FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
ZPRÁVY

WEB
 
Na jaře byl nejlepší Adriano
12/06/04 -

12/06/04 - Pětkrát již proběhla anketa Zlatý míč Interu a pětkrát se radoval Christian Vieri. Až na pošesté se našel lepší fotbalista - Adriano. Z celkového možného počtu bodů 165 získal 115. Vieri byl druhý s odstupem 21 bodů. Absolutním vítězem sezóny 2003/2004 je Christian Vieri, který již na jaře získal z 290 možných bodů plných 208 a před druhým Javierem Zanettim měl náskok 85 bodů. Nakonec dostal rekordních 302 bodů.

Jarní vítězství Adriana se dalo čekat. Bobo měl problémy s trenérem Zacem a parkrát se vůbec nevešel do sestavy. Navíc jeho forma rozhodně ideální nebyla, od 21.kola se trefil v lize do černého pouze dvakrát. Roli nejlepšího střelce převzal brazilský útočník. Start měl sice oslnivý, pak se na nějakou dobu zasekl, ale závěr sezóny ho zastihl znovu ve výtečné formě. V posledních sedmi utkáncích - sedm gólů. Byl to právě on, kdo nasměroval Inter do předkola Ligy mistrů.

Debaty o tom, zda mohou hrát vedle sebe neberou konce. Zaccheroni je optimista a věří, že se to povede. On i Adriano shodně tvrdí, že to dá velkou práci. Vieri v tom problém nevidí.

   

Na třetím místě skončila žijící legenda nerazzurri - kapitán Javier Zanetti. V Serii A letos nevynechal jediný zápas. Nic mimořádného, už se mu to povedlo třikrát, navíc dvakrát vynechal jen jediný duel. V září zahají svou desátou černomodrou sezónu.

Velmi slušné umístění je pro Dejana Stankoviče čtvtré místo. Normálně by to stačilo na cenu pro nejlepšího nováčka, ale Adriano byl ještě lepší. Záložník Srbska a Černé Hory ještě v polovině sezóny hájil barvy Lazia Řím. Přechod do nového působiště se na něm vůbec nepodepsal a hned se zařadil mezi nejlepší hráče Interu. Dokonce měl jako jeden z mála předplacené místo základní jedenáctky až do konce sezóny.


Pokud je ve formě je jedním z nejlepších fotbalistů na světě. Ve Zaltém míči serveru fcintermilano.com skončil na jaře pátý. Uruguayský útočník je opravdu zvláštím fotbalistou. V Interu odehrál již svoji pátou celou sezónu, ale ještě ani jednou nemohl prohlásit, že se mu na sto procent povedla. Ta letošní byla ještě horší než ty předešlé. V trestu za padělání pasu Evropské unie sice nebyl, brzdilo ho ale zranění. Navíc v útoku je konkurence opravdu velká, takže i když byl zdravý musel o místo v sestavě hodně bojovat.

   

Nastoupil do 56% ligových zápasů, většinou ale střídal a na hřišti strávil jen třetinu minut ze všech možných v Serii A. Víc času odehrálo neuvěřitelných 17 hráčů! I tak je s osmi góly třetím nejlepším střelcem. Průměr gólu na zápas má 0,42. Páté místo v anketě je zasloužené.

Dalším v pořadí je znovu Na šesté příčce se usídlil Belozoglu Emre. Stejně jako Recoba ofenzivní typ, narozdíl od něj však letos gól nedal žádný a přitom v počtu odehraných minut je devátý. Recoba byl pro tým o hodně prospěšnější. V anketě jsou ale těsně za sebou. Podle mě Emre zklamal. Tato sezóna měla být jeho, on ale nic nepředvedl, mužstvo z pozice tvůrce hry netáhl a ztratil se v průměru. S příchodem Verona to bude mít teď těžké, na druhou stranu bude mít o to větší motivaci dokázat, co umí.

   
I na další příčce je střelec. Devatenáctiletý Oba Martins má za sebou svoji první kompletní sezónu v mužstvu dospělých. Dokázal, že se v něm neztratí. Důvěru v Serii A dostal ve 25 zápasech. Z gólu se radoval sedmkrát. Nic zázračného, v jeho věku však vynikající výsledek.

Top desítku uzavírají obránci Ivan Cordoba, Marco Materazzi a Fabio Cannavaro. Spolu toho moc nenahráli. Posledně dva jmenované vyřadilo na čas ze hry zranění, Materazziho pak i distanc za napadení soupeře v tunelu ke kabinám.

Šokem je pro mě jedenáctá pozice Francesca Tolda. Dlouholetá brankářská jednička Interu a reprezentant Itálie odchytal 94% ligových zápasů. Jeho výkony nebyly tak famózní jako v předchozím roce, ale i tak si myslím, že přes zimním výpadek jasně ukázal, jak kvalitním gólmanem je. V celkovím hlasování mu patří po součtu 110 a 8 bodů třetí místo.

Dalším fotbalistou, kterého jste si na jaře moc nevšímali je Kily Gonzales. Přestože měl jaro lepší než podzim, po 18 bodech nyní obdžel jen jediný.


JARO 2004
Hlasovalo 33 lidí
1)Adriano115
2)Christian Vieri94
3)Javier Zanetti 47
4)Dejan Stankovič45
5)Alvaro Recoba27
6) Belozoglu Emre26
7)Obefami Martins 24
8)Ivan Cordoba18
9)Marco Materazzi18
10)Fabio Cannavaro15
11)Francesco Toldo8
12)Cristiano Zanetti8
13)Andy Van Der Meyde 5
14)Daniele Adani4
15)Matias Alemyda4
16)Giovanni Pasquale4


Hlasy také dostali: Javier Farinos 3, Kily Gonzales 1, Giorgios Karagounis 1, Julio Cruz 1 a Alberto Fontana 1.


Zdroj: -


© fcintermilano.com

Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.


Předchozí článek: 12/06/04 - Zlatý míč Interu 2003/2004 vyhrál Christian Vieri
Další článek: 15/06/04 - Pro Zaca je Mancini prokletý, odchází kvůli němu
341


Diskuze

327


 
Související články
Zlatý míč Interu 2003/2004 vyhrál Christian Vieri