Všechny kategorie

Neděle 10.března 2019
Reakce hráčů po výhře nad Spalem ve 27.kole Serie A. Joao Mario: "Je těžké vysvětlit, proč tak často dáváme góly, až když se blíží konec zápasu. Snažíme se o to intenzivně již od začátku. A o to samé se budeme pokoušet i příště."

Roberto Gagliardini: "Důležitá výhra, procházíme si těžším obdobím a týká se to i mě," neskrýval záložník zklamání ze svého výkonu, přestože vstřelil branku. Ve čtvrtek proti Frankfurtu hrát nemůže, na soupisku se kvůli omezením finančního fair play nevešel. "Spoluhráčům bohužel nepomůžu. Navíc máme hodně hráčů mimo, jsme ale dobrá parta a dnes jsme to ukázali. Stále zbývají tři měsíce do konce sezony na to, abychom byli úspěšní a dosáhli našich cílů."

Matteo Politano přispěl svým gólem k výhře 2-0 na Spalem. Oslavy 111.narozenin Interu se tak povedly. "Věděli jsme, že to bude těžký zápas. Bráni velice hluboko v poli. Bylo důležité jejich defenzivu prolomit a vyhrát. Teď máme před sebou dva vele důležité zápasy," připomněl 25letý hráč nosící dres s číslem 16 odvetu s Frankfurtem a milánské derby. "Již od zítřka se na ně připravujeme. Gól mě potěšil, musím takto pokračovat. Teď se musíme zotavit. Změna sestavy? Zkoušeli jsme to v tréninku. Samozřejmě musíme poděkovat fanouškům. Je to skutečná podívaná, co vytvářejí na každém utkání."

"I přes mnoho našich zraněných jsme hráli dnes s jedenáctkou hodnou Interu," řekl Spalletti po výhře nad SPAL. "Na začátku jsme se trochu potýkali s emocemi, to se nesmí stát. Věděli jsme, že musíme vyhrát, a jakmile jsme se rozjeli, šli jsme po výhře. Během první půle jsme byli trochu plaší a nejistí. Až po druhém gólu jsme se uklidnili a začali hrát tak, jak máme hrát. Hráče znám velmi dobře a někdy se musíme zdržet emocí. Při výběru hráčů musíme mít odvahu. Například z Dalberta se stal skvělý hráč. Po přestávce na své straně dominoval. Lautaro vepředu předvedl další výborný výkon plný síly a charakteru. Gagliardini a Politano dali krásné góly s působivým zpracováním míče a zakončením. A Interisti na tribunách byla jako vždy výjimeční, jako vždy nás nastartovali," prohlásil trenér nerazzurri.

Inter nemá při "zranění" Icardiho striktně určeného exekutora penalt. Spalletti určil pět hráčů, kteří tuto odpovědnost přeberou. Lautaro a Perišič už své penalty proměnili, Brozovič nikoli. Další dva hráči jsou Matteo Politano a Radja Nainggolan. Penaltu proti Frankfurtu měl údajně kopat Lautaro, ale měl špatnou bilanci z tréninku. Naopak Icardi má penaltovou bilanci velmi slušnou - 21 ze svých 25 pokusů v Interu proměnil.

Inter oslavil 111.narozeniny výhrou 2-0 na SPAL. Ve 27.kole si připsal další důležité tři body do tabulky a nadále mu patří 4.příčka. Výhra se nerodila lehce, první gól v prvním poločase nebyl uznán Martinezovi až po upozornění od VAR na ruku. Rozhodnutí přišlo až 67.minutě, kdy se trefil Politano. O 10 minut později skóroval i Gagliardini.

Bez zraněného Nainggolana, Vecina a samozřejmě Icardiho, naopak se konečně vrací Keita. 100% fit prý není Perišič a D'Ambrosio. Je tak vysoce pravděpodobné, že od začátku proti SPAL ve 27.kole nastoupí hráči, kteří nejsou na soupisce pro EL (Dalbert, Gagliardini, Mario). Výkop už v 15.00, vysílá DigiSport 7.

Fanklub Interu Milán
Přihlaste se do českého oficiálního fanklubu Cechia Nerazzurra a staňte se pravými fanoušky. Získejte dárky a řadu výhod jako je možnost získat vstupenky na zápasy a účastnit se společných výjezdů. Členství je roční a stojí 650 Kč pro seniory a 300 Kč pro juniory. Od 1.10.2020 je příspěvek dražší o 100 Kč / 4 eura. Letošní dárky od CCIC: Kosmetická taštička, gumový náramek, klíčenka a popsocket. Od Cechia Nerazzurra navíc propiska a plastová kartička s rozpisem zápasů v Serii A a ještě nějaké překvapení.
Více informací na cechianerazzurra.com, facebooku nebo na emailu.