jeho úkolem bylo hlavně nacházet spoluhráče. Tohle splnil dokonale, což po zápase uznal i Mancini. Rozuměl si zejména s Perišičem. Jeho kreativita je opravdu neskutečná: byly vidět patičky, narážečky i střely. Jovetič je přesně to, co hra Interu potřebuje. Ke gólu měl nejblíže po jeho typické technické střele, která jen o centimetry proletěla nad Lealiho břevnem.

Icardi: Sto zápasů, padesát gólů. Ten poslední jubilejní vsítil dokonale umístěnou hlavičkou po centru Perišiče. Je pravda, že vyjma zmíněné gólové situace to nebyl jeho nejlepší zápas, ale celkově svou roli opět splnil a zajistil týmu tři body.