Blog MP: Sampdoria - INTER 1:3
30/09/19 - Inter nastupoval na ihrisko v Janove ako líder ligy, ktorý nestratil doposiaľ ani bod. Naopak, domácia "Doria" z úvodných 5 kôl v štyroch prípadoch prehrala a ocitla sa na chvoste tabuľky. V základnej zostave spravil Conte podľa očakávaní niekoľko zmien, vzhľadom na to že na Inter čaká už v Stredu 2.10. náročný zápas Ligy Majstrov na Nou Campe proti domácej Barcelone. V strede poľa tak opäť dostali šancu Candreva a Gagliardini a premiéru si v úvodnej jedenástke odbili v obrane len 20-ročný Alessandro Bastoni a na hrote skúsený Alexis Sanchez.

pokračování...

Sampdoria 1:3 INTER

Základná zostava: Handanovič - Škriniar, De Vrij, Bastoni - Candreva (57.Dambrosio), Gagliardini, Brozovič, Sensi (65.Barella), Asamoah - Alexis, Lautaro (56.Lukaku)

V úvodnej 10-minútovke si team zvykal na to že Škriniar je vpravo, v útoku sú dvaja rýchly a behaví útočníci namiesto útočného kladiva z Belgicka a Gagliardini sa prebúdzal. Po štvrť hodine už "nerazzurri" zapli naplno, domácich zatlačili pred vlastnú 16-ku, vďaka rýchlym kombináciám v troujuholníkoch a šikovným prihrávkam za offside-ovú pascu Janovčanov boli čoraz nebezpečnejší. Po 20 minútach hry už favorizovaný Inter viedol, keď Lautaro priťukol Sensimu a jeho strelu bokom zľahka ešte tečoval Alexis. Gól bol pripísaný Sensimu, pre ktorého je to už tretí zásah v sezóne. Prešli len dve minúty hry a domáci brankár lovil loptu zo siete opäť. Asamoah predviedol svoju typickú akciu po ľavej strane, spätnou prihrávkou našiel Sensiho, ten opäť vystrelil a hoci loptu dobre netrafil, Alexis Sanchez fantasticky načasoval svoj nábeh za obrancov tak aby nebol v ofsajdovej pozícii a poľahky si otvoril strelecký účet v čierno-modrom drese. V prvom polčase sa do dobrej príležitosti dostal aj druhý útočník, keď Bastoni výborne predskočil útočiaceho hráča Sampdorie a okamžite poslal krásnu prihrávku za obranu na Lautara, ten však bránu prízemnou strelou minul.Do prestávky ešte skúšal šťastie strelecky aktívny Sensi, jeho ďalší pekný pokus tentokrát dokázal brankár domáceho teamu vyraziť. Gól vsietil po peknej akcii a tvrdej strele z uhla popod brankára aj Candreva, no rozhodca ho neuznal pre offside.

Hneď na začiatku druhého polčasu mohol Inter definitívne doraziť bezradný team z Janova, Lautaro sa presadil v osobnom súboji, jeho strelecký pokus však fantasticky vychytal Audero. K odrazenej lopte sa dostal Alexis, po náznaku kľučky okolo obrancu naivne spadol, nasledovala druhá žltá karta (prvú videl koncom polčasu za faul odzadu), červená a predčasný odchod pod sprchy. Domáci sa dostali do výhody a už po necelých 10 minútach dokázali vsietiť kontaktný gól, keď po šikovnej kombinácii o sekundu neskôr pristúpil Škriniar k Janktovi a český reprezentant umiestnenou strelou z vnútra pokutového územia prekonal inak opäť výborne chytajúceho Handanoviča. Nie je to tak dávno, čo si pamätáme časy, keď sa v podobných situáciach Inter psychicky zlomil, takticky to nezvládol, stiahol sa do defenzívy a strácal body. Tu sa však opäť predviedol ako majster svojho remesla Conte. Na vývoj reagoval dvomi striedaniami krátko po sebe, čím prerušil zvyšujúci sa tlak domácich. Do hry prišiel Lukaku namiesto Lautara, aby mal kto vyhrávať súboje pri odkopoch lopty na hrot a tiež pomôct defenzíve pri štandardných situáciach a Candrevu nahradil Dambrosio, ktorý je predsa len o niečo lepší v defenzíve a po pravej strane bola Sampdoria nebezpečnejšía. Prešlo iba 6 minút a Inter zareagoval tak, ako to veľké teamy dokážu, tak, ako sa vyhrávajú zápasy. Znova kontroloval loptu a po krásnej kombinácii vymyslel geniálnu prienikovú prihrávku Brozovič, keď si všimol dobrý pohyb Gagliardiniho za chrbát stopérov. Roberto loptu najprv len zľahka tečoval, na čo ešte brankár dokázal reagovať, následne ju však dorazil do brány, 1:3 pre Inter, rozhodnuté. Sampdoria mohla zápas ešte zdramatizovať po rohovom kope, ktorý dosť nešťastne predĺžil na zadnú tyč Lukaku, Quagliarella však bránu z voleja netrafil.

Inter ukázal v prvom polčase možno najlepší výkon v sezóne, kedy kombinácie medzi hráčmi boli rýchle a prienikové prihrávky tak nebezpečné, že hráči v modro-bielych dresoch nevedeli, kam skôr skočiť a pôsobili totálne zdecimovaným dojmom. V druhom polčase sa zase ukázala psychická aj taktická sila, keď sa team nezlomil ani po červenej karte a inkasovanom góle, dokázal naďalej kontrolovať hru a výsledok poistiť tretím gólom.

6 zápasov Serie A, 6 víťaztiev Interu, to je najlepší vstup Interu do novej sezóny od roku 1966. Za prvým Interom zaostáva Juventus o 2 body a tretia Atalanta stráca bodov už päť.

Zdá sa že všetko je nastavené a rozbehnuté dobre. Hra Interu má svoju tvár, hráči vedia čo chcú hrať a ako to hrať. Kedy tlačiť, kedy hru kontrolovať, kedy sa stiahnuť do defenzívy. Ďalšia veľká skúška prichádza už v Stredu večer a je ňou FC Barcelona. Po tom, čo stratili Milánčania body so Sláviou Praha, bude na Nou Campe veľmi dôležité bodovať.

FORZA INTER

Handanovič - 7 - hoci bol znova oporou a predviedol aj kvalitné, dôležité zákroky, strela z ktorej inkasoval, sa možno dala chytiť.

Škriniar - 7 - kvalitný, spoľahlivý výkon ako zvyčajne, no pri inkasovanom góle neskoro dostúpil k strieľajúcemu hráčovi.

De Vrij - 8 - dirigient našej defenzívy bol opäť bezchybný.

Bastoni - 8+ - vynikajúca premiéra tohto mladíka. Hoci videl rýchlu žltú kartu, ktorá ho mohla limitovať pri bránení, v zápase nespravil jedinú chybu, dostal sa k nebezpečnej hlavičke po rohovom kope a tiež predviedol krásny pas za obranu na Lautara. Bravo!

Candreva - 7 - v prvom polčase sa mu darilo celkom dobre brániť a šikovne kombinovať. Opäť však neposlal jediný presný center a v druhom polčase už nestíhal ani dostatočne brániť.

Gagliardini - 8 - tentokrát možno ukázal, prečo pod Contem dostáva viac priestoru než Vecino. Nerobil chyby, odvážil sa loptu potiahnuť aj do ofenzívy, strelil gól.

Brozovič - 9 - Muž zápasu, fantasticky organizoval hru Interu, bol často pri lopte, darili sa mu krátke aj dlhšie prihrávky, finálna lopta na Gagliardiniho gól bolo majstrovské dielo.

Sensi - 8 - mimoriadne strelecky aktívny, za čo bol s trochou šťastia aj odmenený. V ofenzíve nenahraditeľný hráč, v druhom polčase, kedy už bolo treba viac brániť, ho vystriedal Barella.

Asamoah - 8 - tentokrát mu výborne vychádzali prihrávky a centre z ľavej strany a v obrane bol takisto spoľahlivý.

Alexis - 5+ - na jednej strane predviedol brilantný čuch na góly, keď pri prvom loptu tečoval a pri druhom výborne predvídal smer lopty a ustrážil si offside. Na druhú stranu taktická nevyzretosť v podobe zbytočného faulu odzadu a ešte zbytočnejšieho simulovania, dve žlté = červená a oslabenie teamu. Škoda.

Lautaro - 6+ - technicky a kombinačne opäť výborný, no v drese Interu sa mu nedarí strielať góly, čo ho môže v dnešnej konkurencii čoskoro stáť miesto v zostave.

Striedania: Lukaku splnil čo mal, hoci pri rohovom kope takmer asistoval súperovi na gól. Barella bol opäť výborný, Dambrosio naopak veľmi zlé striedanie, keď viackrát neprihrával presne.