Serie A, 2.kolo
CAGLIARI
0:2
INTER

Inter ani v druhém kole Serie A nezaváhal, znovu neinkasoval a rozhodl o své výhře již v prvním poločase. Na Sardinii porazil nováčka soutěže Cagliari 2:0. První branku střetnutí vstřelil ve 21.minutě Denzel Dumfries. Nedlouho po té skóroval i kapitán Lautaro Martinez, který v prvním poločase stihl nastřelit i tyčku. V druhé půli nerazzurri ubrali z plynu a víceméně zápas dohráli a soupeře si pohlídali. I tak dokázal Calhanoglu s pomocí domácího obránce nastřelit další tyč. Inter je jediným týmem v Serii A, který ještě nedostal gól.

Postřehy k zápasu
TYČEVýhra mohla být vyšší, ale Inter dvakrát nastřelil tyč - v první půli Lautaro, ve druhé Hakan.
2Na konci zápasu asi jedinou a největší šanci domácích zmařil skvělým zákrokem Sommer, který tak udržel i ve druhém utkání čisté konto.
85Inter se střetl s Cagliari po 85. v Serii A. Nerazzurri dnes vyhráli 43.zápas, 14krát byli poraženi a 28 skončilo utkání remízou.
Nicolo Barella hrál proti týmu, který ho vychoval a za který odehrál v Serii A 100 zápasů. Proti žádnému jinému týmu se mu v lize tolik nedaří jako proti Cagliari. Hned u čtyřech gólů asistoval.
3Lautaro vstřelil třetí gól v této sezoně a společně s Girdoudem (AC Milán) a Osimhenem (Neapol) vede tabulku střelců.
71letý Claudio Ranieri, trenér sardinského celku, vedl v sezoně 2011–2012 i milánský Inter.
#20
30 let
Výška: 178 m.
Pozice: záložník
Smlouva: 30.06.2027

Highlights Youtube

Inter Milán zvítězil ve druhém kole Serie A na půdě nováčka z Cagliari 2:0. Na tříbodový večer Nerazzurri zadělali už v úvodní půlhodině, kdy pohledné kombinace zakončili nejprve Denzel Dumfries a o devět minut později také Lautaro Martínez. Na trefu nizozemského reprezentanta přihrávala letní posila z Německa Marcus Thuram, který si připsal premiérovou asistenci mezi italskou elitou přesně 17 let a 282 dní po poslední gólové přihrávce svého otce Liliana. Jakub Jankto nastoupil za celek ze Sardinie poprvé od začátku, ale po hodině hry byl vystřídán.

Zprávy o Interu Milán 02.07.2022

Lega Serie A schválila termíny a časy prvních pěti zápasů sezóny Serie A 2022/23. Inter zahájí své tažení na Stadio Via del Mare, kde se 13. srpna ve 20:45 utká s Lecce. První domácí zápas na San Siru odehrají o týden později 20. srpna proti Spezii. Milánské derby s Interem se odehraje 3. září v 18:00, tedy víkend před prvním zápasem Nerazzurri ve skupinové fázi Ligy mistrů.

První zápas: 13. srpna 2022.

Kolo uprostřed týdne: 3. květen: 31. srpen; 9. listopad; 4. leden; 3. květen.

Mezinárodní přestávky: 24.-25. září 2022; 13. listopadu-4. ledna; 25.-26. března.

6. hrací den: 1. a 2. listopadu 2022

02/07/22 - Cestování vám může rozšířit obzory a nabídnout nečekané příležitosti. V roce 2004, když byly Kristjanovi Asllanimu pouhé dva roky, podnikl první velkou cestu svého života, když jeho rodina emigrovala z rodného albánského Elbasanu do Buti ve střední Itálii. Právě v tomto malém toskánském městečku se rodina mladíka usadila a Kristjan si osvojil přízvuk, který ho identifikuje jako rodáka z tohoto regionu. Jak vypadala jeho cesta do Interu?

Nováček soutěže získal záložníka Interu na roční hostování bez opce. Sensi strávil druhou půlku loňské sezóny v Sampdorii. Nyní okusí další klub.

Pedullà (calciomercato): “Dybala a Marotta majú dohodu už dlhé mesiace, dirigent Interu mu sľúbil, že urobí všetko preto aby ho priviedol do Interu. Dybala povedal nie akejkoľvek inej ponuke a bude naďalej odmietať všetko, kým bude existovať šanca hrať za Inter. Nebyť náhlej situácie Lukakua, Dybala by už dávno bol hráčom Interu. Naplánované boli aj zdravotné prehliadky. Marotta teraz poprosil hráča o trpezlivosť, je potrebné niekoho predať a uvolniť miesto v útoku. Sľúbil mu, že ho bude hneď o všetkom informovať. Dybala zatiaľ čaká, inak by už dávno bol v pokročilých jednaniach s inými klubmi. Jednoducho počíta stým, že bude hrať za Inter. Situácia je momentálne takáto, dokedy však bude hráč ochotný čakať, to už neviem.”

Sezóna 2022/23 je téměř před námi. Inter nastoupí v Serii A poprvé v sobotu 13. srpna proti Lecce. Zatím má tedy dostatek času na to, aby odehrál několik přípravných zápasů. První letní přátelské utkání se odehraje ve středu 12. července, kdy se Inter v 18:30 utká s Luganem v rámci Luganského superpoháru. Ten se stal pro Nerazzurri tradiční letní událostí, neboť se se švýcarským superligovým celkem utkal v letech 2018, 2019, 2020 a 2021.

02/07/22 - Podle očekávání byl oficiálně jako další nová posila Interu představen Henrikh Mkhitaryan. Od prvního Arména v historii Serie A po prvního Arména, který hrál za Inter. To řekl Henrikh Mchitarjan v exkluzivním rozhovoru pro Inter TV.

Italský superpohár mezi vítězem Serie A AC Milán a vítězem italského poháru Interem se odehraje v Saudské Arábii. Finále je plánované na 18.1.2023

Bude to již 35. ročník Supercoppy a podvanácté se bude konat mimo Itálii. Inter si zahraje o trofej pojedenácté ve své historii. Díky loňskému triumfu ji Nerazzurri získali již šestkrát.

André Onana po přesunu do Interu: “Sny se plní. Jsem nadšený, že se můžu připojit k Interu! Chci poděkovat prezidentovi, celému vedení Interu, trenérovi Inzaghimu a mému týmu za to, že mi pomohli splnit můj sen.”

Onana strávil posledních sedm let v Ajaxu, kam přišel z mládežnické akademie Barcelony. Během svého působení v Nizozemsku odchytal kamerunský brankář 212 zápasů ve všech soutěžích, udržel 85 čistých kont a inkasoval 192 gólů, přičemž přes rok nechytal kvůli trestu za pozitivní dopingový nález.