FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM

2022/2023
Francesco Acerbi
Francesco Acerbi
Itálie
34let, 10.02.1988
Pozice: Obránce
 192m

Smlouva do:  
Číslo dresu v sezoně: 15
Kariéra
Sezona KlubČ.Liga Mezinárodní poháryItalské poháry
2022/2023  Inter 15 0 0 1 0 0 0
Celkem  Inter  0 0 1 0 0 0
Podrobně zápasy za Inter v sezoně
DatumSoutěž, koloZápasMINPGŽKČK
13/09/22 Liga mistrů, ZS 2.z Viktoria Plzeň - Inter 0:2 93 000
Fotogalerie Francesco Acerbi
Články
05/09/22  Profil: Francesco Acerbi
22/07/12  TIM Trophy vyhrál znovu Inter
Všechny články
Novinky
19/09/22  Daniele Mari (novinár Fc Inter News): “Inzaghi už nemá situáciu pod kontrolou. Dnes v priebehu zápasu zmenil tím asi 4-5x. Škriniar hral na začiatku na pravej strane obrany, potom ho dal do stredu, a nakoniec dohrával na ľavo. Obrana bola na začiatku Škriniar-Acerbi Bastoni, na konci D’ambrosio-De Vrij-Škriniar. Po 30’ vystriedal dvoch hráčov zato, že dostali žltú kartu. Na ľavom krídle dá náhodných hráčov, ale nie Gosensa, pre ktorého je ľavé krídlo prirodzenou pozíciou.”
15/09/22  Acerbi: “Hral som ako veterán Interu? Nie som hanblivý a nemám určite strach. Spoluhráči ma privítali skvelo a to všetko robí jednoduchším. Neprišiel som tu len doplniť počet a ukončiť kariéru. Na ihrisku musím byť sám sebou a budem hrať ako keby som v tomto klube dlhé roky.”
01/09/22  Di Marzio: Acerbi do Interu! Prezident Zhang dal nakonec příchodu italského obránce zelenou. Acerbi přichází v poslední den přestupového období na hostování s opcí. Celý plat bude hradit Inter. V novém působišti bude oblékat dres s číslem 15.
31/08/22  Fabrizio Romano (Sky Sport): “Jordi Alba bol potencionálnou náhradou za Gosensa, ktorý však napokon ostáva v Interi. Bayer Leverkusen nepredložil vyhovujúcu ponuku.” “Vedenie a Inzaghi napokon dnes ráno presvedčili Zhanga. Francesco Acerbi prestupuje do Interu na hosťovanie s opciou na odkup. Hráč v nasledujúcich hodinách priletí do Milána.”
30/08/22  Sky Sport: “Acerbi mal dnes priletieť do Milána, všetko bolo dohodnuté, prezident Zhang však všetko zastavil. Nepovolil žiadné ďalšie investície. Dirigentom odkázal, že ak chcú Acerbiho priviesť, musia niekoho ešte predať. Marotta, Ausilio a Inzaghi sa snažia ešte prezidenta presvedčiť, nebude to však jednoduché, Zhang už nechce minúť ani euro.”
24/08/22  Bývalý záložník Nicola Berti nebyl nadšen zájmem Interu o Francesca Acerbiho, odchovance Lazia, a chtěl, aby klub hledal jiné možnosti. Nerazzurri chtějí před koncem letního přestupového období doplnit tým Simoneho Inzaghiho o nového obránce a jednou z možností je 35letý Acerbi, který v létě podal v Římě žádost o přestup. Italský střední obránce by byl levnou variantou a je to hráč, kterého Inzaghi dobře zná, ale fanoušci s tímto nápadem hlasitě nesouhlasí. V rozhovoru pro La Gazzetta dello Sport Berti vyslovil souhlas s hodnocením Acerbiho ze strany fanoušků a dal přednost tomu, aby se Inter zaměřil na jiné cíle, jako je Manuel Akanji z Borussie Dortmund. "Při vší úctě k Acerbimu hlasuji pro Akanjiho a také pro Chalobaha. Vsadil bych na Švýcara, který je silný, ale především mnohem mladší. Proto by se hodil i Chalobah. Akanji hraje stále v Borussii Dortmund a v národním týmu, je solidní a má mezinárodní zkušenosti. Nezapomínejme, že Švýcarsko nám vzalo postup na mistrovství světa. Možná není hoden základní trojice, ale je hned za nimi." Bývalý záložník Nerazzurri byl rád, že klub v létě neprodal Milana Škriniara. "Milan není na prodej, jediné, co je špatně, je jeho jméno. Kromě jeho silných stránek je zásadní trojice, která Handanoviče už tři roky chrání. Pokud chce Inter zůstat konkurenceschopný, bez Škriniara, De Vrije a Bastoniho se neobejde." A co se týče Škriniara? Berti naznačil, že není naštvaný kvůli tomu, že Inter nepodepsal Gleisona Bremera, což umožnilo Juventusu získat brazilského středního obránce. "Ne. Pokud Škriniar zůstane, pro mě za mě může jít Bremer sbírat houby do Turína!"
22/08/22  Kehl (Športovný riaditeľ BVB):” Akanji sa rozhodol odísť a skúsiť novú výzvu, my stým súhlasíme. Ďakujeme mu za minulý rok v ktorom bol vynikajúci.” Di Marzio (Sky Sport): “Inter pozastavil dočasne jednania s Acerbim, Dortmund sa rozhodol pustiť Akanjiho a Inter študuje spôsob, ktorým ho priviesť.”
21/08/22  Di Marzio (Sky Sport): “Acerbi prestupuje do Interu: Lazio súhlasilo s hosťovaním s opciou na odkup, ktoré Inter vyžadovalo. Dolaďujú sa posledné detaily aby mohol hráč odletieť do Milána.”
18/08/22  Gazzetta dello Sport: “Dortmund pýta za Akanjiho 15 miliónov € alebo hosťovanie s povinnou opciou na odkup: Zhang zamietol akúkoľvek ďalšiu investíciu, nový obranca musí prísť zadarmo. Interu neostáva nič iné ako priviesť Acerbiho. Lazio pýta 3 milióny €, Inter ho chce zadarmo. Pravdepodobne pôjde o hosťovanie.”
16/08/22  Di Marzio (Sky Sport): “Cesare Casadei opúšťa Inter: Chelsea zaplatí 15 miliónov € + 5 miliónov € v bonusoch.” “Inter sa teraz pokúsi čo najskôr priviesť Akanjiho: prvé kontakty prebehli už minulé dní, teraz však pôjde do tuhého. Inter už má pripravenú aj ponuku, čaká sa na povolenie od Zhanga.” “V prípade že sa nepodarí Akanjiho priviesť, náhradou by mal byť Tanganga z Tottenhamu. Acerbi nefiguruje v plánoch Interu.”
Vrátit se na aktuální soupisku