Všechny kategorie

Čtvrtek 1.prosince 2016

Patnácté kolo Serie A odstartuje v pátek od 20:45 (živě na Sport 1) šlágrem Neapole s Interem. Partenopei okupují sedmou příčku tabulky s 25 body, což je o čtyři více než osmí hosté. Oba týmy jsou tedy zatím za očekáváními. Na stadionu San Paolo poslední dva zápasy Neapol remizovala, a to se Sassuolem a Laziem. Obecně přitom platí, že Neapol je doma hodně silná. Například Inter zde vyhrál ligové utkání naposled v roce 2011. Když počítáme jakýkoli stadion, posledních pět vzájemných ligových utkání skončilo remízou. Hostům se ale naopak nedaří venku: pokud nepočítáme derby s AC Milán hrané na San Siru, prohráli poslední tři venkovní ligové duely. Nutno ovšem říci, že ještě za éry bývalého kouče de Boera. Nerazzurri se nemusejí obávat dlouhodobě zraněného útočníka Milika, kterého ovšem zatím celkem důstojně zastupuje sedmibrankový Callejón. V útoku jim bude chybět i vykartovaný Mertens. Pioli nemůže nasadit zraněné trio Medel, Palacio a Santon. Coby hlavní sudí byl zvolen Rizzoli.

Po vydřeném víkendovém vítězství v lize čekal uprostřed týdne na kluky z Primavery další náročný duel. V osmifinále poháru přivítali Udinese. Po bezbrankové první půli otevřel Vanheusden i se štěstím skóre z pokutového kopu. Byl to pro něj premiérový zásah v černomodrém dresu. Hosté srovnali o osm minut později zásluhou pohotového Djouloua. Stav zůstal do devadesáté minuty nezměněn, a tak následovalo prodloužení. V něm poslal domácí do vedení jejich nejlepší střelec Pinamonti. Ten samý hráč o deset minut později našel krásným lobem Bakayoka, který s lehkostí zakončil a nerazzurri tak vedli o dvě branky. V samém závěru přinesla spolupráce této dvojice další branku, což definitivně pohřbilo naděje hostů na postup do dalšího kola. Ve čtvrtfinále se Inter střetne se silnou Atalantou.

Sestava: Dekić - Mattioli, Gravillon, Vanheusden, Cagnano - Danso (Rivas), Carraro, Zonta - Emmers (Pinamonti), Butić (Bakayoko), Bollini.

INTER 4:1 Udinese
53' Vanheusden (pen.), Pinamonti 97', 108' a 117' Bakayoko - 61' Djoulou.

Fanklub Interu Milán
Přihlaste se do českého oficiálního fanklubu Cechia Nerazzurra a staňte se pravými fanoušky. Získejte dárky a řadu výhod jako je možnost získat vstupenky na zápasy a účastnit se společných výjezdů. Členství je roční a stojí 650 Kč pro seniory a 300 Kč pro juniory. Od 1.10.2020 je příspěvek dražší o 100 Kč / 4 eura. Letošní dárky od CCIC: Kosmetická taštička, gumový náramek, klíčenka a popsocket. Od Cechia Nerazzurra navíc propiska a plastová kartička s rozpisem zápasů v Serii A a ještě nějaké překvapení.
Více informací na cechianerazzurra.com, facebooku nebo na emailu.