Všechny kategorie

Pátek 3.července 2020

Victor Moses nebude k dispozici na nejbližší zápas s Bolognou. Pravý křídelník dnes ráno absolvoval v Rozzanu vyšetření, které odhalilo svalovou únavu v ohybu levého stehna. Bližší informace zatím nebyly oznámeny.

Přestože letos zažíváme i rozporuplné stavy, má tým pod Contem lepší statistiky, než v nezapomenutelné sezoně 09/10. Po 29 kolech máme nyní 64 bodů, zatímco Mourinhův Inter měl před deseti lety po stejně odehraných zápasech o 4 body méně. Lepší je letošní Inter i v počtu vstřelených branek - 62 vs. 60. Tehdy jsme za 29 kol obdrželi o jednu branku méně než nyní (29).

Navzdory těmto číslům má současný Inter ke Scudettu daleko a patří mu až 3. místo. Zatímco Inter před 10 lety pod Mourinhem byl v této fázi sezony první a vedení v tabulce také nakonec uhájil s konečným ziskem (z dnešního pohledu 'pouhých') 82 bodů.
Inter po dohrání Serie A čeká v srpnu Evropská liga. Ta se kvůli koronavirové pandemii pro něj zastavila v osmifinále. Se španělským týmem Getafe nestihl odehrát ani jedno utkání. UEFA rozhodla, že se nyní bude pokračovat pouze jedním zápasem na neutrální půdě. Liga mistrů se bude hrát v Portugalsku, Evropská liga v Německu a souboj s Getafe má Inter hrát v Kolíně nad Rýnem 5. nebo 6.srpna.

Původně se mluvilo o tom, že se bude hrát bez diváků, ale nyní prezident UEFA Alexander Čeferin přiznal, že se snaží, aby aspoň nějací diváci na stadionech byli. "Jednáme s německými i portugalskými orgány. Samozřejmě ale budeme respektovat jejich rozhodnutí," řekl Čeferin. Rozhodnout se má do 10.července.

Prezident italského fotbalového svazu FIGC Gabriele Gravina se snaží znovu pustit diváky na stadiony. Snahou je, aby se mohly zaplnit stadiony aspoň z 25 procent. "Pracujeme na tom, aby si mohl ifanoušci brzy zase užít fotbal zblízka," řekl Gravina. "Problémem je způsob jejich pouštění na tribuny chodbami stadionu." Stadiony jsou zavřené kvůli nemoci Covid-19, kterou způsobuje koronavirus.

Vede Candreva, druhý je Brozovič a třetí Sanchéz? Že nevíte, o co se jedná? Jde o pořadí nejlepších nahrávačů na góly. Odehráno je 29 zápasů v Serii A a Antonio Candreva má z 24 startů hned 7 asistencí. V průměru hrál v každém zápase 63 minut. Druhý je Marcelo Brozovič s 5 nahrávkami, startů má na kontě sice o jeden méně, ale v počtu minut je lepší o 476, což dělá průměr na zápas 86 minut. Třetí Alexis Sanchéz má 4 asistence. Stihl je během 13 startů, v kterých hrál průměrně pouhých 30 minut. Čistě matematicky, kdyby odehrál Alexis stejně minut jako Candreva měl by asistencí 16!

Inter se střelecky probudil a vděčí tomu velkému počtu hráčů. Již to není jen Lukaku a Lautaro. V posledních 3 zápasech dali černomodří 11 branek a podělilo se o ně 11 různých střelců. Zajímavé je, že mezi nimi není druhý nejlepší střelec 12gólový Lautaro Martínez. Pokud bychom šli však ještě o jeden zápas dozadu, byl to právě on, kdo dal druhý gól Sampdorii a tak platí, že 12 posledních branek dalo 12 jiných hráčů. Obdivuhodná bilance.

Inter skóroval 4 a více branek v sezoně již pětkrát a pouze Atalanta je v tomto směru lepší.

Co se týká aktuální střelecké tabulky Serie A, tak Romelu Lukakovi patří s 19 góly (5 penalt) třetí příčka. Druhý je Ronaldo (24, 9 penalty), jasně vede Immobile s 29 kousky, ale hned 11 jich dal z penalt. Bez penalt by tabulka kanonýrů vypadala stejně, jen rozestupy by byly výrazně menší - 18, 15 a 14. Iličić by z Atalanty by ale Lukaka s 15 brankami přeskočil. Lautaro je v normálním pořadí na dělené 10.příčce.

V samotném Interu stačí na třetí příčku jen tři branky. Ty má na kontě pět hráčů - Candreva, Brozovič, De Vrij, Sensi a Gagliardini. Celkově skórovalo již 17 fotbalistů.
Fanklub Interu Milán
Přihlaste se do českého oficiálního fanklubu Cechia Nerazzurra a staňte se pravými fanoušky. Získejte dárky a řadu výhod jako je možnost získat vstupenky na zápasy a účastnit se společných výjezdů. Členství je roční a stojí 650 Kč pro seniory a 300 Kč pro juniory. Od 1.10.2020 je příspěvek dražší o 100 Kč / 4 eura. Letošní dárky od CCIC: Kosmetická taštička, gumový náramek, klíčenka a popsocket. Od Cechia Nerazzurra navíc propiska a plastová kartička s rozpisem zápasů v Serii A a ještě nějaké překvapení.
Více informací na cechianerazzurra.com, facebooku nebo na emailu.