FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM

Novinky
16/11/22  Kristjan Asllani od svého přestupu do Interu nehrál tolik, jak se očekávalo, ale albánský reprezentant trvá na tom, že je s dosavadními zkušenostmi "spokojen" a je nažhavený na zápas s Itálií. Záložník přišel v červenci z Empoli za celkem 14,5 milionu eur, ale zatím nastoupil jen do 12 zápasů, v nichž odehrál 312 minut. Přestože byl přiveden jako náhradník za Marcela Brozoviče, Asllani byl během Chorvatova zranění většinou přehlížen na úkor Hakana Calhanoglua. "Jsem mladý hráč, vím, že jsou přede mnou hráči jako Brozovič a Calhanoglu a že se od nich mohu hodně naučit. Jsem spokojený s počtem minut, které jsem zatím odehrál, není to jednoduchá situace," řekl dvacetiletý hráč na tiskové konferenci. Asllani vyrůstal v Itálii v rámci mládežnické akademie Empoli, ale rozhodl se hrát mezinárodní fotbal za Albánii. Očekává se, že nastoupí ve středu, kdy se obě země utkají v přátelském zápase v Tiraně. "Samozřejmě to pro mě bude speciální zápas, vzhledem k tomu, že v Itálii žiji od svých dvou let. V italském týmu mám mnoho přátel a doufám, že se nám bude dařit. Mluvili jsme o tomto zápase a už se nemůžu dočkat. Bude to velmi těžký zápas, ale budeme se snažit udělat maximum, abychom naše fanoušky potěšili. Itálie je na velmi vysoké úrovni, ale i my máme své kvality a musíme v tom pokračovat."
06/11/22  Smolný zápas mají za sebou Interisti na půdě v Turíně. Ačkoliv byli v utkání aktivnější, nebezpečnější, snažili se víc tvořit hru, vyhořeli na neproměňování šancí a Juventusu dovolili z brejku střílet branky. Inter ve 13.kole Serie A prohrál s Juventusem 0-2 a to ještě může být rád, že další gól domácích neplatil jen kvůli VARu, který odhalil ruku útočníka. Černomodří měli dostatek šancí, aby zápas rozhodli. Džeko zahrozil několikrát hlavou, Lautaro v prvním poločase těsně minul, v druhém pak neproměnil samostatný nájezd na brankáře Juventusu. Calhanoglu napálil po krásné střele břevno. První trest přišel v 52.minutě a Inter odpověď nenašel. V 84.minutě padl druhý gól po střele, kterou při obranném zákroku nešťastně tečoval Gosens.
28/10/22  Bývalý obránce Interu Marco Materazzi poděkoval AC Milánu za to, že umožnil Hakanu Calhanogluovi přijít k jeho městskému rivalovi. Osmadvacetiletý turecký záložník se k Nerazzurri připojil loni poté, co z AC odešel na volný přestup po čtyřech letech, v kterých oblékal červenočerné dresy. V rozhovoru pro InterTV před zápasem Nerazzurri s Viktorií Plzeň Materazzi uvedl své názory na Calhanoglua a jeho loňský odchod z Milána. "Musíme poděkovat našim bratrancům, kteří nám ho nechali a kteří moc mluví. Musíme mu poděkovat i Hakanovi, je to člověk, za kterého víc mluví skutky. Běhá, je odhodlaný, nebojí se jít do soubojů. Umožnil Brozovičovi, aby se v klidu vrátil, aniž by se hnal zpátky. Hráči jako on jsou vítaní." Osmadvacetiletý Calhanoglu odehrál v této sezóně 15 zápasů a za tu dobu vstřelil dva góly a připsal si tři asistence. Byl důležitou oporou ve středu pole a umožnil tak zazářit svým spoluhráčům, jako jsou Nicolo Barella a Lautaro Martinez."
19/10/22  Zdá se, že trenér Interu Simone Inzaghi našel způsob, jak se vypořádat s absencí Marcela Brozoviče. Loni se mu nepodařilo vyhrát ani jeden zápas Serie A bez chorvatského reprezentanta. Brozovič je aktuálně zraněný, které si přivodil při při plnění reprezentačních povinností. Inter měl z této zprávy nejprve strach, protože věděl, že absence tohoto hráče ovlivnila sezonu 2021-22 a do jisté míry mu dokonce zabránila v obhajobě scudetta. Inter v minulé sezoně bez Brozoviče nasbíral ve třech zápasech Serie A pouhé dva body a v Coppa Italia potřeboval prodloužení, aby porazil Empoli. V létě přišel jako náhradník za Chorvata mladý Kristjan Asllani z Empoli. Ale není to jen on, který vyřešil tento problém. Inzaghi ve středu hřiště často využíval Henrikha Mkhitaryana a Hakana Calhanoglua spolu s Nicolò Barellou. Bývalý záložník AC hraje hlouběji, když při absenci Brozoviče, ale přesto je platný na polovině soupeře. Calha vstřelil vítězný gól proti Barceloně na San Siru a na Camp Nou asistoval Lautarovi Martinezovi. Zatímco v minulé sezóně Interu bez Brozoviče chyběla kvalita, v tomto období chorvatského záložníka lépe nahrazují nové posily - Asllani a Mkhitaryan - a odlišná taktická rozhodnutí kouče Nerazzurri. Interisti nasbírali bez Brozoviče v ročníku 2022/23 ve všech soutěžích tři výhry, jednu remízu a jen jednu porážku.
12/10/22  Trenér Simone Inzaghi před zítřejším utkání s Barcelonou: "V minulém zápase jsme ze sebe vydali maximum a víme, že i nyní musíme na hřišti odvést něco mimořádného. Bojujeme se vším, co máme, abychom ze skupiny postoupili." "Hráči zatím základní jedenáctku neznají. Nechávám si to pro sebe do zítra, abych se mohl v některých ohledech ještě rozhodnout. K dispozici mám jen dva útočníky, kteří však hrají už asi čtvrtý zápas v řadě. Je tu tedy i možnost, že by se Calhanoglu nebo Mkhitaryan posunuli výš." "Nejraději bych byl, kdyby se oba týmy proti sobě postavily v plné síle, ale bohužel zranění ke sportu patří a musíme se s tím vypořádat. Mrzí mě, že nás Xavi bere jako tým, který jen urputně brání. Všichni víme, jakým fotbalem jsme se prezentovali v průběhu loňské sezóny, a to i v Lize mistrů. Troufnu si říct, že několik měsíců jsme hráli pohledný a dobrý fotbal, v sezóně však nastávají chvíle, kdy se musíte přizpůsobovat aktuální situaci. První poločas jsme s Barcelonou odehráli otevřeně, ve druhém jsme se více stáhli, abychom zavřeli Barceloně cesty k naší bráně. Myslím, že si hráči zaslouží pochvalu za to, že soupeře nepustili k téměř žádným vážným situacím. Onana musel být ostražitý, ale neměl mnoho ostrých zákroků." "Zítra to ovšem bude úplně jiné. Barcelona je ještě více odhodlaná, bude mít v zádech plný Camp Nou, kde se dlouhodobě italským týmům nedaří. Bude to nesmírně těžké utkání, ale my jsme Inter, chceme hrát naši hru a rozhodně nedáme Barceloně nic zadarmo."
05/10/22  Simone Inzaghi tvrdí, že vítězství Interu v Lize mistrů proti Barceloně nebylo úplně nečekané, doufá, že to bude začátek něčeho nového. Nerazzurri do utkání vstupovali jako absolutní outsider, když prohráli čtyři z posledních šesti zápasů v Serii A, zatímco Barca ve stejném období na domácí půdě všech šest zápasů vyhrála. Taktický plán fungoval dokonale, nechat Blaugranu na San Siru v držení míče a udeřit z protiútoku, což se také stalo, když Hakan Calhanoglu zpoza šestnáctky napálil střelu do bližšího dolního rohu. Ousmane Dembele trefil tyč, ale nakonec měl Andre Onana jen velmi málo vážných zákroků. Došlo ke kontroverzi, když Pedrimu nebyl uznán gól za ruku Ansu Fatiho, poté se v závěru zápasu zdálo, že Denzel Dumfries zasáhl míč také rukou, ale další úhel záběru naznačoval, že se k němu místo toho dostal hlavou Ansu Fati. "Neřekl bych, že to bylo nečekané. Už včera jsem říkal, že to byla velká příležitost proti jednomu z nejlepších týmů na světě," řekl Inzaghi pro Sky Sport Italia. "Hráli jsme agresivně, odhodlaně, protože jen tak se dají tito soupeři porazit. Čekali jsme na to dlouho, jsem šťastný za fanoušky i klub, ale zatím jsme ničeho nedosáhli, musí to být nádherný večer, který bude znamenat začátek něčeho nového." Inter se nacházel v krizi a v Serii A prohrál s Římem Josého Mourinha na San Siru. "Byl jsem velmi, velmi zklamaný z výsledku proti Římu, ale ne z výkonu. Večery, jako byl tento, nám prospějí, potřebujeme teď obnovit energii a v Serii A máme půdu pod nohama. Může to být začátek, ale teď musíme dát tomuto výsledku a výkonu smysl." Inzaghi byl pod palbou kritiky a objevily se zvěsti, že by mohl být vyhozen, kdyby se dnes večer vyvíjel jinak. "Pokračuji ve své práci, jsou momenty, které se stávají, a já mám hlavu vztyčenou, protože můj personál, hráči a klub dokázali za posledních 15 měsíců skvělé věci. Viděl jsem mužstvo, které je pevné a bojuje pohromadě, jinak takový výsledek nezískáte. Jsem šťastný, ale tihle kluci jsou ti samí, kteří mi před několika měsíci dali dvě trofeje, a vědí víc než kdokoli jiný, že teď máme co dohánět."
04/10/22  Po 11 letech dokázal Inter znovu porazit Barcelonu a paradoxně to přišlo v době, kdy mu téměř nikdo nevěřil. Tým je v lize z formy a patří mu až devátá příčka. Proti vedoucímu týmu La Ligy se ale mužstvo vzepjalo a bojovným, obětavým a hlavně kolektivním výkonem odehrálo proti Barceloně skvělý zápas. První branku sice vstřelil Correa, ale neplatila pro ofsajd. V nastavení první půle tak platila až pěkná přízemní střela Hakana Calhanoglua. Také Barceloně neuznali rozhodčí gól. Předcházela mu ruka, kterou zachytil VAR. V 90.minutě mohl španělský velkoklub kopat penaltu. Sudí Dumfriesovu ruku na hřišti neviděl a televizní záběry nebyly natolik průkazné, aby přestupek prokázaly. Barcelona sice většinu zápasu držela balón, nebezpečnější než Inter ale nebyla a tak se dá říct, že černomodří v boji o druhou příčku ve 3.kole základní skupiny Ligy mistrů vyhráli zaslouženě 1:0.
20/09/22  Rozhodnutí Simoneho Inzaghiho vystřídat v prvním poločase zápasu Interu s Udinese Alessandra Bastoniho a Henrikha Mkhitaryana znovu vyvolalo otázky ohledně jeho střídání hráčů se žlutou kartou. Kouč toto celkem často prováděl již v minulé sezoně a v pozápasových rozhovorech se s tím netajil. Pokud hráč dostal kartu, neznamenalo to automaticky, že bude stažen, ale pokud se trenér rozhodoval mezi několika hráči, hrálo to určitě roli. Nikdy však hráče nevystřídal hned v první půli. Šestačtyřicetiletý italský trenér vyvolal pozdvižení, když se v ligovém střetnutí s Udinese rozhodl už po 30 minutách stáhnout Bastoniho i Mchitarjana. Toto rozhodnutí se mu zřejmě vymstilo, protože tým nakonec prohrál 3:1. Sám Bastoni nesl střídání velmi nelibě a určitě v této nepříliš pohodové době nenapomáhá lepší atmosféře v týmu. Jak spočítal deník La Gazzetta dello Sport, od svého příchodu na lavičku Interu provedl Inzaghi celkem 221 střídání. Z toho 43 se týkalo hráčů, kteří měli žlutou kartu. Hráčem, který byl nejčastěji stažen z hřiště se žlutou kartou, je Hakan Calhanoglu, který byl v minulosti osmkrát střídán. Hned za ním je Nicolo Barella, který byl sedmkrát stažen, aby se vyhnul možné červené.
31/07/22  Na stadionu Orogel v Ceseně remizoval Inter ve svém čtvrtém oficiálním přípravném utkání 2:2, přičemž prokázal velký charakter a fyzickou sílu. V druhém poločase byl k vidění i pěkný fotbal. Poté, co Inzaghiho tým po gólech Lacazetta a Cherkiho prohrával o dvě branky, odpověděl v druhém poločase zásahy Lukakua a Barelly. Inter nastoupil na hřiště s Onanou v brance, Barellou, Brozovičem a Calhanogluem ve středu pole a Lukakuem a Lautarem vpředu. V prvním poločase se hrálo intenzivně, fyzicky a tvrdě, přičemž Inter začal získávat převahu až v jeho polovině. Největší šance Nerazzurri v úvodu utkání měli Lukaku, který hlavičkoval do náruče brankáře, a Dimarco, který z výborné pozice levou nohou pálil vedle. Byl to však Lyon, kdo otevřel skóre zásluhou Lacazetta, který se dostal do zakončení po Paquetově přihrávce. Do druhého poločasu nastoupila stejná jedenáctka Interu. Lyon šel do vedení 2:0, když síť Onanovy brány našel střídající Cherki. Inzaghiho svěřenci okamžitě odpověděli, když Lukaku hlavou po Dimarcově přihrávce snížil. Belgičan vyburcoval publikum a Inter poté v 65. minutě po nádherné akci, kterou zahájil Dumfries, vyrovnal. Nizozemec našel Lautara, který nádhernou přihrávkou vnější stranou kopačky přihrál Barellovi. Ital pak krásně přeloboval brankáře Lopese a vyrovnal stav. INTER-LYON 2:2 Branky: 31' Lacazette, 50' Cherki, 51' Lukaku, 65' Barella INTER (3-5-2) 24 Onana (81' 21 Cordaz); 33 D'Ambrosio (58' 36 Darmian), 6 De Vrij, 95 Bastoni (58' 37 Skriniar); 2 Dumfries (12 Bellanova), 23 Barella (74' 5 Gagliardini), 77 Brozovic (74' 14 Asllani), 20 Calhanoglu (58' 22 Mkhitaryan), 32 Dimarco (74' 8 Gosens); 90 Lukaku (68' 9 Dzeko), 10 Lautaro (68' 11 Correa). A disposizione: 1 Handanovic, 46 Zanotti, 47 Fontanarosa, 50 Casadei. Trenér: Simone Inzaghi. LIONE (4-3-3) 1 Lopes; 27 Gusto, 23 Mendes, 4 Lukeba, 3 Tagliafico (71' 12 Henrique); 24 Lepenant, 8 Aouar, 10 Paquetà (77' 9 Dembélé); 20 Tete (46' 18 Cherki), 91 Lacazette (82' 11 Kadewere), 7 Toko-Ekambi (82' 26 Barcola). A disposizione: 30 Pollersbeck, 35 Riou, 2 Diomandé, 21 Da Silva, 32 El Arouch. Trenér: Peter Bosz ŽK: 21' Dumfries, 33' Toko-Ekambi, 36' Brozovic, 40' Bastoni, 46' Paqueta
07/07/22  Podle listu Il Corriere dello Sport jsou ředitelé Interu opět nespokojeni se svou hvězdou Hakanem Calhanogluem poté, co viděli jedno z jeho posledních videí na Instagramu. Bývalý záložník AC Milán nedávno zveřejnil na svých instagramových příbězích video, na kterém je vidět, jak skáče do vody ze střechy jachty. Vedení klubu se jeho chování nelíbilo, protože mohlo vést ke zranění. Turecký reprezentant se minulý měsíc dostal do problémů kvůli rozhovoru pro Tivibu Spor, kde se objevila kritika jeho trenéra Simoneho Inzaghiho. Tu hráč následně odmítl s tím, že trenéra nikdy nekritizoval. Jestli od klubu dostal pokutu, není jasné.