Sezona 2015/16: Tři nejhorší utkání
27/06/16 -
27/06/16 - I když se tým umístil na lepší pozici jako několik sezon předtím, špatné zápasy byly k vidění i tentokrát. Připomeneme si ty úplně nejméně povedené.

Stále také probíhá hlasování o nejlepší zápas sezony. Přečtěte si v dalším článku, kdo je v nominaci a hlasujte zde.

pokračování...

Inter 1:4 Fiorentina (6. kolo)

Po sérii pěti vítězných úvodních utkání se Inter s plným počtem bodů vyhříval na prvním místě tabulky. Jenže do Milána přicestoval nepříjemný mančaft z Florencie a černomodří spadli z oblaků zpět na zem. Vývoj klání se doslova sypal pod rukama a doslova vše, co se pokazit mohlo, se i pokazilo: již ve třetí minutě se Handanovič srazil na zem Kaliniče a z následné penalty se Fiorentina dostala do vedení. V 18. minutě dorážel nešťastně vyraženou střelu Iličič – 2:0. O několik málo momentů později stejného hráče nepokryl Santon a Inter znovu inkasoval. V 30. minutě Miranda stáhl na zem postupujícího Kaliniče a byl vyloučen: po půlhodině hry tedy Inter prohrával o tři branky a hrál bez nejlepšího obránce. Ve druhé půli sice Icardi snížil, ale pak Kalinič vsítil další branku a osud souboje byl zpečetěn. Na psychiků hráčů to zjevně mělo vliv, protože v příštích kolech následovaly remízy s Palermem a Sampdorii...

Sestřih:

Verona 3:3 Inter (24. kolo)

Na půdě tragické Verony sice hosté vstřelili tři branky, ale ani to jim k třem bodům nestačilo. Absence diskvalifikovaného dirigenta Mirandy se pod defenzivní výkon podepsala přímo fatálně: všechny tři góly domácí dosáhli hlavou ze standardních situací. Přitom dosud zvládal Inter tuhle herní činnost celkem dobře. Hosty poslal do vedení svátečný střelec Murillo, ale pak Verona třemi brankami Helandera, Pisana a Ionitu utkání otočila. Icardi a Perišič naštěstí srovnali, ale další recept na skvěle chytajícího Golliniho se už najít nepovedlo. Jediný bod je s tímto soupeřem opravdu málo, a ztráta dvou bodů mrzí o to víc, že Verona nakonec sestoupila do Serie B.

Sestřih:

AC Milán 3:0 Inter (22. kolo)
V lednu se konalo druhé Derby della Madonnina. To první, zářijové, nerazzurri zvládli v poměru 1:0, když se prosadil nyní již prodaný Guarin. Teď nastal čas výsledek zopakovat, což se ovšem nepovedlo a město se zbarvilo do červenočerna. Po první půli rossoneri vedli zásluhou brazilského stopera Alexe. V 70. minutě dostal velkou šanci srovnat skóre Icardi, ale z pokutového kopu nastřelil tyč! Tenhle moment byl voda na mlýn soupeři: Bacca a Niang záhy zvýšili vedení svého týmu a bylo rozhodnuto. AC bylo lepší a zaslouženě opanovalo tohle prestižní klání.