FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
ZPRÁVY

WEB
 
Nastane proměna týmu?
02/05/06 - Moratti

02/05/06 - Už to tak vypadá, že zatímco se Inter poslední dobou pouze posiloval a nikdo z týmu neodcházel, letos tomu bude jinak. Hned několika hráčům končí smlouva a managment se nemá k tomu, aby ji prodloužil. Zajímavé je, že většinou jde o italské hráče, kteří mají namířeno k úhlavním nepřátelům.

Šokem je snaha Favalliho přestoupit do AC Milán. Levý bek nedostal nabídku na prodloužení kontraktu a tak vyjednává s městským rivalem. Podle některých zdrojů dokonce již podepsal dvouletou smlouvu. Možná právě proto ho Mancini v zápase v Empoli nechal raději na lavičce a dal na jeho místo záložníka Cesara. "Asi se nechce stěhovat," hledá důvody Massimo Moratti. Po Vierim to tak v krátké době bude zřejmě druhý zrádce. "Přeji mu, aby mu to vyšlo lépe než Bobovi," snaží se zůstat nad věcí vlastník klubu.

Dalším Italem, který změní dres bude Cristiano Zanetti. Defenzivní štít je náhradníkem za Estebana Cambiassa a hraje jen občas. Jak sám řekl, chce hrát pravidelně a odmítl prodloužit smlouvu. V klubu je od roku 2001 a prakticky již od té doby po něm touží Juventus. Vypadá to, že se letos dočká. Otázkou je, zda v takovém týmu, bude Zanetti hrát častěji. Fabiovi Cannavarovi se to povedlo. Náhradou za něj může být Francouz Oliver Dacourt z AS Řím. Spekuluje se i o Emilianovi Morettimu a Danielemu Bonerovi. Do obrany však Moratti posily sehnal již dříve. V lednu získal dva Brazilce Maicona a Maxwelle.

Třetím a prakticky i posledním Italem v Interu, který hraje v poli, je Materazzi. I on nemá svou černomodrou budoucnost jistou. Na jeho hlavu se snáší kritika. Bezchybně rozhodně nehraje a vliv na to by nemělo ani to, kdyby si v neděli nedal vlastní gól. U něj je však klubismus jasný. Je to velký Interista.

Petrolejářský magnát Moratti prohlásil, že by rád klub prodal. Nemá z něho za vložené peníze takovou radost, jakou čekal. Zároveň však tvrdí, že najít vhodného kupce bude velmi těžké a tak se připravuje na další sezonu. Podle prvních kroků to vypadá, že konečně dá na rady okolí a bude se snažit přivést do týmu Italy. Jak se ale ukázalo, jednoduché to nebude. Zatím jich víc odchází. "Italští hráči jsou narozdíl od těch z ciziny podstatně dražší."

pokračování...  


Přesto se zajímá o Toni z Fiorentiny, Francesca Tavana z Empoli a Fabia Grossa z Palerma. Posledně jmenovaný má být náhradou za Favalliho. "Je to jeden z nejlepších hráčů na takovém postu," řekl o něm Mancini. "Skutečně se o něj zajímáme." A Tavano? "Excelentní element. Když vstřelil tolik gólů, musí být důležitý. V Interu ale není lehké hrát. Musí mít velkou sebedůvěru." Mluví se i jiném střelci. Když se však na Cristiana Lucarelliho zeptáte Manciniho, řekne vám, že by se mu víc líbil Henry a Ronaldinho. Jinýmy slovy, Lucarreli hrát za Inter nebude. Oba dva útočníci se v médiích přitom vyjádřili v tom smyslu, že hrát za Inter je jejich sen.

Volným hráčem bude v létě asi Pierre Wome. Kamerunský levý bek přišel teprve loni. Na čas se zabydlel v základní sestavě, ale po té, co udělal obrovskou chybu v prvním zápase s Villarealem, která stála Inter postup, nehraje. V současné době má volno z osobních důvodů. Smlouvá končí i Ze Mariovi a Mihajlovičovi. Veterán Mihajlovič stojí před stejným problémem jako loni. Budu ještě jeden rok hrát? Ptá se sám sebe. Otázkou je, zda to po něm Inter vůbec chce.

Alvaro Recoba se od zmiňovaných hráčů liší. Narozdíl od nich nabídku na nový kontakt obdržel. Protože by se mu ale plat změnšil o polovinu, vzal si čas na rozmyšlenou. Moratti mu nabízí dvouleté prodloužení.


Zdroj: -


© fcintermilano.com

Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.


Předchozí článek: 02/05/06 - Parreira radí Adrianovi: Jdi do Realu
Další článek: 03/05/06 - První finále Italského poháru se hraje v Římě
746


Diskuze

76