Interisti ve finále Konfederačního poháru
27/06/05 -

27/06/05 - Ve finále Konfederačního poháru 2006 se střetnout jihoamerické země. V boji o zlato nebudou chybět ani hráči Interu Milán. Argentinu reprezentují Javier Zanetti a Esteban Cambiasso, v dresu Brazílie motá soupeřům hlavu Adriano. Poslední zástupce italského klubu Giorgios Karagounis vypadl s Řeckem v základní skupině.

Argentina postoupila do finále přes Mexiko. V devadesáti minutách gól nepadl, prodloužení skončilo 1-1 a o postupujícím musel rozhodnout penaltový rozstřel. Až v šesté sérii zaváhal hráč Mexika a Esteban Cambiasso poslal Argentinu dál. Javier Zanetti odehrál stý zápas za reprezentaci. Více jich v historii země sehrál jen další bývalý Interista Diego Simeone (106). Nejlepším hráčem utkání a titul "Budweiser Man of the Match" si vysloužil kapitán nerazzurri "Traktor" Zanetti.

pokračování...

Brazílie přešla v semifinále přes Německo po výsledku 3-2. Také v tomto zápase si vysloužil ocenění nejlepšího hráče zápasu Interista. Adriano vstřelil dvě branky a významně se tak na úspěchu podílel. Navíc penalta, z které padl třetí gól, byla nařízena za faul na něj. Adriano celkem vstřelil tři branky. Tu první nejhezčí dal v základní skupině Řekům. Za nečekanou bombu přesně k tyči z 25 metrů mu zatleskal i gólman soupeře. Krásnou branku vstřelil také Esteban Cambiasso. V základní skupině vyrovnával duel s Německem na 2:2. Tabulku střelců vede se čtyřmi góly Argentince Figueroa a Australan Aloisi.

Řecko na turnaji nevstřelilo ani jeden gól a bod získalo až v posledním zápase s Mexikem. Karagounis odehrál dva zápasy.