FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM

Novinky
18/11/21  Několik hráčů si z reprezentace přineslo zranění. De Vrij si poranil stehenní sval a do nadcházejícího zápasu s Neapolí určitě nezasáhne. Stejně tak Alexis. Chilský útočník bude chybět zhruba dva týdny. Zranění si přivodil také Lautaro, ale nemělo by být vážné. Stoprocentní není ani stav Džeka s Bastonim, kteří opouštěli své národní týmy dříve. S Neapolí hrajeme v neděli, tak věřme, že co nejvíc hráčů bude k dispozici.
08/11/21  Simone Inzaghi byl zklamaný, že se jeho tým nedočkal vítězství. Přesto byl spokojený s tím, jak Inter odehrál nedělní zápas s AC Milán a remizoval 1-1. Nerazzurri se ujali vedení po přímém kopu Hakana Calhanoglua, než si nešťastný vlastní gól Stefana de Vrije přinesl vyrovnání a Lautaro Martinez trestuhodně promarnil penaltu. "Vidím sklenici jako poloplnou, protože jsme si vytvořili spoustu šancí a promarnili penaltu," řekl trenér po 175. milánském derby. "Měli bychom odjíždět s lepším výsledkem, ale takový výkon je dobrý pro naše sebevědomí. V úvodních dvaceti minutách jsme nezačali příliš dobře, poté jsme mnohem lépe využívali míč - což je proti takovému AC Milán klíčové. Dlouhé úseky hry jsme měli pod kontrolou a zasloužili jsme si víc." "Teď se pokusíme dobít baterky, protože tahle série zápasů nás hodně vyčerpala. V posledních šesti zápasech jsme čtyřikrát vyhráli a remizovali s Juventusem a Milánem - v obou případech jsme si pravděpodobně zasloužili vyhrát. První dva týmy momentálně válí, ale ještě je před námi dlouhá cesta. Chtěli jsme vyhrát pro naše fanoušky a celkově si myslím, že jsme i měli, ale teď se musíme dívat dopředu." Inzaghi poté nabídl svůj pohled na výkon střelce gólů Calhanoglua a bohaté možnosti ve středu pole, které má k dispozici. "Calhanoglu si vede opravdu dobře. Dnes byl vynikající, stejně jako proti Udinese. Mám na výběr spoustu záložníků a není snadné vynechat hráče jako Vidal, Sensi, Gagliardini a Vecino, ale když hrajeme každé tři dny, musím se rozhodovat." "Barella má svalový problém, podrobnosti zatím nevíme. Džeko a Bastoni měli na konci prvního poločasu několik problémů, ale když hrajete v tak vysokém tempu, tyto věci se mohou stát. Doufejme, že to není nic vážného."
08/11/21  Alessandro Bastoni hrál v derby s Interem klíčovou roli jako pevná součást obrany i jako extra útočná hrozba na křídle. Během prvního poločasu ukázal dvaadvacetiletý hráč všechny své triky, aby se dostal k postranní čáře a přesnou zadovkou připravil pozici pro Nicolo Barellu. Ve druhém poločase toho předvedl ještě více, když posílal další nebezpečné centry, ale k ničemu to nevedlo, zápas skončil 1:1. Obránce Interu zhodnotil zápas v rozhovorech pro DAZN a Inter TV: "Bylo by skvělé snížit bodový odstup od Milána. Chtěli jsme vyhrát, ale s naším výkonem jsme spokojeni. Když se vám nedaří vyhrát, je důležité neprohrát. V prvních 70 minutách jsme určitě mohli vstřelit dva nebo tři góly a celkově jsme si určitě zasloužili brát všechny tři body. Je pravda, že jsme nevyhráli zápasy s našimi přímými konkurenty, ale jsme ve hře na všech frontách a v této pozici jsme byli i loni, ale pak jsme se odrazili. Žádný ze špičkových týmů, se kterými jsme se utkali, nebyl lepší než my, dokonce ani Real Madrid. V Římě jsme měli obrovskou smůlu, stejně jako dnes večer. Postupujeme dál s našimi zásadami. Samozřejmě to není jen vinou smůly, ale jsme spokojeni s cestou, kterou se ubíráme." K týmovému výkonu Bastoni řekl: "Směřujeme k fotbalovému světu, ve kterém už neexistují předem dané pozice. Trenér po nás chce, abychom se na hřišti hodně pohybovali, a my se o to snažíme. Cítím se v tomto týmu důležitý, stejně jako všichni ostatní. Jsme jednotná skupina hráčů. Inzaghi pokračuje v práci, kterou začal Conte. Všichni se cítíme být středem tohoto projektu. Hodně rotujeme, a kdokoliv hraje, vždy ze sebe vydá všechno."
16/10/21  Nešťastný zápas a první porážku v sezoně má za sebou Inter. Na Laziu Řím i bez jihoamerických hráčů unavených z reprezentačních zápasů dlouho vedl 1-0 díky penaltě, kterou proměnil Perišič. Dlouho měl pak utkání pod kontrolou. Po ojedinělé akci domácích zastavila Bastoniho ruka v pokutovém území v hlavičkovém souboji míč a Lazio tak dostalo dárek, který využilo na srovnání skóre. Inter přidal a hnal se za třemi body. Po jedné akci však zůstal uprostřed hřiště Dimarco, hráči Lazia akci zastavili a naopak se hnali do protiútoku. Díky tomu, že v obraně chyběl Interu jeden hráč, měli situaci usnadněnou a dokázali toho využít. Po vstřelené brance zavládly na hřišti emoce a rozhozený Inter v závěru inkasoval z přímého kopu potřetí. V 8.kole Serie A tak Inter prohrál s Laziem 1-3.
24/09/21  Podle deníku La Gazzetta dello Sport došlo v úterním utkání Fiorentiny s Interem k několika chybám rozhodčích. Inter v úterý večer na Stadio Artemio Franchi urval výhru 3:1, přestože Fiorentina v prvním poločase předvedla výborný výkon. Riccardo Sottil v prvním poločase prolomil nerozhodný stav, ale podle deníku neměl být jeho gól uznán kvůli faulu Nica Gonzaleze na Škriniara. Argentinský útočník do Škriniara strčil při vzdušném souboji a rozhodčí Michael Fabbri ani VAR rozhodčí Fabio Maresca si toho nevšimli. Podle listu měl být jediný gól Fiorentiny v zápase neuznán. To však nebyla jediná chyba Fabbriho, který měl na Franchi těžký večer a růžový list ho ohodnotil známkou 4,5/10. Rozhodčí v prvním poločase neviděl jasnou ruku Cristiana Biraghiho na hranici pokutového území, ale VAR nemohl zasáhnout, protože obránce Violy se dotkl míče rukou mimo hrací plochu. Nico Gonzalez nadměrně protestoval a byl vyloučen za dvě žluté karty. Fabbriho volba byla správná, ale měl potrestat obránce Interu Alessandra Bastoniho, který Argentince chytil za dres, a proto křídelník Fiorentiny protestoval.
14/08/21  Inter porazil v přípravném zápase v Monze po velmi dobrém výkonu Dynamo Kyjev jednoznačně 3:0. K vidění byly i krásné góly. Skvělé hrál Stefano Sensi. Svůj první gól za Inter vstřelil Edin Džeko. Branky: 13’ Barella, 34’ Džeko, 60’ Sensi. INTER (3-5-1-1): 1 Handanovic (97 Radu 74); 37 Skriniar (33 D'Ambrosio 74), 6 De Vrij (13 Ranocchia 74), 95 Bastoni (11 Kolarov 74); 36 Darmian (46 Zanotti 82), 23 Barella (22 Vidal 61), 77 Brozovic (18 Agoumé 82), 20 Calhanoglu (16 Salcedo 82), 14 Perisic (32 Dimarco 61); 12 Sensi (8 Vecino 61); 9 Dzeko (99 Pinamonti 46). Lavička: 21 Cordaz. Trenér: Simone Inzaghi.
28/07/21  Simone Inzaghi po výhře v přípravě nad druholigovým Crotone 6:0 řekl: "Kluci odehráli dobrý zápas. Celé tři týdny v přípravě odvádí skvělou práci. Je škoda, že se u D'Ambrosia a Gagliardiniho objevily nějaké zdravotní problémy. Přesto jsem dnes opravdu potěšený." "Calhanoglu potvrdil, proč jsme ho podepsali. V tréninku si vede dobře a dnes byl prostě vynikající - celý tým byl. Satriano je zajímavý mladý hráč, který tvrdě maká. Herní čas si vysloužil tím, co odvádí na trénincích." "Včera dorazil Vecino, dnes Perišič. Lautaro, Barella a Bastoni se připojí v pondělí. Nemůžu se dočkat, až začnu se všemi spolupracovat. Bude to vzrušující."
28/07/21  Odchody dalších opor z Interu? Spekulací je hodně, vypadá to však, že se žádná nevyplní. Tuttosport třeba píše, že Everton bedlivě sleduje Stefana De Vrije a dokonce začal jednat s jeho agentem Mino Raiolou. Oficiální nabídka však nepadla. Trenér Inzaghi prosil vedení, aby z obranné trojice Škriniar, De Vrij, Bastoni nebyl nikdo prodaný. Podle britského The Telegraph by Arsenal rád získal Lautara Martíneze. Do přestupu by mohl být zahrnutý i Héctor Bellerín, který je s Interem spojovaný jakožto náhrada za Achrafa Hakimiho.
12/07/21  Až na penalty zdolal italský národní tým reprezentaci Anglie a podruhé v historii vyhrál Mistrovství Evropy. Po základní hrací době a prodloužení se hrálo 1-1, v penaltovém rozstřelu tradičně Angličané selhali. Barella odehrál 54 minut, Bastoni zůstal na lavičce. Třetím Interistou, který mohl být součástí kádru Squadry Azzuri mohl být Stefano Sensi, ale v přípravě se zranil.
07/07/21  Inter bude mít zástupce ve finále EURA! Barella a Bastoni se tam včera probojovali s Itálií po vítězných penaltách nad Španělskem.