FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM

Novinky
21/06/22  Podle zpráv z Itálie se Inter chystá podepsat smlouvu s Raoulem Bellanovou z Cagliari. Dvaadvacetiletý hráč v minulé sezoně nastoupil v 31 zápasech Serie A. Jeho tým však sestoupil do Serie B. Gazzetta dello Sport uvádí, že Bellanova přijde zpočátku na sezónní hostování a Inter má povinnost ho následně získat natrvalo. Podle zprávy zaplní díru po Ivanu Perišičovi, který přestoupil do Tottenhamu Hotspur. Bellanova bude hrát hlavně na pravé straně spolu s Denzelem Dumfriesem, zatímco všestranný Matteo Darmian se přesune na křídlo a bude krýt záda Robenu Gosensovi. Bellanova, který se narodil v Itálii, hrál za AC Milán v mládežnických kategoriích, ale profesionální kariéru začal ve Francii v Bordeaux. Za klub si však nezahrál. V lednu 2020 byl zapůjčen do Atalanty. Prosadil se během angažmá v Serii B v Pescaře. Na začátku minulé sezony se Bellanova připojil k Cagliari na hostování s opcí na koupi a tato klauzule byla uplatněna na konci minulého měsíce.
19/06/22  Marco Barzaghi: “O Dumfriesa sa bijú dva anglické kluby: Chelsea a ManUtd. Inter by ho mohol predať a začal rozmýšľať nad návratom Hakmiho, ktorý v PSG není spokojný a už stihol oznámiť, že by sa rád vrátil. Není to vylúčené, mohlo by sa to spojiť aj s výmenou za Škriniara + peniaze.”
14/06/22  Ivan Perišič byl prvním z mnoha hráčů, kteří letos v létě Inter opustili. Klub prochází mírným omlazovacím procesem. Třiatřicetiletý chorvatský křídelní hráč odchází zdarma do Tottenhamu a ukončuje tak sedmileté působení u Nerazzurri. V letošní sezóně se osvědčil jako špičkový křídelník v systému 3-5-2 Simoneho Inzaghiho, když v 35 startech v Serii A vstřelil osm gólů a na sedm přihrál. Jak upřesnil deník Corriere dello Sport, Inter v létě opustí dalších sedm hráčů, čímž se v týmu uvolní místo pro řadu nových tváří. Po vypršení smlouvy klub opouští Matias Vecino, Andrea Ranocchia a Aleksandar Kolarov. Nové působiště se hledá pro Artura Vidala, Ionuta Radua a Alexise Sancheze. Felipe Caicedo se po svém hostování vrátí do Janova. Není to však vše. Například o Milana Škriniara se intenzivně zajímá Paris Saint-Germain. Zájemci krouží i u Stefana de Vrije, Denzela Dumfriese, Roberta Gagliardiniho a Joaquina Correi. Do prvního týmu přijdou dva hráči z Primavery, do kádru Simoneho Inzaghiho přibude Valentin Carboni a ještě jeden hráč.
14/06/22  Podle předpokladů se návrat Romelu Lukaka do Interu komplikuje. Tuttosport naznačuje, že Blues chtějí za hostování 23 milionů eur, což je částka, která výrazně ovlivní rozpočet klubu. Interu nechce zaplatit více než 10 milionů eur. Součástí dohody nebude ani žádný hráč, takže pokud Chelsea chce někoho jako Stefana de Vrije nebo Denzela Dumfriese, bude muset zahájit samostatná jednání.
28/04/22  Brankář Interu Ionut Radu byl pochopitelně rozrušený poté, co jeho hrubka může rozhodovat o Scudettu, ale jeho spoluhráči - zejména Denzel Dumfries - mu přispěchali na pomoc. Čtyřiadvacetiletý brankář se poprvé v sezóně představil v Serii A a teprve podruhé v této sezoně v soutěžním utkání. Poprvé chytal při lednové výhře 3:2 v Coppa Italia nad Empoli. Nyní dostal gól od hlavičkujícího Marka Arnautoviče a v posledních minutách pak jeho neuvěřitelná chyba při zpětné přihrávce z autu umožnila Nicolu Sansonemu zajistit Bologni vítězství 2:1. Radu byl při závěrečném hvizdu viditelně zdrcený a jeho spoluhráči z Interu se kolem něj shromáždili, aby ho uklidnili. Dumfries zašel ještě dál a postavil se před televizní kamery, aby zabránil tomu, že natočí Radua v slzách, a chránil brankáře před zvědavými pohledy. Alex Cordaz, Joaquin Correa a Federico Dimarco se také shromáždili kolem, aby ho doprovodili ze hřiště.
23/04/22  Inter si ve 34.kole Serie A s přehledem poradil s AS Řím 3:1. Krásné góly zařídili Dumfries, Brozovič a Lautaro Martinez. Černomodří měli zápas jasně pod kontrolou a gólů mohli dát určitě ještě víc. Když už to vypadalo, že ani ve třetím vzájemném sezoně neinkasují, trefil se za záda Handanoviče Mkhitaryan. Inter je v tabulce druhý, ale má zápas k dobru. Třetí Neapol překvapivě prohrála a ztrácí pět bodů. Vedoucí AC Milán urval tři body proti Laziu až v nastavení a stále tak má náskok dvou bodů. Ve středu se hraje dohrávka a pokud Inter porazí Boloňu půjde do čela.
11/04/22  DAZN: “Po prvom góle, Perisic utekal za Dumfriesom podať mu inštrukcie, Dumfries odpovedal ok, pobozkal ho na líce, a povedal ‘teraz ale oslavujme gól’. Perisic ho kopol do riti a poslal ho späť na pravé krídlo.”
03/04/22  Inter žije. Ve velmi důležitém utkání o pokračování boje o scudetto se štěstím dokázal vyhrát na horké půdě v Turíně. Domácí Juventus prohrál poprvé po 16 zápasech bez prohry v řadě s Interem v 31.kole Serie A 0-1. Utkání bylo plné emocí a kontroverzních situací. Rozhodující okamžik přišel ke konci prvního poločasu, kdy byl přišlápnut v pokutovém území Dumfries a Calhanoglu až na podruhé penaltu proměnil. Při prvním nepovedeném pokusu vběhli do pokutového území hráči Juventusu předčasně. Juventus byl prvních 30 minut lepším týmem, pak se hra vyrovnala a od doby, kdy se Inter dostal do vedení, se černomodří snažili těsný náskok ubránit. Juventus si vytvořil několik velkých šancí, v jedné z nich nastřelil i tyčku. V tabulce Inter zůstává třetí, čtvrtý Juventus nyní ztrácí čtyři body. Inter má zápas s Boloňou k dobru a pokud by ho vyhrál, měl by stejně bodů jako druhá Neapol. Pokud vedoucí AC Milán zítra v pondělní dohrávce vyhraje, bude na něj ztrácet tři body.
19/03/22  Bída pokračuje. Inter znovu svým výkonem nepřesvědčil o tom, že bojuje a chce obhájit scudetto. Po bezkrevném výkonu s minimem vytvořených šancí remizoval doma na San Siru s Fiorentinou 1-1. Hosté vstoupili do utkání aktivněji a překvapivě Inter nepouštěli moc k míči. V druhém poločase začal Inter konečně trochu hrát, ale byly to právě fialky, které z ničeho nic překvapily obranu a dostaly se do vedení. Stačilo pět minut a Dumfries po centru Perišiče hlavou vyrovnal. To bylo ale vše. Inter si sice ještě nějaké menší šance vytvořil, ale nedá se jednoznačně říct, že by si za svůj výkon zasloužil vyhrát. V nastaveném čase mohla Fiorentina dokonce brát po nebezpečném brejku tři body, Handanovič však skvěle zakročil.
13/02/22  Hlavní trenér Interu Simone Inzaghi si ve včerejším šlágru tohoto kola italské Serie A proti Neapoli odpykával trest za protesty proti rozhodčím v derby s AC Milán. Zápas tedy musel sledovat pouze z tribuny. Mužstvo vedl jeho asistent Massimiliano Farris, který hodnotil druhou půli z pohledu Interu kladně. "O poločase jsme byli v kabině všichni skleslí. Řekli jsme si určité věci a ve druhé půli ukázali skvělou reakci. Hráči předvedli svou pravou mentální sílu. Vzhledem k atmosféře, která na stadionu panovala to nebylo vůbec lehké. Postupně jsme udusili nadšení soupeře a jejich fanoušků a na konci jsme klidně mohli vyhrát. Ale rozhodně jsme spokojeni i s bodem." "Neapol nás chtěla takticky přeběhat, protože celý týden měla čas na trénink, zatímco my jsme hráli těžké utkání s AS Řím. Ale naši hráči ukázali, že jsou ve vynikající kondici. Myslím, že to soupeře hodně překvapilo. Nechtěli jsme do týmu zbytečně zasahovat, když to všichni fyzicky zvládali." Odůvodnil Farris své prví střídání až v 83. minutě. "Naši krajní obránci odvedli skvělou kondiční práci. Zejména Dumfries to neměl na lajně s Insignem lehké, ale zvládl to. Myslím, že tato aktivita našich křídel ještě víc unavila záložníky Neapole, kterým postupně docházely síly." "Víme, že Dumfries měl na začátku nějaké problémy se prosadit. Nyní však zapadá do systému rychle, učí se jazyk, zvládá taktické pokyny a chce pomoci týmu svými přednostmi."