FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM

Novinky
31/07/22  Na stadionu Orogel v Ceseně remizoval Inter ve svém čtvrtém oficiálním přípravném utkání 2:2, přičemž prokázal velký charakter a fyzickou sílu. V druhém poločase byl k vidění i pěkný fotbal. Poté, co Inzaghiho tým po gólech Lacazetta a Cherkiho prohrával o dvě branky, odpověděl v druhém poločase zásahy Lukakua a Barelly. Inter nastoupil na hřiště s Onanou v brance, Barellou, Brozovičem a Calhanogluem ve středu pole a Lukakuem a Lautarem vpředu. V prvním poločase se hrálo intenzivně, fyzicky a tvrdě, přičemž Inter začal získávat převahu až v jeho polovině. Největší šance Nerazzurri v úvodu utkání měli Lukaku, který hlavičkoval do náruče brankáře, a Dimarco, který z výborné pozice levou nohou pálil vedle. Byl to však Lyon, kdo otevřel skóre zásluhou Lacazetta, který se dostal do zakončení po Paquetově přihrávce. Do druhého poločasu nastoupila stejná jedenáctka Interu. Lyon šel do vedení 2:0, když síť Onanovy brány našel střídající Cherki. Inzaghiho svěřenci okamžitě odpověděli, když Lukaku hlavou po Dimarcově přihrávce snížil. Belgičan vyburcoval publikum a Inter poté v 65. minutě po nádherné akci, kterou zahájil Dumfries, vyrovnal. Nizozemec našel Lautara, který nádhernou přihrávkou vnější stranou kopačky přihrál Barellovi. Ital pak krásně přeloboval brankáře Lopese a vyrovnal stav. INTER-LYON 2:2 Branky: 31' Lacazette, 50' Cherki, 51' Lukaku, 65' Barella INTER (3-5-2) 24 Onana (81' 21 Cordaz); 33 D'Ambrosio (58' 36 Darmian), 6 De Vrij, 95 Bastoni (58' 37 Skriniar); 2 Dumfries (12 Bellanova), 23 Barella (74' 5 Gagliardini), 77 Brozovic (74' 14 Asllani), 20 Calhanoglu (58' 22 Mkhitaryan), 32 Dimarco (74' 8 Gosens); 90 Lukaku (68' 9 Dzeko), 10 Lautaro (68' 11 Correa). A disposizione: 1 Handanovic, 46 Zanotti, 47 Fontanarosa, 50 Casadei. Trenér: Simone Inzaghi. LIONE (4-3-3) 1 Lopes; 27 Gusto, 23 Mendes, 4 Lukeba, 3 Tagliafico (71' 12 Henrique); 24 Lepenant, 8 Aouar, 10 Paquetà (77' 9 Dembélé); 20 Tete (46' 18 Cherki), 91 Lacazette (82' 11 Kadewere), 7 Toko-Ekambi (82' 26 Barcola). A disposizione: 30 Pollersbeck, 35 Riou, 2 Diomandé, 21 Da Silva, 32 El Arouch. Trenér: Peter Bosz ŽK: 21' Dumfries, 33' Toko-Ekambi, 36' Brozovic, 40' Bastoni, 46' Paqueta
15/07/22  Gazzetta dello Sport: “Asllani už stihol prekvapiť všetkých: či už v priateľských zápasoch, no najmä na tréningoch. Sám tréner Inzaghi zostal prekvapený, Inter si je istý že má v rukách budúcu hviezdu svetového futbalu.”
07/07/22  Kdo je Raoul Bellanova? 22letý je pravý bek, odchovanec AC Milán, který s ním vyhrál i ligu Primavera. Přestup do Bordeaux v roce 2019 se mu nepovedl, po půl roce, kdy si připsal pouze jeden start, strávil zbytek roku v Atalantě, kde se také neprosadil. Hostování v Pescaře již bylo lepší, odehrál 30 zápasů. O zápas více zvládl letos v Cagliari, které ovšem ze Serie A sestoupilo. Bellanovovi se sezona v sardinském klubu povedla. Jeho tržní hodnota se během jedné sezoně zvýšila z 1 milionu eur na 7 a Cagliari tak využilo možnost tohoto hráče získat z Bordeaux levně a zaplatilo k 1.červenci za 188 cm vysokého Itala 700 tisíc eur. Jen o pár dní později ho poslalo na rok do Interu hostovat za 3 miliony eur. Milánský klub bude mít možnost po sezoně Raoula, který bude mít na dresu číslo 12, koupit na trvalo za 7 milionů eur. Pokud se dokáže v týmu adaptovat, mohl by v budoucnu nahradit Denzela Dumfriese. "Asllani je velmi mladý, ale na svůj věk vypadá starší," říká o něm trenér Inzaghi. "Ví, co chce hrát, před sebou má skvělého Brozoviče, od kterého se hodně naučí. Sledovali jsme ho jeden rok a v poslední době se velmi zlepšil."
01/07/22  Inter po Lukakuovi oficiálně potvrdil další posilu. Stal se jí Kristjan Asllani, který přichází z Empoli na hostování za 4 miliony eur s opcí na trvalý přestup za dalších 10 milionů. Opačným směrem se má na hostování do Empoli vydat útočník Martín Satriano. 20letý Asllani je produktem akademie Empoli. Narodil se v Albánii, v mládí se však přestěhoval do Itálie za svým otcem, který tam přišel hledat práci. V loňské sezóně odehrál v Serii A 23 zápasů, vstřelil 1 branku a připsal si 1 asistenci. Předchozí sezóny působil v mládeži Empoli. Jeho preferované pozice jsou na středu zálohy, speciálně tedy ta, kterou zastává Brozovič. Oblékat bude dres s číslem 14.
27/06/22  Lékařský personál Interu čeká rušný týden, během kterého má dle Corriere dello Sport na zdravotní prohlídku dorazit hned trojice nových posil - Romelu Lukaku, Kristjan Asllani a Raoul Bellanova. Vstupní prohlídku za sebou již má Onana a Mkhitaryan. Inter již brzy začne oficiálně ohlašovat nové posily.
23/06/22  Fabrizio Romano (Sky Sport): Toto sú noví hráči Interu, teda prestupy, ktoré Inter už stihol uzavrieť: Onana, Asllani, Bellanova, Mkhitaryan a Lukaku.
16/06/22  Fabrizio Romano (Sky Sport): “Kristjan Asllani (2002) prestupuje do Interu! Inter sa dohodol s Empoli na trvalom prestupe albánského záložníka: suma sa približuje 14-tím miliónom €.”
11/06/22  Di Marzio (Sky Sport): “Inter ponúkol Empoli 9,5 milióna € za albanského stredopoliara Asllaniho, ročník 2002. Ponuka by mala byť vyhovujúca. Inter hráča zablokoval a privedie ho po odchode pár hráčov. Nahradí Vecina.” Talianské média taktiež informujú, že Pinamonti je blízko prestupu do Monza za približne 19 miliónov €.
06/06/22  Gazzetta dello Sport: “Inter sa snaží predať Gagliardiniho, ktorý už nefiguruje v plánoch Inzaghiho. Hľadajú sa záujemcovia. Inter si už vyhliadol aj náhradu: Loftus-Cheek z Chelsea, ktorý by mohol odísť na hosťovanie. Na odchode je aj Vecino, ktorému končí zmlúva. Inter v tom prípade prinesie ešte jedného stredopoliara, veľký záujem je o 20 ročného albánského stredopoliara Asllaniho.”
09/05/22  Inter v pátek večer v dramatickém utkání s Empoli dokázal vyhrát. Nerazzurri, kteří prokázali neuvěřitelnou touhu odvrátit katastrofální začátek zápasu, vyslali na branku soupeře ne méně než 37 střel. Svěřenci Simoneho Inzaghiho se ocitli ve 28. minutě ve dvoubrankovém vedení poté, co Andrea Pinamonti a Kristjan Asllani poslali hosty do vedení. Interu se však těsně před poločasem podařilo vyrovnat díky vlastnímu gólu Simoneho Romagnoliho a vyrovnávací brance Lautaro Martineze. Ve druhém poločase poslal Nerazzurri do vedení opět El Toro, než Alexis Sanchez v posledních vteřinách utkání ukončil tento neuvěřitelný zápas. Inter si po energickém výkonu připsal vítězství 4:2. Trenér Interu Simone Inzaghi se po zápase podělil s DAZN o své myšlenky ohledně začátku zápasu. "Gratuluji hráčům, protože jsme čelili opravdové zkoušce proti dobrému týmu, kromě prvních 25 minut, kdy jsme byli příliš zbrklí proti dobře hrajícímu soupeři. Tým jako my by neměl inkasovat dva takové góly, ale chápu, že hráči chtěli před tímto publikem okamžitě předvést dobrý výkon. Ztratili jsme herní přehled a to proti Empoli nemůžete dělat. Nechali jsme se unést touhou hned skórovat. Měli jsme být organizovanější bez míče a bohužel jsme tvrdě doplatili na dva poklesy koncentrace, ale pak jsme si vedli opravdu dobře. Vystřelili jsme 37krát, což si myslím, že musí být rekord. Byla to skutečná zkouška charakteru. Teď musíme nabrat síly a energii, protože ve středu nás čeká další velký zápas." Doufá, že toto vítězství dodá jeho mužstvu více sebevědomí při dalším postupu. "Toto vítězství nám dává skutečnou vzpruhu pro to, co přijde příště. Tento tým je silný od 20. srpna. Postoupili jsme ve všech soutěžích a dali jsme tomu tolik. Zbývají tři zápasy a tento comeback proti organizovanému týmu, který hrál opravdu dobře, je skvělým znamením." Nerazzurri se ve středu na Stadio Olimpico utkají ve finále Coppa Italia s Juventusem. "Máme pět dní na přípravu na pro nás opravdu důležitý zápas. Dnešní zápas byl velmi intenzivní, protože Empoli nás nutilo hodně běhat, zejména když jsme neměli míč v držení. Musíme dobře zregenerovat, protože v této závěrečné fázi sezony bude rozhodovat právě to."