FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM

Novinky
24/09/21  Inter dosud v Serii A skóroval 18krát a jeho brankový účet otevřelo 11 různých hráčů, přičemž nejlepším střelcem je momentálně Edin Džeko se čtyřmi góly. Džeko skóroval v úvodním zápase proti Janovu, poté se prosadil proti Boloni a samozřejmě v úterý proti Fiorentině. Bosňana, který přišel z Říma jako náhrada za Romelua Lukakua, následuje argentinská hvězda Lautaro Martinez, který v tomto ročníku skóroval již třikrát. "Il Toro" skóroval proti Hellasu Verona, Sampdorii a Bologni, ale proti Viole odešel ze hřiště bez gólu.
22/09/21  Edin Džeko se prosadil hlavou z bezprostřední blízkosti a poslal Inter do vedení na stadionu Franchi. Fiorentina sváděla tuhý boj a v prvním poločase měla hosty na lopatkách. Interu se ale podařilo i díky čtvrtému gólu Bosňana v pěti zápasech za klub skóre otočit a vyhrát 3-1. Džeko po zápase poskytl rozhovor pro DAZN: "Každý gól je pro mě důležitý, ale když je rozhodující, jako ten dnešní, je ještě důležitější. Byl to takový zápas, který vyhrávají velké týmy, a my jsme velký tým. V první části jsme se trápili, ale tušili jsme, že Fiorentina odpadne. Pak jsme hráli lépe a hned se nám podařilo vstřelit dva góly, které zápas změnily." "Moje spolupráce s Lautarem se zlepšuje. Je to špičkový hráč a je jednoduché pracovat na tom, aby se toto vzájemné porozumění rozvíjelo dál. Jsem rád, že mohu hrát po boku tak špičkových hráčů. Podali jsme skvělý týmový výkon a doufáme, že společně vyhrajeme mnoho dalších zápasů." "Od začátku sezony jsem už měl několik šancí na to, aby skóroval po rohu hlavou, teď jsem se konečně trefil. Je skvělé nabíhat si na centry, když rohy zahrávají Dimarco a Calhanoglu."
21/09/21  Hráči Interu si i v náročném programu dokáží udržet koncentraci. Fiorentina měla na domácím hřišti skvělých prvních třicet minut a Inter mohl být rád, že prohrával pouze 0-1. Vysoké tempo fialek ale postupně upadalo, naopak černomodří přeřadili na vyšší rychlost a během pár minut druhého poločasu otočili skóre ve svůj prospěch. Trefil se Darmian a hlavou po rohu Džeko. Za protesty a kritiku rozhodčího dohrávali domácí zápase o deseti mužích a od Perišiče dostali třetí zásah. Inter v 5.kole Serie A porazil Fiorentinu 3-1.
19/09/21  Po složitém začátku září se Inter vrátil na vítěznou vlnu poté, co vynikajícím týmovým výkonem přehrál Boloňu. V zápase vstřelil šest gólů, které zařídilo pět různých střelců a k vidění byla řada skvělých individuálních výkonů. Lautaro Martinez poprvé ve své kariéře v Serii A skóroval ve čtyřech po sobě jdoucích utkáních. Tato série začala v posledním hracím kole minulé sezóny proti Udinese a pokračovala v této sezóně zásahy proti Hellasu Verona, Sampdorii a Bologni. Tým jako celek také prokázal konzistenci, když se trefil v každém z posledních 23 zápasů Serie A. V této statistice byl lepší pouze v roce 1950, kdy Nerazzurri skórovali v 25 zápasech. San Siro se skutečně stalo místem, kterého se hostující týmy musí obávat, neboť Inter v posledních pěti domácích zápasech Serie A vstřelil alespoň tři góly, což je stejně dobrá domácí série jako v roce 2011, kdy se mu podařilo skórovat v šesti zápasech. Přestože Edin Džeko do zápasu nenastoupil, byl jednou z hvězd utkání poté, co nastoupil místo Joaquína Correi, a připsal si své první dva góly v jednom zápase za Nerazzurri. Poté, co Inter nasázel šest branek Bologni, se jeho kolonka "vstřelených gólů" zastavila na čísle 15. Podělilo se o ně následujících devět hráčů: Edin Džeko (3), Lautaro Martinez (3), Milan Škriniar (2), Joaquin Correa (2), Arturo Vidal (1), Hakan Calhanoglu (1), Federico Dimarco (1), Marias Vecino (1) a Nicolo Barella (1). Nicolo Barella se podílel na gólu v každém ze svých posledních čtyř startů v Serii A, což je jeho nejlepší série v nejvyšší soutěži. Milan Škriniar si proti Bologni připsal svůj druhý gól v sezoně a zejména šest z posledních sedmi gólů slovenského obránce v Serii A padlo hlavou.
19/09/21  Joaquin Correa utrpěl při dnešní výhře 6:1 nad Boloňou pouze těžké pohmožděniny a nemá žádné zlomeniny. Argentinský reprezentant nastoupil poprvé v dresu Nerazzurri po boku krajana Lautaro Martineze. V jednom se soubojů se ale bolestivě zranil a nakonec ho musel po pouhých 28 minutách zápasu vystřídat Edin Džeko. Panovaly obavy, že mohl utrpět zlomeninu kyčle, a tak byl Correa převezen do místní nemocnice na vyšetření. Inter ve svém prohlášení potvrdil, že všechny testy na klinice Humanitas v Rozzanu byly negativní. To znamená, že se nejedná o žádnou zlomeninu, pouze o ošklivé pohmoždění levé kyčle.
15/09/21  Útočník Interu Edin Džeko byl po porážce 0:1 s Realem Madrid v úvodním zápase Ligy mistrů naštvaný a řekl, že to bylo "naprosto nezasloužené". Džeko odehrál celé utkání a od hráčů Los Blancos dostal pořádně zabrat. V prvním poločase měl obrovskou šanci poslat Nerazzurri do vedení, ale nevyužil ji. Svěřenci Simoneho Inzaghiho si během zápasu s týmem Carla Ancelottiho vypracovali velké šance. Vítězem byl ale nakonec Real, když v posledních minutách zápasu rozvlnil síť Rodrygo. "Naprosto nezasloužená porážka," řekl Džeko po zápase pro Amazon Prime Italia. "Zasloužili jsme si mnohem, mnohem víc. Ale je to těžké, když nedáte gól. Odehráli jsme skvělý zápas." Džeko prohlásil, že se v týmu Nerazzurri cítí dobře, a věří, že se tým odrazí od nepovedeného začátku Ligy mistrů.
15/09/21  Po skvělém výkonu Inter smutní. První zápas v Lize mistrů černomodří neuspěli. Přestože byli aktivní a měli spoustu šancí, proměnit je nedokázali a v samotném závěru od Realu Madrid dostali gól. Inter byl v prvním poločase lepším týmem a mohl ho vyhrát klidně 3-0, druhý poločas už tak jednoznačný nebyl, přesto horším týmem určitě nebyl. Velké šance měl Lautaro a Džeko. Brankář Courtois však všechno pochytal a nakonec byl vyhlášen i hráčem utkání. Nejlepším hráčem Interu byl slovenský obránce Milan Škriniar, který kromě defenzivy stíhal i útočit.
31/08/21  Přestupové období v Itálii skončilo, zde je seznam všech transferů, které proběhly u Interu Milán. Přišli: Calhanoglu (záložník, AC Milan), Cordaz (brankář, Crotone), Dzeko (útočník, AS Řím), Dumfries (obránce, PSV Eindhoven), Correa (útočník, Lazio) Návrat z hostování: Brazao (G, Oviedo), Dimarco (obránce, Verona), Vagiannidis (obránce, Sint-Truiden), Salcedo (útočník, Verona), Colidio (útočník, Sint-Truiden), Odešli: Padelli (brankář, Udinese), Young (obránce, Aston Villa), Hakimi (obránce, PSG), Lukaku (útočník, Chelsea), Pinamonti (útočník, Empoli), Lazaro (záložník, Benfica), Joao Mario (záložník, konec smlouvy), Agoume (záložník, Brest), Vergani (útočník, Salernitana).
27/08/21  Interu se letní přestupové okno aspoň dle finančního hlediska povedlo. V Evropě má se 137,5 miliony eur největší příjem, což mu pomůže řešit své pohledávky a v blízké budoucnosti z toho může jedině těžit. Odchody: Lukaku + 115mln €, Hakimi + 70mln €. Příchody: Calhanoglu - 0€, Dumfries - 15mln €, Dzeko - 1,5mln €, Correa - 31mln €.
21/08/21  Inter vstoupil do nové sézony v roli obhájce scudetta excelentně. Po parádním výkonu přejel tradičně FC Janov a vyhrál 4:0. Velmi v dobrém světle se předvedli nové posily Edin Džeko a hlavně Hakan Calhanoglu, který byl dle našeho webu nejlepším hráčem zápasu. Stejně jako střídající Vidal, jeden gól dal a na jeden přihrál. Navíc mu kvůli ofsajdu nebyla uznána další parádní branka. Skóre zápasu otevřel Milan Škriniar hlavou. Do poločasu zvýšil Calhanoglu, třetí branku dal Vidal a v 88.minutě se trefil i Džeko. Inter je po prvním odehraném kole tam, kde loni skončil - první.