FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM

Novinky
23/01/23  Inter po triumfu v italském superpoháru šokoval své fanoušky, když v 19.kole Serie A na svém stadionu prohrál 0-1 s Empoli. Znovu tak potvrdil, že vyjma zmíněného povedeného zápasu proti AC Milánu, není vůbec ve formě a naopak předvádí horší a horší výkony. Inter sice hrál více než polovinu zápasu bez vyloučeného kapitána Škriniara, ale i s ním nedokázal být téměř nebezpečný a když už se dostal do nějaké šance, tak ani netrefil bránu. Nejblíže ke gólu byl po rohu de Vrij, který orazítkoval břevno. Velké šance spálili Gosens a Džeko. Na bránu Inter vystřelil pouze jednou, hostují Empoli osmkrát a tak i kvůli tomu zaslouženě vyhrálo. Gól dokázalo vstřelil v 66.minutě. Inzaghi vyslal ke konci na hřiště v oslabení hned trojici útočníků, ale nedokázal k nim dostat míč přes středovou řadu.
19/01/23  Ani v této sezoně nebude Inter bez trofeje! V Rijádu deklasoval svého městského rivala 3-0. Trenér Inzaghi tým skvěle připravil hlavně po taktické a psychické stránce. Hráči do zápasu vstoupili ideálním způsobem, byli aktivnější, agresivnější, přesní a brzo se dostali do vedení zásluhou Dimarca, kterému skvěle nahrál Barella. Netrvalo dlouho a Džeko krásně zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Přestože rossoneri drželi míč častěji na svých kopačkách, zdaleka nebyli tak nápadití jako Interisti, kteří i velmi dobře bránili a nepouštěli soupeře do šancí. Lautaro Martinez v závěru zvýšil ještě na 3-0. Inter po všech nehezkých zápasech v lednu překvapivě odehrál povedené utkání proti těžkému soupeři s velkým sebevědomím a naprosto zaslouženě slaví sedmý zisk superpoháru.
06/01/23  Gazzetta dello Sport: “Džeko oznámil vedeniu Interu jeho vôľu predĺžiť zmluvu s klubom: Edin je presvedčený o tom, že dokáže zahrať ešte aspoň jeden rok na vysokej úrovni. Marotta zdieľa jeho názor a pripravuje novú zmluvu. Hráčovi bude ponuknutá zmluva na ďalší jeden rok ale s výrazne nižším platom.”
04/01/23  Po dlouhé pauze zaviněné mistrovstvím světa hrané v netradičním termínu v Kataru je Serie A zpět a Inter se vrátil velkolepě. Na San Siru porazil v rámci 16.kola dosud neporaženého lídra SSC Neapol 1-0. Výhra to byla zasloužená, hlavně v prvním poločase si vytvořil snad tři čtyři tutové šance, které nepochopitelně jeho hráči neproměnili. Jako tým hráli nerazzurri velmi dobře, ale bylo vidět, že někteří mají problémy. Jedinou branku zápasu vstřelil po parádním centru a skvělém náběhu hlavou Džeko. Neapol měla jedinou šanci zápasu až v samotném závěru, kdy výhru zachránil brankář Onana.
23/12/22  Inter během pauzy zaviněné konáním mistrovství světa v Kataru nezahálí, trénuje a hraje přípravné zápasy. K týmu se již připojili všichni hráči, kteří reprezentovali, kromě Lautara a Brozoviče. Lukaku dokonce v posledním přípravném zápase vstřelil i gól. Nerazzurri nejprve na Maltě porazili začátkem prosince místní tým Gzira United 6-1 (Bellanova, Asllani, Calhanoglu, Gosens, Dimarco, Mkhitaryan). O pár dní později zde sehráli i druhý zápas a poradili si s rakouským Red Bull Salzburg 4-0 (2x Mkhitaryan, Acerbi, Carboni). O víkendu si Inter zaletěl do španělské Sevilly, kde remizoval 1-1 (Darmian), a včera porazil Regginu 2-0 (Džeko, Lukaku). Ve čtvrtek 29.12. se bude konat další přátelák. V Reggio nell'Emilia se Inter utká se Sassuolem. Serie A pokračuje ve středu 4.ledna. Inter na San Siru od 20:45 hostí lídra soutěže Neapol.
19/12/22  Zápas mezi Realem Betis a Interem skončil 1:1. Oba góly padly v posledních sedmi minutách zápasu. Výlet do Sevilly byl pro Nerazzurri dobrou prověrkou, protože se blíží pokračování ligy. Zápas se v prvních deseti minutách rozjížděl pomalu, oba týmy si ve finální třetině vytvořily jen velmi málo šancí. První průnik Nerazzurri přišel ve 12. minutě, kdy Acerbi vyslal Bellanovu, ale Bravo byl u míče dříve. Ve 25. minutě to byli domácí, kteří zkusili štěstí s Ruizem, ale kapitán byl pozorný a střelu bez problémů vyrazil. Před koncem prvního poločasu zbyl čas na Calhanogluovu střelu z hranice pokutového území. Turecký záložník vystřelil směrem na branku z odraženého míče, ale i tentokrát dokázal Bravo jeho pokus zablokovat. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako ten první, oběma týmům trvalo několik minut, než se rozkoukaly. První střelu druhého poločasu vyslal Mchitarjan. Armén se razantní střelou z hranice pokutového území snažil poslat Inter do vedení: Bravo si připsal dobrý zákrok. Z volného přímého kopu Realu Betis se snažil prorazit Miranda, ale Handanovič byl na místě. Vše se tak odehrálo v posledních sedmi minutách: nejprve Real Betis poslal do vedení Juanmi, kterému asistoval Joaquín. O 60 sekund později pak Darmian vyrovnávací brankou obnovil vyrovnaný stav. V následujících minutách včetně nastaveného času se toho kromě kola střídání už moc nestalo. REAL BETIS - INTER 1:1 Branky: 83' Juanmi - 84' Darmian BETIS (4-2-3-1): 1 Bravo; 24 Ruibal, 19 Luiz Felipe (66' 38 Marchena), 6 Victor Ruiz (46' 3 Edgar), 15 Moreno (66' 33 Miranda); 18 Guardado (66' 40 Enrique), 37 Dani Perez (46' 35 Felix); 11 Luiz Henrique (46' 7 Juanmi), 8 Fekir, 28 Rodri (66' 17 Joaquin); 9 Iglesias. Substitutes: 13 Rui Silva, 25 Dani Martin, 37 Fran Delgado, 12 Willian Josè, 29 Loren. Coach: Manuel Pellegrini. INTER (3-5-1-1): 1 Handanovic; 37 Skriniar, 15 Acerbi, 95 Bastoni (89' 47 Fontanarosa); 12 Bellanova (62' 36 Darmian), 23 Barella (89' 50 Stankovic), 20 Calhanoglu (77' 45 Carboni), 5 Gagliardini (62' 14 Asllani), 8 Gosens (62' 32 Dimarco); 22 Mkhitaryan; 9 Dzeko (89' 42 Curatolo). Substitutes: 21 Cordaz, 55 Nascimento Brazao, 45 Carboni, 52 Di Pentima, 53 Biral, 56 Pelamatti, 58 Zuberek. Coach: Simone Inzaghi.
16/11/22  Tabulků kanonýrů Serie A vede po 15 kolech neapolský Victor Osimhen s 9 zásahy. Druhý je o 1 branku vzdálen Marko Arnautovič z Boloni, který si ale pomohl třemi trefami z penalty. O třetí příčku se dělí Lautaro Martinez s Lookmanem z Atalanty a Nzolou ze Spezie. Všichni dali sedm branek. O jednu méně má Džeko a spolu s ním dalších 6 hráčů. Pět branek vstřelil třetí nejlepší střelec Interu Nicollo Barella. Stejnou statistiku mají například Giroud a Dybala.
14/11/22  Edin Džeko má v Interu smlouvu už jen do konce sezony. Ještě nedávno se zdálo, že toto skutečně bude jeho poslední ročník v našich barvách. Podle Gazzetty mu ale Inter nabídne prodloužení kontraktu. „Ukazuje, že chce zůstat s námi," sdělil Beppe Marotta a pokračoval. "Nemyslím si, že jeho situace skončí jako u Perišiče. Zaslouží si prodloužení smlouvy, je to velký profesionál a je spjatý s naším dresem. Naším přáním je prodloužit spolupráci, ale musí to také chtít hráč." Džeko zatím za Inter vsítil 26 gólů v 70 zápasech.
14/11/22  Džeko: “Roky pribudajú každému ale kým budem vládať urobím pre Inter všetko. To že strieľam góly možno niekoho prekvapuje, ale mňa nie, robím to isté už 15 rokov a stále sa cítim dobre. Bolo dôležité pred touto pauzou vyhrať, od januára sa vrátime naplno. Gratulujem Neapolu za doterajšie výsledky ale sezóna je ešte dlhá. Predĺžiť zmluvu? Z mojej strany by nebol žiadny problém, ja si sám uvedomím keď nastane čas poľaviť. Zatiaľ cítim že dokážem ešte pár rokov hrať na tejto úrovni, či tu zostanem aj naďalej však nezáleží len odo mňa.”
06/11/22  Smolný zápas mají za sebou Interisti na půdě v Turíně. Ačkoliv byli v utkání aktivnější, nebezpečnější, snažili se víc tvořit hru, vyhořeli na neproměňování šancí a Juventusu dovolili z brejku střílet branky. Inter ve 13.kole Serie A prohrál s Juventusem 0-2 a to ještě může být rád, že další gól domácích neplatil jen kvůli VARu, který odhalil ruku útočníka. Černomodří měli dostatek šancí, aby zápas rozhodli. Džeko zahrozil několikrát hlavou, Lautaro v prvním poločase těsně minul, v druhém pak neproměnil samostatný nájezd na brankáře Juventusu. Calhanoglu napálil po krásné střele břevno. První trest přišel v 52.minutě a Inter odpověď nenašel. V 84.minutě padl druhý gól po střele, kterou při obranném zákroku nešťastně tečoval Gosens.