Turnaj Birra Moretti: Inter poslední
12/08/05 -

08/08/05 - Inter vyhořel. Na turnaji Birra Moretti prohráli svěřenci trenéra Manciniho oba zápasy hrané na dvakrát dvacet pět minut a skončili poslední. Připsali si druhou a třetí porážku v nové sezóně. Jako první je na konci července porazilo Treviso 4:1. Tehdy ale hrálo proti rezervnímu týmu s pár hráči základní sestavy.

Porážku 0:2 s Juventusem a 1:2 s SSC Neapolí si připsal výběr téměř těch nejlepších. Adriano, Martins, Cambiasso a Javier Zanetti odehráli jen 20 minut. První duel hrál Inter s turínským klubem. Po dvoubrankové prohře je tak bilance před Superpohárem, které se hraje za týden, vyrovnaná. Na Turnaji TIM v Trieste ho před třemi týdny porazil 1:0.

12/08/05 Neapol: INTER - Juventus 0:2
1' Ibrahimovič, 10' Ibrahimovič

Zápas rozhodl během prvních deseti minut Zlatan Ibrahimovič. Proti Juventusu si zachytal Francesco Toldo, duel s Neapolí pak Julio Cesar. V obraně se představily nové posily Wome, Samuel, v záloze Figo a Pizarro. Poskládaná sestava na góly soupeře odpověď nenašla. V útoku se neprosadili Cruz a Recoba.

INTER: Toldo, Zé Maria , Samuel, Materazzi, Wome, Figo (33' Arrieta), Pizarro, C.Zanetti, Karagounis, Cruz, Recoba (Julio Cesar, Cordoba, Favalli, Javier Zanetti, Cambiasso, Maa Boumsong, Solari, Stankovic, Adriano, Choutos, Martins, Momente`)

12/08/05 Milano: SSC Neapol - INTER 2:1
13' Bogliacino, 24' Pia - 23' Recoba p.

pokračování...

I ve druhém zápase, který hrál Inter jako poražený hned po duelu s bianconeri, nechal Mancini odpočívat nejvytíženější hráče ze středečního těžkého zápasu v Doněcku. Pětici z nich poslal na trávník až ve 27.minutě. Ani ti však nedokázali otočit nepříznivé skóre. Domácí Neapol vedla 2:1 a stejně tak i vyhrála, když jedinou branku vstřelil z penalty Recoba.

INTER: Julio Cesar, Zé Maria (27' Solari), Samuel, Arrieta (27' Favalli), Wome, Figo , Pizarro, Maa Boumsong (27' J. Zanetti ), Karagounis (27' Cambiasso), Cruz (27' Adriano), Recoba (27' Martins) (Toldo, Materazzi, Cordoba, C.Zanetti, Stankovic, Choutos, Momente)

17/07/05 Riscone Di Brunico: Inter - Riscone Di Brunico 10:0
20/07/05 Riscone Di Brunico: Inter - Bolzano 3:0
20/07/05 Turnaj TIM Trieste (45'): Inter - AC Milán 0:0, 5:4 pen.
20/07/05 Turnaj TIM Trieste (45'): Inter - Juventus 1:0
23/07/05 Bolzano: Inter - Bordeaux 2:1
25/07/05 Leicester: Inter - Leicester City 2:1
27/07/05 London: Inter - Crystal Palace 2:0