Všechny kategorie

Pondělí 28.listopadu 2016
Stačili jen tři zápasy a rukopis nového trenéra Pioliho je zřejmý. Inter je v prvních poločasech většinou výrazně lepší a to díky tomu, že hraje vytaženě a okamžitě napadá ve více lidech rozehrávku soupeře. Dále pak hraje přímočařeji. Žádné zdržování krátkými přihrávkami do stran. Naopak, v zápasech jsou vidět dlouhé kolmé přihrávky přes několik hráčů, které vycházejí a Inter se z nich dostává do šancí. Dříve platilo, že Inter byl v držení míče jasně lepší, patřil dokonce k nejlepším v lize, ale bylo mu to k ničemu. Teď proti Fiorentině, která hrála v druhém poločase bez vyloučeného hráče, byl dokonce horší v poměru 45% ku 55%.

Zatímco prvních pětačtyřicet minut vychází, v druhé části je to podstatně horší a pokud hráči neudrží nastavený styl hry, může se dobře rozjeté utkání pokazit. To se stalo v milánském derby, kde nerazzurri zachraňovali bod v nastavení a v týdnu proti Hapoelu, kde izraelský tým dokázal otočit z 0-2 na 3-2. Tentokrát však k dalšímu obratu nedošlo a nerazzurri si připsali důležité tři body do tabulky, kde jsou na osmé příčce.

Pozitivní je, že se je na co dívat. Spousta šancí a také konečně i proměněné šance. Dohromady vstřelili černomodří ve třech zápasech pod novým koučem 8 branek.

Interu vyšel proti Fiorentině ve 14.kole Serie A začátek. Už po devíti minutách vedl po brankách Brozoviče a Candrevy 2-0. Když o dalších deset minut později přidal Icardi třetí gól, zdálo se být rozhodnuto, jenže nebylo. Fiorentina před přestávkou snížila a přestože jí byl vyloučen ještě hráč, v druhém poločase nic nevzdala a dokázala přidat druhý gól. Inter měl další šance, ale ukončit zápas dokázal až v nastaveném čase, kdy se znovu trefil Icardi.

V devátém kole mládežnické ligy cestoval Inter na Sardínii, aby tam odehrál souboj s Cagliari. Začátek utkání byl pro hosty jako z noční můry. Už ve třetí minutě inkasovali po hlavičce Camby a o sedm minut později stáhl stopér Vanheusden domácího útočníka řítícího se na bránu. Okamžitě viděl červenou kartu a zbývajících osmdesát minut tak dohrávali černomodří v deseti mužích. O šance ovšem hosté ani tak nouzi neměli. Jednu stoprocentní spálil v 63. minutě nejlepší střelec ligy Pinamonti. O chvíli později už ale Gravillon dokázal srovnat hlavou po rohovém kopu. O dalších šest minut už nerazzurri vedli. Gólman Dekić rozehrál dlouhým výkopem a balon se dostal až k Bakayokovi, který se s tím nemazal, rozběhl se na bránu a nekompromisně propálil brankáře Bizziho. Další branka už nepadla a mančaft Stefana Vecchiho získal tři body i přes hodně nepříznivý vývoj v první půli.

Cagliari 1:2 Inter
3' Camba - 67' Gravillon, 73' Bakayoko
ČK: 10' Vanheusden

Sestava: Dekić - Gravillon, Vanheusden, Lombardoni - Zonta, Emmers (Pinamonti), Carraro, Rivas, Cagnano - Bakayoko (Valietti), Butić (Mattioli).

Albánský mladík Rey Manaj hostující v Pescaře byl dle GdS suspendován trenérem Massimem Oddem. Důvodem má být vyvolání potyčky se spoluhráčem během nedělního tréninku. Jeho nevhodné chování by ho případně mohlo poslat zpátky do Interu již v lednu.

Trenérovi Interu Milán bude nejednom v dnešním zápase proti Fiorentině chybět dlouhodobě zraněný Gary Medel. "Je to pro nás bezesporu důležitý hráč. Jak pro jeho schopnosti, tak pro temperament. Mám ale kvalitní kádr a s absencí se dokážeme vyrovnat," řekl Stefano Pioli. "Musíme zapracovat na tom, abychom bez míče hráli jednotně. Vždycky v sezoně se stane, že tým udělá chybu. My musíme najít správné rozložení týmu a určitě bránit lépe, když jsme vysunutí a napadáme soupeře. Tříčlenná obrana? Nic nevylučuji. Velmi málo lidí si všimlo, že jsme v neděli v druhém poločase tak hráli. O formaci to ale není. Hodně očekávám od Mirandy. Je to skvělý obránce a profesionál. Vedle něj bude hrát ten, kdo se nejlépe připraví."

"Fiorentina v EL také prohrála, tak bude opatrnější a bude chtít vyhrát, stejně jako my. Hrát může kdokoliv. Stejně tak i Gabriel Barbosa, který stejně jako jeho spoluhráči na tréninku tvrdě maká. Jak říkám, ještě je příliš brzo mluvit o lednových přestupech."

Nominace na dnešní dohrávku 14.kola Serie A obsahuje 24 jmen: 1 Handanovič, 30 Carrizo, 46 Berni - 2 Andreolli, 13 Ranocchia, 15 Ansaldi, 24 Murillo, 25 Miranda, 33 D'Ambrosio, 55 Nagatomo, 95 Miangue - 5 Melo, 6 Joao Mario, 7 Kondogbia, 19 Banega, 27 Gnoukouri, 77 Brozovic - 9 Icardi, 10 Jovetic, 11 Biabiany, 23 Eder, 44 Perisic, 87 Candreva, 96 Barbosa.

Inter má v hledáčku Guilhermeho Aranu. Jedná se o 19letého brazilského krajního obránce hrajícího za Corinthians. Zájem nerazzurri potvrdil pro Fox Sports jeho agent Fernando Garcia. Zájem má mít ovšem také Manchester United.

Fanklub Interu Milán
Přihlaste se do českého oficiálního fanklubu Cechia Nerazzurra a staňte se pravými fanoušky. Získejte dárky a řadu výhod jako je možnost získat vstupenky na zápasy a účastnit se společných výjezdů. Členství je roční a stojí 650 Kč pro seniory a 300 Kč pro juniory. Od 1.10.2020 je příspěvek dražší o 100 Kč / 4 eura. Letošní dárky od CCIC: Kosmetická taštička, gumový náramek, klíčenka a popsocket. Od Cechia Nerazzurra navíc propiska a plastová kartička s rozpisem zápasů v Serii A a ještě nějaké překvapení.
Více informací na cechianerazzurra.com, facebooku nebo na emailu.