Šestnáctifinále 2.z 27/02/20 21:00 CET - Stadio Giuseppe Meazza, Milán
2:1
Online textový přenos

Živý videopřenos
Seznam všech vysílajících televizních stanic lze najít na liveonsat.com.

Na internetu lze sledovat Inter například pomocí aplikace SopCast nebo Ace Stream. Odkazy na vysílané zápasy lze najít na stránkách livefootball365.ws,arenavision.in nebo rojadirecta.me. Více informací i o jiných způsobech sledování se lze dočíst ve starším článku na našem webu Kde sledovat zápasy Interu?
Preview
Ludorogec v minulém utkání s jasným favoritem nezklamal a jeho šance na postup stále žijí. Vrbův tým se pokusí zvrátit nepříznivé manko dvou branek v Miláně i bez přítomnosti diváků. Domácí Nerazzurri by naopak výhrou a postupem rádi potěšili trápící se město.

Italové teď mají všeobecně úplně jiné starosti, než řešit fotbal. Náhlá vlna koronaviru už zasáhla i severní regiony Itálie, zejména pak Milán. A to do té míry, že italský fotbalový svaz se rozhodl dočasně zrušit přítomnost diváků na stadionech nejvíce postižených oblastí. Proto se i utkání Evropské ligy odehraje bez diváků. Však taky hráči Razgradu vystupovali z letadla s rouškami. Tento zápas by pro Inter vzhledem k okolnostem mohl být příjemným únikem od reality.

Inter v minulém utkání splnil úlohu favorita a s Ludogorcem si na jeho půdě poradil. Dlouho se ale střelecky a vůbec kreativně trápil. Rozhodnutí do prvního vzájemného souboje vnesly až závěrečné minuty, v nichž se projevila větší zkušenost i kvalita Interu. Dvacet minut před koncem se prosadil Eriksen a vítězství o dvě branky v samém závěru pečetil z penalty ještě zkušený kanonýr Romelu Lukaku. Inter díky tomu nakročil perfektně k postupu, protože zvlášť cenné je čisté konto na půdě soupeře.

A od té doby se Nerazzurri do pořádného zápasu už nedostali. Jejich domácí duel se Sampdorií Janov byl totiž z výše uvedených důvodů odložen na doposud neurčený termín. Inter tím ztratil bezprostřední možnost znovu se zapojit do boje o první místo, čehož zatím využilo římské Lazio. To se dostalo na druhou příčku a chybí mu už jen bod na vedoucí Juventus.

Zkušený záložník Marcelo Brozović před duelem prohlásil: "Když hrajete na domácí půdě bez diváků, tak Vás to samozřejmě v mnohém ovlivní. Diváci tvoří atmosféru a dokáží z nás dostat to nejlepší. Ale nehledáme výmluvy. Soupeř na tom bude úplně stejně. Musíme dokončit to, co jsme začali v Bulharsku, protože nechceme ponechat nic náhodě. Manko dvou branek ještě není nepřekonatelné."

Do utkání s Ludogorcem půjde Inter bez zraněných Sensiho, Gagliardiniho, Asamoaha a také bez útočníka Esposita. Inter má tu výhodu, že ještě nikdy s žádným bulharským soupeřem neprohrál. Navíc postoupil v sedmnácti z posledních osmnácti případů vyřazovací fáze v Evropské lize nebo Lize mistrů.

Tým vedený Pavlem Vrbou nemá historii zrovna na své straně. Už ve třech posledních duelech s italským soupeřem totiž prohrál. Ve vyřazovacích bojích EL vyhrál Ludogorec jen jednou za posledních devět pokusů, konkrétně proti Laziu v sezoně 2013/2014.

Celkově se bulharskému celku v poslední době příliš nedaří, a to na žádné frontě. Za deset minulých utkání vyhrál jen třikrát a jinak se věnuje spíš remízám. Body si rozdělil se svým soupeřem také v minulém kole nejvyšší soutěže, když uhrál remízu 1:1 s týmem Etar Veliko Tarnovo. Přesto je stále na prvním místě s náskokem sedmi bodů.

Samir Handanović

INTER (3-5-2): 27 Padelli - 33 D'Ambrosio (95 Bastoni 76'), 13 Ranocchia, 2 Godin - 11 Moses, 23 Barella (77 Brozovic 46'), 20 Borja Valero, 24 Eriksen, 34 Biraghi - 9 Lukaku (30 Esposito 62'), 7 Sanchez. Lavička: 35 Stankovic, 8 Vecino, 37 Skriniar, 87 Candreva Trenér: Antonio Conte

Ludogorec(4-2-3-1): 23 Iliev - 4 Cicinho, 21 Grigore, 5 Terziev, 3 Nedyalkov - 18 Dyakov, 25 Badji - 95 Cauly, 84 Marcelinho (8 Biton 83'), 88 Wanderson (13 Tchibota 70') - 28 Keseru (10 Swierczok 64'). Lavička: 27 Stoyanov, 6 Tawatha, 22 Ikoko, 30 Moti. Trenér: Pavel Vrba

Fotbalový vládce Bulharska z Razgradu, vedený nově od jara českým koučem Pavlem Vrbou, v odvetě proti favorizovanému Interu na prázdném San Siru nepřekvapil. Jeho soupeř uzmul i své druhé vítězství a zaslouženě proklouznul mezi šestnáctku nejlepších v Evropské lize. O všem podstatném se v nynějším střetnutí rozhodlo už v první pětačtyřicetiminutovce.

Hosté mohli na italské půdě v podstatě pouze překvapit. Museli totiž dohnat dvougólové manko z prvního klání, aby nějakým způsobem mohli usilovat o postup, a ačkoli se ujali vedení zásluhou Caulyho, radost jim nevydržela příliš dlouho, protože se trefil Cristiano Biraghi. Vítěznou branku si pak na své konto připsal v závěru půle Romelu Lukaku.

Především Inter se musel vypořádat s nepříjemnou skutečností ohledně atmosféry ve svém domácím prostředí. Šíření infekce koronaviru na severu Itálie si vyžádalo neobvyklé opatření a vstup na tribuny byl fanouškům zakázán. Dokonce se původně uvažovalo o tom, že by se mohlo hrát na neutrální půdě, avšak k takovému razantnímu kroku nakonec nedošlo.

Skórovat jako první mohli domácí. Lukaku pelášil prakticky od středové čáry sám na bránu, unikl všem svým obráncům, kterým se ho nepodařilo dohnat, výtečně se ovšem mezi třemi tyčemi zaskvěl gólman Iliev, který jeho pokus z šestnáctky polapil. Na druhé straně se snažil prosadit Wanderson, svou hlavičkou ale připraveného brankáře Padelliho nepřekonal.

Ve 26. minutě již Ludogorec gólově udeřil. Cicinho se protáhl kolem pravé lajny, následně adresoval svůj pas na bližší tyč, kde se bránící Godín nechal snadno odstavit od Caulyho, čerstvé posily hostů z německého Paderbornu, jenž si zpracoval míč na pravačku a z blízkosti zamířil pod břevno. Brazilec se mimochodem v novém dresu trefil vůbec poprvé.

Nicméně Inter na negativní moment zareagoval poměrně záhy. Eriksen vyslal kolmici do pokutového území na rozeběhnutého Biraghiho, a ten, byť nezakončoval z úplně jednoduché pozice, nakonec propálil svou přízemní dělovkou Ilieva. Za jeho záda chtěl skórovat taktéž Barella ve 39. minutě, ovšem Iliev si ještě s touhle šancí protivníka úspěšně poradil.

Jenže když běžela čtvrtá minuta nastavení a oba celky se vlastně chystaly do kabin odpočinout si na obvyklou čtvrthodinku, kapituloval Iliev podruhé. Velké štěstí v koncovce měl Lukaku, který po centru od Sáncheze ještě na sokova muže v rukavicích nevyzrál, ten však vyrazil merunu zpátky na Belgičanovu hlavu, od níž se odrazila do brankové sítě.

Ve druhém poločase se Ludogorec na nějaký odpor nezmohl. Svěřenci trenéra Antonia Conteho si pohotový náskok bez problémů hlídali, a i když například v 61. minutě zahrozil Keserü a v 67. minutě Šwierczok, Padelli si s jejich střelami poradil. Asi největší možnost domácích po obrátce spálil Sánchez, který ze střední vzdálenosti mířil do břevna.
Highlights (Official Serie A)

Čtvrtek
21:00

Čtvrteční zápas s Ludogorcem se odehraje za zavřenými dveřmi a přístup na stadion budou mít pouze kameramani. Povolení nedostali ani novináři, znamená to, že se před, ani po zápase nebude konat žádná tisková konference. Kapitán soupeře Svetoslav Dyakov o netradičním zápase mluvil s novináři. "Je hanba, že bude San Siro prázdné. Nemáme strach, hysterie je větší, než by měla být. Hrajeme zápas a je pro nás škoda, že zápas bude bez diváků. Čekali jsme na tyto velké týmy a nebude pro nás příjemné hrát na prázdném stadionu. Máme právo snít o výsledku. Víme, že to bude velmi obtížné. Musíme však být realističtí. Bude to velmi, velmi obtížné,“ zhodnotil Dyakov.

Kvůli nepříznivé situaci s koronavirem na severu Itálie je prý v ohrožení také odvetný zápas EL s Ludogorcem. Nemoc se Itálií šíří rychle a všechny sportovní události v oblasti Lombardie a Benátek byly preventivně zrušeny. Podle Gazzetty je pravděpodobné, že se čtvrteční duel v Miláně odehraje za zavřenými dveřmi.