FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM

Novinky
18/11/22  Argentinský útočník Joaquin Correasi z přátelského utkání se SAE pravděpodobně odnesl zraněné koleno. Další podrobnosti zatím nejsou známy.
14/11/22  Celkem 7 Interistů se představí na Mistrovství světa 2022 v Kataru. Lautaro Martinez a Joaquín Correa (Argentina) Marcelo Brozovič (Chrovatsko) André Onana (Ghana) Romelu Lukaku (Belgie) Stefan De Vrij a Denzel Dumfries (Nizozemsko)
29/10/22  S přehledem si Inter ve 12.kola Serie A poradil na vyprodaném San Siru se Sampdorií Janov. Na výhře 3-0 se podíleli góly de Vrij, Barella a střídající Correa. Inter byl aktivnější na střely na bránu vyhrál 8-2 a vítězství mohlo být určitě i vyšší. Lukaku po zranění stejně jako proti Plzni přišel na trávník až v závěru utkání. V tabulce jsou nerazzurri pátí, může je ale přeskočit AS Řím, který dohrává svůj zápas v pondělí.
11/10/22  Dnes se celé mužstvo připravovalo na středeční důležité utkání Ligy mistrů proti Barceloně. S týmem konečně trénoval Romelu Lukaku, i když se neočekává, že by už proti Barceloně byl připraven nastoupit. Mimo hru nadále zůstává i Joaquín Correa, který dnes trénoval jen samostatně. Trenér Inzaghi tak bude mít ve středu k dispozici do útoku pouze Lautara a Džeka. Otázkou nyní zůstává, zda pošle oba útočníky do hry hned od začátku, nebo zvolí formaci s jedním útočníkem, kterého bude doplňovat předsunutý záložník, například Henrikh Mkhitaryan.
04/10/22  Po 11 letech dokázal Inter znovu porazit Barcelonu a paradoxně to přišlo v době, kdy mu téměř nikdo nevěřil. Tým je v lize z formy a patří mu až devátá příčka. Proti vedoucímu týmu La Ligy se ale mužstvo vzepjalo a bojovným, obětavým a hlavně kolektivním výkonem odehrálo proti Barceloně skvělý zápas. První branku sice vstřelil Correa, ale neplatila pro ofsajd. V nastavení první půle tak platila až pěkná přízemní střela Hakana Calhanoglua. Také Barceloně neuznali rozhodčí gól. Předcházela mu ruka, kterou zachytil VAR. V 90.minutě mohl španělský velkoklub kopat penaltu. Sudí Dumfriesovu ruku na hřišti neviděl a televizní záběry nebyly natolik průkazné, aby přestupek prokázaly. Barcelona sice většinu zápasu držela balón, nebezpečnější než Inter ale nebyla a tak se dá říct, že černomodří v boji o druhou příčku ve 3.kole základní skupiny Ligy mistrů vyhráli zaslouženě 1:0.
04/10/22  Kouč Interu Simone Inzaghi včera uvedl, že start Lautara Martineze je v dnešní zápas Ligy mistrů proti Barceloně stále nejistý. Vyšetření, která argentinský útočník podstoupil, ale neodhalila žádné zranění. V klubu se obávali, že El Toro utrpěl při sobotní prohře Interu s Římem (2:1) zranění ohýbače stehenního svalu. "Dnes ráno podstoupil vyšetření, ale to na žádný problém neupozornilo, byl unavený po zápase s Římem," řekl Inzaghi na předzápasové tiskové konferenci. "Bude částečně trénovat s týmem a lékaři posoudí jeho stav. Zatímco Marcelo Brozovič a Romelu Lukaku jsou mimo hru, menší problémy má i Roberto Gagliardini." Lautaro je se třemi góly v deseti zápasech ve všech soutěžích nejlepším střelcem Interu v této sezoně. V sobotu odehrál 90 minut proti Římu, ale proti týmu Josého Mourinha se mu nepodařilo trefit branku. Očekává se, že pokud nebude Lautaro hrát, nahradí ho jeho krajan Joaquin Correa.
08/09/22  Inter prohrál s Bayernem 0-2 a trenér Simone Inzaghi přiznává, že Inter dělal příliš mnoho chyb v obraně. "Potřebujete perfektní výkon," řekl. Nerazzurri vypadali na San Siru oproti bundesligovým velikánům na jinou úroveň. Porazil je moment mimořádného umu Leroye Saneho, který zkrotil pas Joshuy Kimmicha přes celé hřiště. Druhý zásah přišel po pěkné akci, na jejímž konci se Danilo D'Ambrosio snažil míč vykopnout z brankové čáry, ale neuspěl. "Prvních dvacet minut jsme byli příliš napjatí, pak jsme se srovnali a hráli proti velmi intenzivnímu, výjimečnému týmu, který je momentálně jedním z nejlepších v Evropě," řekl Inzaghi pro Sky Sport Italia. "Měli jsme si jako tým počínat lépe, abychom pokryli úvodní gól a zabránit centru. Poté jsme si vedli lépe, vytvořili jsme si šance, ale také jsme udělali příliš mnoho technických chyb při finálním zpracování míče." "Džeko a Correa měli příležitosti, abychom se vrátili do hry, ale proti týmu této úrovně potřebujete perfektní výkon a to se nám nepodařilo." Inter v letošní sezoně Serie A a nyní i Ligy mistrů ukázal, že má v obraně velké problémy. "V blízkosti Kimmicha byli dva naši hráči, měli jsme ho přitlačit a lépe zavřít, protože měl příliš mnoho času a prostoru na to, aby se rozhodl pro tu přihrávku. Je pravda, že jsme v derby s Milánem udělali chyby, které nás stály zápas, druhému a třetímu gólu jsme se mohli zcela vyhnout." "Nevzpomínám si na obrovské Onanovy zákroky dnes večer, ale měli jsme je lépe zavřít, protože víme, že Bayern má hráče jako Sane, Mane a Coman, kteří mohou kdykoli zaútočit do prostoru. Zápas byl otevřený, neměli jsme v 67. minutě inkasovat druhý gól." Ve skupině čeká Inter okamžitě těžký boj, protože Barcelona ve druhém utkání porazila Viktorii Plzeň 5:1. V tabulce je na prvním místě.
31/07/22  Na stadionu Orogel v Ceseně remizoval Inter ve svém čtvrtém oficiálním přípravném utkání 2:2, přičemž prokázal velký charakter a fyzickou sílu. V druhém poločase byl k vidění i pěkný fotbal. Poté, co Inzaghiho tým po gólech Lacazetta a Cherkiho prohrával o dvě branky, odpověděl v druhém poločase zásahy Lukakua a Barelly. Inter nastoupil na hřiště s Onanou v brance, Barellou, Brozovičem a Calhanogluem ve středu pole a Lukakuem a Lautarem vpředu. V prvním poločase se hrálo intenzivně, fyzicky a tvrdě, přičemž Inter začal získávat převahu až v jeho polovině. Největší šance Nerazzurri v úvodu utkání měli Lukaku, který hlavičkoval do náruče brankáře, a Dimarco, který z výborné pozice levou nohou pálil vedle. Byl to však Lyon, kdo otevřel skóre zásluhou Lacazetta, který se dostal do zakončení po Paquetově přihrávce. Do druhého poločasu nastoupila stejná jedenáctka Interu. Lyon šel do vedení 2:0, když síť Onanovy brány našel střídající Cherki. Inzaghiho svěřenci okamžitě odpověděli, když Lukaku hlavou po Dimarcově přihrávce snížil. Belgičan vyburcoval publikum a Inter poté v 65. minutě po nádherné akci, kterou zahájil Dumfries, vyrovnal. Nizozemec našel Lautara, který nádhernou přihrávkou vnější stranou kopačky přihrál Barellovi. Ital pak krásně přeloboval brankáře Lopese a vyrovnal stav. INTER-LYON 2:2 Branky: 31' Lacazette, 50' Cherki, 51' Lukaku, 65' Barella INTER (3-5-2) 24 Onana (81' 21 Cordaz); 33 D'Ambrosio (58' 36 Darmian), 6 De Vrij, 95 Bastoni (58' 37 Skriniar); 2 Dumfries (12 Bellanova), 23 Barella (74' 5 Gagliardini), 77 Brozovic (74' 14 Asllani), 20 Calhanoglu (58' 22 Mkhitaryan), 32 Dimarco (74' 8 Gosens); 90 Lukaku (68' 9 Dzeko), 10 Lautaro (68' 11 Correa). A disposizione: 1 Handanovic, 46 Zanotti, 47 Fontanarosa, 50 Casadei. Trenér: Simone Inzaghi. LIONE (4-3-3) 1 Lopes; 27 Gusto, 23 Mendes, 4 Lukeba, 3 Tagliafico (71' 12 Henrique); 24 Lepenant, 8 Aouar, 10 Paquetà (77' 9 Dembélé); 20 Tete (46' 18 Cherki), 91 Lacazette (82' 11 Kadewere), 7 Toko-Ekambi (82' 26 Barcola). A disposizione: 30 Pollersbeck, 35 Riou, 2 Diomandé, 21 Da Silva, 32 El Arouch. Trenér: Peter Bosz ŽK: 21' Dumfries, 33' Toko-Ekambi, 36' Brozovic, 40' Bastoni, 46' Paqueta
23/05/22  Inter sice v posledním kole Serie A před vyprodaným San Sirem porazil Sampdorii Janov 3-0, ale po zápase zavládl na hřišti i na tribunách smutek. V souběžně hraném utkání totiž AC Milán nezaváhal a o zisku scudetta rozhodl na hřišti Sassuola v Reggio Emilia již během prvního poločasu. Stejně jako Inter vyhrál 3-0. Černomodří tak titul neobhájili a nepřidali druhou zlatou hvězdu k logu klubu na dres. Inter byl v utkání aktivnější, ale gól během prvního poločasu nedal. Když už to vypadalo, že se hra vyrovnává padli během krátké doby tři branky a bylo rozhodnuto. Dvakrát se trefil Joaquin Correa a jednou Ivan Perišič. V tabulce Inter zaostal za městským rivalem o 2 body. Stačilo v posledním vzájemném zápase dobře rozehrané derby neprohrát - nedostat jednu branku.
28/04/22  Brankář Interu Ionut Radu byl pochopitelně rozrušený poté, co jeho hrubka může rozhodovat o Scudettu, ale jeho spoluhráči - zejména Denzel Dumfries - mu přispěchali na pomoc. Čtyřiadvacetiletý brankář se poprvé v sezóně představil v Serii A a teprve podruhé v této sezoně v soutěžním utkání. Poprvé chytal při lednové výhře 3:2 v Coppa Italia nad Empoli. Nyní dostal gól od hlavičkujícího Marka Arnautoviče a v posledních minutách pak jeho neuvěřitelná chyba při zpětné přihrávce z autu umožnila Nicolu Sansonemu zajistit Bologni vítězství 2:1. Radu byl při závěrečném hvizdu viditelně zdrcený a jeho spoluhráči z Interu se kolem něj shromáždili, aby ho uklidnili. Dumfries zašel ještě dál a postavil se před televizní kamery, aby zabránil tomu, že natočí Radua v slzách, a chránil brankáře před zvědavými pohledy. Alex Cordaz, Joaquin Correa a Federico Dimarco se také shromáždili kolem, aby ho doprovodili ze hřiště.