ZPRÁVY
Všechny kategorie

WEB

Pondělí 9.ledna 2017

Ze Stefana Pioliho je aspoň prozatím úspěšný kouč. Po odchodu Mourinha se v Interu vystřídalo mnoho trenérů, dobré výsledky měli dva. Leonardo, který měl zisk 2,3 bodu na zápas, a nyní Pioli, který je o dvě setiny horší. Zatím má ale za sebou pouze 6 ligových zápasů. Frank de Boer skončil na průměru 1,27 bodu na utkání.

Podle Gazzetta dello Sport souhlasí FC Sevilla s podmínkami Interu a černohorský útočník se bude stěhovat do Španělska. Půjde o šestiměsíční hostování s opcí na přestup.

Bývalý trenér Leonardo tvrdí, že příchod Roberta Gagliardini není vhodný. "Nemyslím si, že Inter potřebuje toho hráče. Je možné, že vůbec nebude hrát. Pokud přijde a bude hrát, bude dobře, že sází na mladé hráče, ale pokud to tak nebude, je lepší ho nechat být a vzít si ho později. Teď by byl jeho příchod špatný."

Frank de Boer v dalším rozhovoru o svém krátkém angažmá v Interu Milán: "Samozřejmě, že jsem nechtěl, aby to skončilo takto. Tato zkušenost mě stála hodně energie. Tři měsíce mi připadají jako rok. Dostal jsem nabídku převzít tým deset dní před startem ligy, pak zde byly jazykové problémy, to všechno bylo na mě příliš. Přípravy začali během ligy a ne dva měsíce předem. Doufal jsem, že mi klub dá víc času. Minimálně to byla idea, když jsem tu práci bral. Management věděl, že nejsem trenér na krátkodobé projekty. Absolutně nemám pocit, že má trenérská kariéra dostala tvrdou ránu. Od začátku jsem věděl, že to bude těžké. Inter je jeden z nejlepších klubů na světě a pokud bych dokázal uspět, bylo by to skvělé. Dva dny po vyhazovu jsem dostal už pár nabídek, ale rozhodl jsem se, že budu čekat na konec května," řekl nizozemský kouč.

Trenér Stefano Pioli chce z ekonomických ale i z technických důvodů zredukovat kádr černomodrých o pět až šest hráčů. Pryč už je Felipe Melo, který podepsal v Palmeiras. Dále by se odchod měl týkat těchto hráčů: Gnoukouri, Miangue, Yao a Santon. Dále pak jeden z dvojice Ranocchia a Andreolli, protože na stoperovi chce Pioli využívat Medela. A odejít má i Jovetič.

Kapitánovi Interu Milán se letos daří. Ne jenomže dává branky, ale také je připravuje. Doposud v Serii A vstřelil 14 branek a 6krát asistoval. V součtu to dělá 20 bodů, což je stejné jako u Alexise Sacnheze z Arsenalu. Ten na to ale potřeboval o dva zápasy více. Oba dva hráči odehráli přes 1700 minut. Nikdo jiný v evropských ligách není lepší než oni.

Pioli: Ze začátku jsme byli nervózní
09/01/17 -
09/01/17 - "Když jsme se vrátili z prázdnin, viděl jsem na chlapcích, že jsou připraveni znovu tvrdě pracovat. Takový typ přístupu můžu být zásadní," řekl trenér Stefano Pioli na tiskové konferenci po výhře nad Udinese 2:1 v 19.kole Serie A. Jeho hráčům se začátek moc nepovedl, dělali chyby a brzo prohrávali.

Marco Andreolli popsal psychologický dopad příchodu Stefana Pioliho na tým: "Má ty správná slova, aby nás motivoval. Na začátku sezony jsme nebyli jednotný tým. Teď nechceme, aby se naše jízda zastavila," řekl italský obránce, který si proti Udinese zahrál pouze pár minut. "V žádném případě se nejednalo o nic jednoduchého, těžko vybojovaná vítězství jako bylo toto nás víc těší a pomáhají nám jako týmu."

"V prvním poločase to bylo těžké, ale dokázali jsme dobře odpovědět," popsal nepříznivý vývoj začátku zápasu s Udinese brazilský obránce Joao Miranda. "Vítězství jako je tohle nám v dalších zápasech pomůže. Dobře pracujeme, ale musíme v tom pokračovat. Teď se soustředíme na Chievo. To nás na začátku sezony porazilo." Další zápase se hraje v sobotu večer.

"Věděli jsme, že to nebude jednoduché. Udinese získalo z posledních pěti zápasů deset bodů. Tyto tři získané body jsou vzkazem pro nás a ostatní týmy v lize," řekl Samir Handanovič po výhře nad Udinese v 19.kole Serie A. "Ukázali jsme, na co máme a že můžeme bojovat o horní příčky. Je to velké vítězství a my si to užijeme," prohlásil Slovinec, který se již třikrát stal nejlepším fotbalistou své země.

Mladíci ani na třetí pokus v této sezoně nedokázali zdolat AS Řím. V prvním zápase semifinále poháru totiž podlehli Římanům 1:0. O jedinou branku utkání vstřelil ještě v první půli Tumminello. Šanci na nápravu budou mít černomodří v domácí odvětě 25. ledna.

ROMA-INTER 1-0
Branky: Tumminello (37')
INTER: Di Gregorio; Mattioli, Gravillon, Vanheusden, Miangue; Awua (46' Rivas), 4 Carraro, 8 Zonta; 10 Emmers (85' sh Piscopo); 11 Bakayoko (66' Belkheir), 9 Pinamonti.

Tuttosport přinesl informaci, že součástí jednání o příchodu Gagliardiniho z Atalanty má být i možný přesun Rodriga Palacia opačným směrem. Ten by se tak přidal na přestupovou listinu k hráčům jako Andreolli, Yao, Gnoukouri, Jovetić, Santon či Ranocchia.

Inter znovu vyhrál. Po vítězství 2:1 v Udine v rámci 19.kola si připsal čtvrtou výhru v řadě. Domácí byli v prvním poločase lepší a dostali se i do vedení zásluhou českého hráče Jankta. Perišič však ještě před přestávkou stihl vyrovnat a ke konci druhé půle přidal i druhý gól hlavou po centru z přímého kopu. V tabulce sice k posunu nedošlo, nerazzuri jsou stále sedmí, na třetí místo zaručující vstup do Ligy mistrů však ztrácí po mizerném začátku sezony přijatelných pět bodů.

Fanklub Interu Milán
Přihlaste se do českého oficiálního fanklubu Cechia Nerazzurra a staňte se pravými fanoušky. Získejte dárky a řadu výhod jako je možnost získat vstupenky na zápasy a účastnit se společných výjezdů. Členství je roční a stojí 650 Kč pro seniory a 300 Kč pro juniory. Od 1.10.2020 je příspěvek dražší o 100 Kč / 4 eura. Letošní dárky od CCIC: Kosmetická taštička, gumový náramek, klíčenka a popsocket. Od Cechia Nerazzurra navíc propiska a plastová kartička s rozpisem zápasů v Serii A a ještě nějaké překvapení.
Více informací na cechianerazzurra.com, facebooku nebo na emailu.