Včera 21:00
Italský pohár, Osmifinále
INTER
EMPOLI

Inter je ve čtvrtfinále Coppa Italia. Proti Empoli se ale pořádně zapotil. Fakt že hráli téměř samí náhradníci v tom ale nehrál žádnou roli. Přestože byl v utkání hraném na Stadio Meazza kvůli další vlně covidové pandemie takřka bez diváků lepším týmem a brzo se ujal zásluhou Alexise Sáncheze vedení, hosté dokázali z minima vytěžit maximum a otočili skóre. Až v samotném závěru, kdy čtvrtý rozhodčí ukazoval, kolik bude nastaveno, vyrovnal na 2-2 polonůžkami kapitán Andrea Ranocchia. Inter byl i v prodloužení jasně lepší, držel míč a vypracovával si šance. V jejich zakončení měl ale trochu smůlu. Rozhodující gól vstřelil ještě v první polovině prodloužení střídající Stefano Sensi. Inter vedení pak již bez problémů udržel do konce.

Postřehy k zápasu
Stefano Sensi má odejít na hostování do Sampdorie. Trenér Simone Inzaghi s ním do tohoto utkání již asi ani nepočítal. Hráli sice samí náhradníci, ale italský záložník zůstal na lavičce a do hry šel až na začátku prodloužení, aby Lautaro pošetřil síly. Byl to však právě Sensi, který deset minut po svém příchodu na trávník rozhodl.
Pořádnou smůlu měl Joaquin Correa. Zápas sotva začal, když mu jeden z protihráčů skočil na záda. Argentinec se zapřel a přitom mu nevydržel stehenní sval. Kvůli jeho poranění musel střídat. Nahradil ho Alexis Sánchez, kterému stačilo 8 minut na vstřelení první branky zápasu.
Ionut Radu se konečně dočkal startu v soutěžním zápase. Přestože Inter postoupil, on zachytal obstojně a ani s rozehrávkou neměl problém, na zápas asi nebude vzpomínat úplně v dobrém. Ve statistikách mu totiž zůstane započítán vlastní gól. Po střele do břevna se od jeho těla odrazil míč do brány.
Inter dokázal ještě v normální hrací době v 95.minutě vstřelit branku a nemuselo se tak chodit do prodloužení. Gól ale neplatil pro ofsajd. Opakovaný záběr nebyl moc průkazný a tak je otázkou, v jakém momentu o ofsajd mělo jít, jak moc byl nahrávací Džeko nebo případně dorážející Sánchez v době přihrávky daleko za obránci a před míčem.
Zprávy a aktuality Interu Milán ze dne 25.11.2021

UEFA nominovala Edina Džeka na cenu Hráč týdne. Naše devítka má konkurenci v Emilu Forsbergovi (Lipsko), Pedru Goncalvesovi (Sporting) a Sebastienu Hallerovi (Ajax).

25/11/21 - Simone Inzaghi přiznává, že Interu spadla tíha z ramen, když Edin Džeko konečně překonal Šachtar Doněck. "Osmifinále Ligy mistrů by bylo velkým úspěchem," řekl trenér ještě před odehráním zápasu Realu Madrid proti Šeriffu, který postup definitivně stvrdil. V rozhovoru hodnotí aktuální situaci a chválí i Ivana Perišiče.

Edin Džeko ujišťuje, že jeho gól v Lize mistrů, kterým porazil Šachtar Doněck, je přesně to, kvůli čemu ho Inter získal. Bosenský útočník se na San Siru trefil dvakrát a konečně talk zlomil ukrajinský tým, který si dlouho úspěšně bránil. V evropských pohárech si připsal již 50. zásah a byl vyhlášen mužem zápasu. Díky výsledku 2:0 si Inter zajistil účast v osmifinále.

"Kvůli tomuhle mě Inter podepsal a já se snažím přispět svým dílem," řekl Džeko pro Sky Sport Italia. "V prvním poločase jsme udělali spoustu chyb a jejich brankář si také vedl velmi dobře. Na této úrovni potřebujete trpělivost, udrželi jsme čisté konto a ve druhém poločase jsme dvakrát skórovali. Jsou to tři zásadní body. V prvním poločase to vypadalo, jako by byla jejich branka zakletá, míč prostě nechtěl jít do brány, dva góly nám neuznali... Naštěstí jsme to nakonec zvládli. Trenér nám o poločase řekl, abychom takhle prostě pokračovali."

Útočník Interu Ivan Perišič se postupu do osmifinále Ligy mistrů soustředí jen na přítomnost. Chorvat se do klubu vrátil před sezonou 2020/21 a následně vyhrál Scudetto pod vedením Antonia Conteho a v této sezoně pod novým trenérem Simone Inzaghim předvádí výborné výkony. V utkání proti Šachtaru byl také velmi vidět,. Džekovi nahrál na druhý gól přímo exkluzivním centrem.

"Teď se musíme soustředit na ligu," řekl Perišič pro Mediaset Infinity. "Čeká nás těžký zápas s Benátkami, navíc daleko od domova." Chce také bojovat ještě v Lize mistrů. V posledním zápase bude Inter cestovat do španělské metropole na odvetu proti Realu Madrid. "Jedeme tam hrát o první místo a odehrát dobrý zápas, protože na Bernabeu je vždycky příjemné hrát. Loni tam nebyli žádní fanoušci, s nimi je to mnohem jednodušší."

Perišičova smlouva v Interu vyprší v červnu 2022 a chorvatský reprezentant byl ohledně své budoucnosti u Beneamata zdrženlivý. "Soustředím se na současnost, pak si s klubem promluvíme," dodal Perišič. "Všechno je možné, uvidíme za pár týdnů."

Obránce Interu Milan Škriniar poslal vzkaz útočníkovi Neapole Victorovi Osimhenovi. Doufá, že se útočník brzy vrátí na hřiště poté, co po střetu hlavou skončil se zlomeninami v obličeji v nemocnici. Neapol potvrdila, že Osimhen byl propuštěn z nemocnice, při složité operaci "dostal" šest destiček a 18 šroubů.

"Ahoj Victore," řekl Škriniar ve videu na účtu Interu na sociální síti. "Hodně štěstí, doufám, že se brzy uvidíme na hřišti. Forza, šampióne." Neapol poděkovala generálnímu řediteli Interu Giuseppe Marottovi a doktoru Pieru Volpimu za pomoc. Neapol bude bez Osimbena minimálně 90 dní, což znamená, že nigerijský reprezentant vynechá i lednový Africký pohár národů.

© 1998 - 2022 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Partneři webu: Tutto Inter - Eurofotbal - Fotbalové zprávy - FC Juventus CZ - Onlajny.com