Dnes 20:45
Serie A, 10.kolo
EMPOLI
INTER

10.kolo Serie A

Cagliari
-:-
AS Řím
Empoli
-:-
Inter
Juventus
-:-
Sassuolo
Lazio
-:-
Fiorentina
AC Milán
-:-
FC Turín
Neapol
-:-
FC Bologna
Sampdoria
-:-
Atalanta
Spezia
-:-
FC Janov
Udinese
-:-
Verona
Benátky
-:-
Salernitana
Zprávy a aktuality Interu Milán ze dne 07.10.2021  

Prezident AC Milán Paolo Scaroni zopakoval, že je důležité postavit nový stadion, a znovu varoval, že restrukturalizace stávajícího Stadio Giuseppe Meazza "není možná". Inter a Milán představily společné plány na výstavbu nové arény v areálu San Sira, které však stejně jako většinu těchto projektů brzdí místní úřady, politika a složitá byrokracie v Itálii. Někteří jsou proti myšlence zbourat stávající Stadio Meazza a naléhají na kluby, aby místo toho přispěly na restrukturalizaci arény.

Znovuzvolení milánského starosty Giuseppeho Saly tento týden by mohlo jejich naděje podpořit. "Projekt počítá s výstavbou nového stadionu vedle současného San Sira," řekl Scaroni rozhlasové stanici Radio24. "Starosta Sala schvaluje úpravy, které jsme provedli, a nyní musí přesvědčit většinu. Je pro mě těžko pochopitelné, jak si mohou myslet, že můžeme rekonstruovat stadion, na kterém se hrají zápasy nejméně dvakrát týdně. Nemůžete hrát a nechat fanoušky chodit v ochranném obleku, když je stadion staveništěm."

"Neexistuje stadion, na kterém by během rekonstrukce San Sira mohly hrát jak AC Milán, tak Inter, a skutečnost, že se jedná o město se dvěma kluby v Evropě, znamená mnohem více zápasů. Doufám, že lidé pochopili důležitost nového stadionu. Je nesmysl být ambiciózní, když nemůžeme počítat se srovnatelnými příjmy jako ostatní kluby. Ty, se kterými se utkáváme v Lize mistrů, mají ze svých stadionů příjmy přes 100 milionů eur ročně, zatímco AC Milán dostává 35 milionů eur. To je velký rozdíl."

FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2021 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.