FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM

Číslo dresu v sezoně: 36
Úspěchy: FA Cup 2016, Anglický ligový pohár 2017, Anglický superpohár 2016, Evropská liga 2016/2017
Novinky
15/05/22  Inter ve 37.kole Serie A porazil na Sardinii Cagliari 3-1. Městský rival AC však také zvládl svůj zápas a proti Atalantě si připsal další tři body. Zbývá poslední kolo a rosonerri stačí ke scudettu remíza v Sassuolu. Inter začal proti Cagliari dobře a díky hlavičce Darmiana se ujal vedení. V 51.minutě přidal druhý gól Lautaro a zdálo se být rozhodnuto. Domácí však za dvě minuty snížili krásným gólem a ožili. Černomodří se tak museli nadále snažit. Cagliari bojovalo o zachránu a nutně potřebovalo zvítězit. Lautaro však druhým gólem zařídil milánskému týmu zaslouženou výhru a tak domací fans odcházeli ze stadionu smutní.
28/04/22  Andrea Pinamonti prozradil, že hráči Interu a prezident Steven Zhang mu v neděli po jeho dvou brankách do sítě Neapoli psali nebo volali. Italský reprezentant, který je v Empoli z Interu na hostování, má na kontě již 12 branek (4 z penalty). "Takhle si představujete perfektní neděli. Nebyla tam žádná negativní věc. Byla to směsice emocí a štěstí, že můžeme žít s našimi fanoušky. Dlouho na to nezapomenu," řekl Pinamonti listu La Gazzetta dello Sport. Ředitel Interu Beppe Marotta po zápase složil poklonu prezidentovi Empoli Fabriziu Rossimu. "Ano, řekl mi to Corsi," svěřil se Pinamonti. "Další zprávy jsem dostal od prezidenta Stevena Zhanga a Piera Ausilia. Bylo to vzrušující. Všem jsem řekl totéž: Doufejme, že tato podpora pomůže Interu vyhrát titul. Mluvil také s některými svými bývalými spoluhráči? "Ano, volal mi Škriniar, ale zlobil se, že jsem mu hned nezvedl telefon. S Milanem mám silné pouto, záleží mu na mně. Psali mi také Bastoni, Barella, Perišič a Darmian." V létě mu v Toskánsku končí hostování a o jeho podpis se údajně zajímá Eintracht Frankfurt. Co si myslí o své budoucnosti? "Nemám jasnou představu, je příjemné vidět, že mé jméno je slyšet. Snažím se neposlouchat fámy. Mít obdivovatele v Itálii a v Evropě mě motivuje. Připojení k národnímu týmu je mým cílem pro příští sezonu. To, že jsem se nedostal na mistrovství světa, byla obrovská rána."
13/01/22  Inter má po zisku scudetta hned další trofej. První pro trenéra Simone Inzaghiho. V zápase vítěze Serie A proti vítězi národního poháru zaslouženě vyhrál Inter a porazil odvěkého rivala Juventus Turín 2-1. Zápas to byl hodně bojovný, ne moc atraktivní a výhra se vůbec nerodila lehce. Černomodří byli aktivnější ve všech statistikách vynikali a propracovat se ke gólu přes pozorně bránícího soupeře bylo velmi složitě. Nejvíc šancí měli na začátku utkání, ale nedokázali je využit. Juventus byl produktivnější a z první šance vstřelil gól. Inter vyrovnal z penalty po faulu na Džeka. Lautaro Martinez tentokrát nezaváhal. Další šance Interu a jedna velká Juventusu proměněna nebyla a tak se muselo prodlužovat. Až v nastavení ve 121.minutě podcenili turínští obránci situaci, Darmian jim ukopl míč a Alexis Sáncez se z blízka trefil. Inter získal šestý superpohár v historii!
29/11/21  Ranocchia a Darmian mají natažené stehenní svaly. Odhalily to dnešní ranní testy. Údajně budou mimo hru 15-20 dní. Jejich stav bude průběžně vyhodnocován.
24/11/21  Darmian: "Nahradiť je Hakmihio je veľmi ťažké, povedal by som že skoro nemožné. Na svojej pozícií patrí medzi najlepších na svete. Keď nastúpim na ihrisko jediný môj cieľ je odovzdať zo seba všetko a potiť krv pre tieto farby, a samozrejme poslúchať pokyny trénera. Všetci sa snažíme robiť maximum a zatiaľ si myslím že sa nám darí."
19/10/21  Milan Škriniar: "Je pravda, že dostáváme dost gólů, což nás štve a musíme to zlepšit. Inzaghiho hra je hodně útočná a my musíme najít rovnováhu mezi vstřelenými a obdrženými góly." "Hakimi je skvělý hráč, to ví všichni. Ale i loni jsem mnoho zápasů odehrál na pravé straně s Darmianem a ze všech zápasů mám dobrý pocit. Stejné je to letos s Denzelem. Nevidím tam velké rozdíly, všichni se snažíme plnit svou roli a pomoci týmu." "Nepotřebujeme diskutovat o touze postoupit v Lize mistrů. Všichni, včetně nových hráčů, víme, co znamená hrát za Inter a chceme v Lize mistrů postoupit dál za každou cenu."
21/09/21  Hráči Interu si i v náročném programu dokáží udržet koncentraci. Fiorentina měla na domácím hřišti skvělých prvních třicet minut a Inter mohl být rád, že prohrával pouze 0-1. Vysoké tempo fialek ale postupně upadalo, naopak černomodří přeřadili na vyšší rychlost a během pár minut druhého poločasu otočili skóre ve svůj prospěch. Trefil se Darmian a hlavou po rohu Džeko. Za protesty a kritiku rozhodčího dohrávali domácí zápase o deseti mužích a od Perišiče dostali třetí zásah. Inter v 5.kole Serie A porazil Fiorentinu 3-1.
14/08/21  Inter porazil v přípravném zápase v Monze po velmi dobrém výkonu Dynamo Kyjev jednoznačně 3:0. K vidění byly i krásné góly. Skvělé hrál Stefano Sensi. Svůj první gól za Inter vstřelil Edin Džeko. Branky: 13’ Barella, 34’ Džeko, 60’ Sensi. INTER (3-5-1-1): 1 Handanovic (97 Radu 74); 37 Skriniar (33 D'Ambrosio 74), 6 De Vrij (13 Ranocchia 74), 95 Bastoni (11 Kolarov 74); 36 Darmian (46 Zanotti 82), 23 Barella (22 Vidal 61), 77 Brozovic (18 Agoumé 82), 20 Calhanoglu (16 Salcedo 82), 14 Perisic (32 Dimarco 61); 12 Sensi (8 Vecino 61); 9 Dzeko (99 Pinamonti 46). Lavička: 21 Cordaz. Trenér: Simone Inzaghi.
26/07/21  Inter v neděli nasázel Pergolettese osm branek, z toho sedm v prvním poločase. O branky se postarali Matteo Darmian, Andrea Pinamonti a Martin Satriano, skóre doplnili Roberto Gagliardini a Francesco Nunziatini. Velmi slušný výkon podpořený několika asistencemi předvedl Dimarco.
08/07/21  Týmu dnes začala letní příprava. Simone Inzaghi čekal na své hráče v tréninkovém centru klubu, kde údajně i spal. Mezi hráči, kteří se dnes hlásili v tréninkovém centru, byl mj. i Nainggolan a další navrátilci z hostování. Na prvním tréninku bylo následující složení týmu (plus další mladíci z Primavery): B: Handanovic, Radu, Cordaz; O: D’Ambrosio, Ranocchia, Darmian, Dimarco, Kolarov, Vanheusden, Pirola, Dalbert; Z: Agoume, Sensi, Gagliardini, Nainggolan; Ú: Salcedo, Mulattieri, Colidio, Pinamonti. Nový trenér již na tiskové konferenci oznámil, že čeká na situaci kolem Christiana Eriksena a náhradu za Achrafa Hakimiho.