Serie A, 2.kolo
CAGLIARI
0:2
INTER

Inter ani v druhém kole Serie A nezaváhal, znovu neinkasoval a rozhodl o své výhře již v prvním poločase. Na Sardinii porazil nováčka soutěže Cagliari 2:0. První branku střetnutí vstřelil ve 21.minutě Denzel Dumfries. Nedlouho po té skóroval i kapitán Lautaro Martinez, který v prvním poločase stihl nastřelit i tyčku. V druhé půli nerazzurri ubrali z plynu a víceméně zápas dohráli a soupeře si pohlídali. I tak dokázal Calhanoglu s pomocí domácího obránce nastřelit další tyč. Inter je jediným týmem v Serii A, který ještě nedostal gól.

Postřehy k zápasu
TYČEVýhra mohla být vyšší, ale Inter dvakrát nastřelil tyč - v první půli Lautaro, ve druhé Hakan.
2Na konci zápasu asi jedinou a největší šanci domácích zmařil skvělým zákrokem Sommer, který tak udržel i ve druhém utkání čisté konto.
85Inter se střetl s Cagliari po 85. v Serii A. Nerazzurri dnes vyhráli 43.zápas, 14krát byli poraženi a 28 skončilo utkání remízou.
Nicolo Barella hrál proti týmu, který ho vychoval a za který odehrál v Serii A 100 zápasů. Proti žádnému jinému týmu se mu v lize tolik nedaří jako proti Cagliari. Hned u čtyřech gólů asistoval.
3Lautaro vstřelil třetí gól v této sezoně a společně s Girdoudem (AC Milán) a Osimhenem (Neapol) vede tabulku střelců.
71letý Claudio Ranieri, trenér sardinského celku, vedl v sezoně 2011–2012 i milánský Inter.
#20
30 let
Výška: 178 m.
Pozice: záložník
Smlouva: 30.06.2027

Highlights Youtube

Inter Milán zvítězil ve druhém kole Serie A na půdě nováčka z Cagliari 2:0. Na tříbodový večer Nerazzurri zadělali už v úvodní půlhodině, kdy pohledné kombinace zakončili nejprve Denzel Dumfries a o devět minut později také Lautaro Martínez. Na trefu nizozemského reprezentanta přihrávala letní posila z Německa Marcus Thuram, který si připsal premiérovou asistenci mezi italskou elitou přesně 17 let a 282 dní po poslední gólové přihrávce svého otce Liliana. Jakub Jankto nastoupil za celek ze Sardinie poprvé od začátku, ale po hodině hry byl vystřídán.

Zprávy o Interu Milán 07.11.2022

Filip Kostič byl důležitou postavou Juventusu v Derby d'Italia, ale v zápase mohl obléknout dres Interu. Třicetiletý srbský křídelník je v této sezoně jedním z mála kreativních světlých bodů v týmu Bianconeri a v 19 vystoupeních pod vedením Massimiliana Allegriho si připsal už šest asistencí. Ve včerejším Derby d'Italia Kostić asistoval u obou branek Juventusu a byl strůjcem jeho vítězství 2:0.

Jak zdůraznil portál Calciomercato.com, Kostič mohl v tomto zápase hrát za Inter, kdyby se klub rozhodl podepsat srbského reprezentanta a nevybral si v lednu tohoto roku Robina Gosense z Atalanty. Nerazzurri hledali náhradu za Ivana Perišiče a rozhodli se přivést Gosense místo toho, aby se rozhodli pro Kostiče, což umožnilo Juventusu podepsat 30letého hráče v létě za přibližně 13 milionů eur.

Gosensovo působení v hlavním městě Lombardie zatím nebylo příliš působivé, Němec se většinou potýkal se zraněními a špatnou kondicí.

V rozhovoru pro Sport Mediaset v sídle UEFA Javier Zanetti reagoval na los osmifinále Ligy mistrů. Inter bude hrát po 18 letech ve stejné fázi soutěže znovu proti FC Portu. V sezoně 2004/2005 si Argentinec oba dva zápasy zahrál. Nerazzurri nejprve hráli v Portu, kde vedli díky brance Martinse. Domáci dokázali vyrovnat. V odvetě však řádil Adriano, který hattrickem poslal Inter do čtvrtfinále na městského rivala.

"Budou to těžké zápasy, Porto dobře znám a můj bývalý spoluhráč Conceiçao tam odvádí skvělou práci. Bude hodně záležet na aktuální formě, hraje se až v únoru. Vždy jde o zápas Ligy mistrů a my musíme mít před soupeřem maximální respekt," řekl Il Capitano.

Viceprezident Nerazzurri se vyjádřil k rozdílu ve výkonech mezi Ligou mistrů a Serií A. "Musíme pracovat a zlepšovat se. Skupina nám dala důležité odpovědi a nyní musíme do ligové přestávky předvést dobré výkony. Pak, až budeme pokračovat po mistrovství světa, to už bude jiná záležitost. Musíme najít rovnováhu a konzistenci. Mrzí nás včerejší porážka, v prvním poločase jsme mohli jít do vedení, ale takový je fotbal a při první příležitosti dostanete gól."

"Na tento zápas se těšíme se sebevědomím. Musíme pracovat co nejlépe, abychom v únoru přijeli připravení."

Na závěr se Zanetti krátce vyjádřil ke stavu prodloužení smlouvy Milana Škriniara. "Jednáme spolu a jsou všechny podmínky k tomu, abychom se společně posunuli dál."

Ředitel Interu Beppe Marotta promluvil o porážce od Juventusu a losu osmifinále Ligy mistrů.

"Jsme zklamaní z porážky, která byla naprosto zasloužená," řekl Marotta během akce Industry Talk, kterou pořádal deník Il Corriere Della Sera. "Navzdory mnoha absencím si Juventus zasloužil vyhrát."

Inter prohrál již pátý zápas ze 13 kol Serie A. "Nikdy se nedívám na statistiky, ale k zamyšelní je, proč jsme dali 16 gólů z 19 venkovních zápasů a čtyřikrát prohráli. Musíme analyzovat náš způsob hry a ujistit se, že změníme dvojí tvář týmu. Ve středu se utkáme s ve formě hrající Boloňou a poté zavítáme do Atalanty. Díky předchozím velkým zápasům jsme pochopili, v čem se musíme zlepšit."

A co los Ligy mistrů? "Tento los vypadá na papíře příznivě, ale máme maximální respekt před Portem, nepředvídatelným týmem, zvláště když hrajeme odvetu venku."

Vzájemné zápasy? Nerazzurri mají na kontě dvě vítězství, jednu remízu a jednu porážku s Portem, se kterým se střetli v osmifinále Ligy mistrů v sezóně 2004/05 a díky Adrianovu hattricku ve druhém zápase na Stadio Meazza zvítězili celkově 4:2.

Inter se v osmifinále Ligy mistrů utká s Portem. Nerazzurri byli při losování v Nyonu nalosováni do dvojice s portugalským týmem, který vede bývalý hráč Interu Sergio Conceiçao.

"Podruhé za sebou hrajeme osmifinále," řekl Simone Inzaghi, trenér černomodrých. "Inter se konečně vrátil k pravidelnému hraní důležitých evropských zápasů. Budou to dva skvělé zápasy před dvěma zaplněnými stadiony s výjimečnými fanoušky, hodné tak důležité soutěže, jako je tato. Respektujeme Porto, v Lize mistrů se jim už mnoho let daří. Jejich trenéra Sérgia Conceição znám velmi dobře, byl to můj bývalý spoluhráč, který dlouhá léta působil v Laziu."

"Naším cílem je postoupit do dalšího kola a dát našim fanouškům něco, o čem mohou snít; už dlouho jsme nebyli účastníky čtvrtfinále Ligy mistrů. Nebude to vůbec snadné, budeme muset tvrdě pracovat, abychom byli připraveni na dvojzápas, v němž rozhodují drobné rozdíly. Budou to dva velké zápasy a my na ně budeme připraveni."

Los Ligy mistrů v Nyonu dnes přiřkl Interu Milán do osmifinále FC Porto. První zápas se bude hrát na Stadio Meazza 14.února 2023. Odveta v Portugalsku se odehraje 7.března.

07/11/22 - Inzaghi na pozápasové tiskové konferenci hovořil o problémech Interu ve venkovních zápasech a ve velkých zápasech. Inter ve 13.kole Serie A prohrál na hřišti Juventusu 0-2. Jeho soupeř ho přeskočil v tabulce. Inter je nyní sedmý a na vedoucí Neapol ztrácí 11 bodů. Od čtvrté Atalanty ho dělí 3 body.

Skupinová fáze Ligy mistrů je u konce a my tak známe šestnáct týmů, které postoupily do osmifinále. Inter skončil ve skupině C na druhém místě, a proto se utká s jedním z vítězů skupiny. Jsou pouze dva týmy, se kterými se Inter nemůže utkat a to je Bayern (byly spolu ve stejné skupině) a Neapol. Losování proběhne v pondělí 7. listopadu ve 12:00 v Nyonu.

Inter může být nalosován proti jednomu z následujících týmů: Porto, Tottenham, Chelsea, Manchester City, Real Madrid, Benfica

Konečné tabulky základních skupin:

Skupina A - Neapol 15, Liverpool 15, Ajax 6, Rangers 0

Neapol skončila první (spolu s Liverpoolem s 15 body, díky lepšímu skóre v přímých soubojích s The Reds), ale Partenopei nejsou mezi možnými soupeři Interu.

Skupina B - Porto 12, Club Brugge 11, Bayer Leverkusen 5, Atletico Madrid 5

Porto porazilo Atletico Madrid a dostalo se na první místo ve skupině před Club Bruggy.

Skupina D - Tottenham 11, Eintracht 10, Sporting 7, Olympique de Marseille 6

Tottenhamu se díky gólu v nastaveném čase podařilo zdolat Olympique de Marseille a skončit na prvním místě.

Skupina E - Chelsea 13, Milán 10, Salcburk 6, Dinamo Záhřeb 4

Chelsea si zajistila první místo ve skupině E se zápasem k dobru.

Skupina F - Real Madrid 13, Lipsko 12, Šachtar Doněck 6, Celtic 2

Real Madrid vyhrál doma nad Celticem 5:1 a zajistil si první místo před RB Lipsko.

Skupina G - Manchester City 14, Borussia Dortmund 9, Sevilla 5, Kodaň 3

Manchester City vyhrál skupinu G, což znamená, že je jedním z možných soupeřů Interu.

Skupina H - Benfica 14, PSG 14, Juventus 3, Maccabi Haifa 3

Nejtěsnější skupina z hlediska boje o první místo. Nakonec si první místo vybojovala Benfica, která po výhře 6:1 venku na hřišti Maccabi Haifa vyhrála skupinu. Skončila tak na stejné bodové úrovni jako PSG, které v Turíně porazilo Juve 2:1. Oba týmy měly stejný počet bodů, stejně jako počet vstřelených branek. Nakonec rozhodovaly vstřelené góly venku; rozdíl byl pouze jeden, a to gól Joaa Maria na 6:1.