Serie A, 2.kolo
CAGLIARI
0:2
INTER

Inter ani v druhém kole Serie A nezaváhal, znovu neinkasoval a rozhodl o své výhře již v prvním poločase. Na Sardinii porazil nováčka soutěže Cagliari 2:0. První branku střetnutí vstřelil ve 21.minutě Denzel Dumfries. Nedlouho po té skóroval i kapitán Lautaro Martinez, který v prvním poločase stihl nastřelit i tyčku. V druhé půli nerazzurri ubrali z plynu a víceméně zápas dohráli a soupeře si pohlídali. I tak dokázal Calhanoglu s pomocí domácího obránce nastřelit další tyč. Inter je jediným týmem v Serii A, který ještě nedostal gól.

Postřehy k zápasu
TYČEVýhra mohla být vyšší, ale Inter dvakrát nastřelil tyč - v první půli Lautaro, ve druhé Hakan.
2Na konci zápasu asi jedinou a největší šanci domácích zmařil skvělým zákrokem Sommer, který tak udržel i ve druhém utkání čisté konto.
85Inter se střetl s Cagliari po 85. v Serii A. Nerazzurri dnes vyhráli 43.zápas, 14krát byli poraženi a 28 skončilo utkání remízou.
Nicolo Barella hrál proti týmu, který ho vychoval a za který odehrál v Serii A 100 zápasů. Proti žádnému jinému týmu se mu v lize tolik nedaří jako proti Cagliari. Hned u čtyřech gólů asistoval.
3Lautaro vstřelil třetí gól v této sezoně a společně s Girdoudem (AC Milán) a Osimhenem (Neapol) vede tabulku střelců.
71letý Claudio Ranieri, trenér sardinského celku, vedl v sezoně 2011–2012 i milánský Inter.
#20
30 let
Výška: 178 m.
Pozice: záložník
Smlouva: 30.06.2027

Highlights Youtube

Inter Milán zvítězil ve druhém kole Serie A na půdě nováčka z Cagliari 2:0. Na tříbodový večer Nerazzurri zadělali už v úvodní půlhodině, kdy pohledné kombinace zakončili nejprve Denzel Dumfries a o devět minut později také Lautaro Martínez. Na trefu nizozemského reprezentanta přihrávala letní posila z Německa Marcus Thuram, který si připsal premiérovou asistenci mezi italskou elitou přesně 17 let a 282 dní po poslední gólové přihrávce svého otce Liliana. Jakub Jankto nastoupil za celek ze Sardinie poprvé od začátku, ale po hodině hry byl vystřídán.

Zprávy o Interu Milán 19.09.2021

Podle deníku La Repubblica není Inter zdaleka finančně zahojen, protože je stále ve ztrátě 12 milionů eur měsíčně. Klub získal na přestupovém trhu 130 milionů eur a díky novým smlouvám se společnostmi Lenovo, Socios, Zytara a DigitalBits také zvýšil příjmy od sponzorů o 245 %. Přesto to nestačí.

Suning si v květnu vzal úvěr ve výši 275 milionů eur od společnosti Oaktree a bude muset buď najít nové investory, nebo riskovat ztrátu kontroly nad klubem. Repubblica rovněž uvádí, že vazby na saúdskou skupinu Pif, která se pokoušela o převzetí Newcastlu United, nejsou považovány za zvlášť silné.

Po složitém začátku září se Inter vrátil na vítěznou vlnu poté, co vynikajícím týmovým výkonem přehrál Boloňu. V zápase vstřelil šest gólů, které zařídilo pět různých střelců a k vidění byla řada skvělých individuálních výkonů.

Lautaro Martinez poprvé ve své kariéře v Serii A skóroval ve čtyřech po sobě jdoucích utkáních. Tato série začala v posledním hracím kole minulé sezóny proti Udinese a pokračovala v této sezóně zásahy proti Hellasu Verona, Sampdorii a Bologni. Tým jako celek také prokázal konzistenci, když se trefil v každém z posledních 23 zápasů Serie A. V této statistice byl lepší pouze v roce 1950, kdy Nerazzurri skórovali v 25 zápasech. San Siro se skutečně stalo místem, kterého se hostující týmy musí obávat, neboť Inter v posledních pěti domácích zápasech Serie A vstřelil alespoň tři góly, což je stejně dobrá domácí série jako v roce 2011, kdy se mu podařilo skórovat v šesti zápasech.

Přestože Edin Džeko do zápasu nenastoupil, byl jednou z hvězd utkání poté, co nastoupil místo Joaquína Correi, a připsal si své první dva góly v jednom zápase za Nerazzurri.

Poté, co Inter nasázel šest branek Bologni, se jeho kolonka "vstřelených gólů" zastavila na čísle 15. Podělilo se o ně následujících devět hráčů: Edin Džeko (3), Lautaro Martinez (3), Milan Škriniar (2), Joaquin Correa (2), Arturo Vidal (1), Hakan Calhanoglu (1), Federico Dimarco (1), Marias Vecino (1) a Nicolo Barella (1).

Nicolo Barella se podílel na gólu v každém ze svých posledních čtyř startů v Serii A, což je jeho nejlepší série v nejvyšší soutěži. Milan Škriniar si proti Bologni připsal svůj druhý gól v sezoně a zejména šest z posledních sedmi gólů slovenského obránce v Serii A padlo hlavou.

19/09/21 - Inter si ve 4.kole Serie A snadno poradil s Boloňou a zničil ji 6-1. Nerazzurri si připsali třetí vítězství ze čtyř zápasů a v tabulce jsou znovu první. Simone Inzaghi byl z předvedené hry nadšený. Chválil Dumfriese, Brozoviče, Lautara, mluvil o důvodech, proč někteří hráči nehráli, a vrátil se i k nešťastnému zápasu proti Realu Madrid.

Joaquin Correa utrpěl při dnešní výhře 6:1 nad Boloňou pouze těžké pohmožděniny a nemá žádné zlomeniny. Argentinský reprezentant nastoupil poprvé v dresu Nerazzurri po boku krajana Lautaro Martineze. V jednom se soubojů se ale bolestivě zranil a nakonec ho musel po pouhých 28 minutách zápasu vystřídat Edin Džeko.

Panovaly obavy, že mohl utrpět zlomeninu kyčle, a tak byl Correa převezen do místní nemocnice na vyšetření. Inter ve svém prohlášení potvrdil, že všechny testy na klinice Humanitas v Rozzanu byly negativní. To znamená, že se nejedná o žádnou zlomeninu, pouze o ošklivé pohmoždění levé kyčle.

19/09/21 - Mužem zápasu proti Boloni byl v dresu Interu Denzel Dumfries. Náhrada za Hakimiho poprvé nastoupila v základní sestavě, spoluhráčům připravila dvě branky a velkým dílem se podílela na vysoké výhře 6-1. "Jsem hrdý, že tu jsem," řekl mimo jiné v pozápasovém rozhovoru.

Škriniar po dnešnom prvom polčase: "“Prehra proti Realu Madrid nás zasiahla, nezaslúžili sme si to a preto sme dnes na ihrisko nastúpili veľmi nahnevaní. Pred zápasom sme si povedali že súperovi okamžite zničíme akúkoľvek nádej. V druhom polčase sa nezastavíme."

Inzaghi: "Dumfries zapadol do tímu a do nášho systému oveľa skôr ako sme si mysleli, je to užasný hráč s obrovskými kvalitami. Dnes odohral skvelý zápas, som veľmi spokojný."

Dumfries: "Chceli sme vyhrať za každú cenu aby sme odpovedali na nezaslúženú prehru v Lige Majstrov, som rád že sa nám to podarilo. Všetci ma tu podporujú, od spoluhráčov, trénerov až po fanúšikov, som veľmi štastný že obliekam dres tohto klubu."