FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM

Novinky
18/11/22  Inter hledá mladé a talentované hráče, které by mohl v lednu získat, a podle zpráv zahájil jednání s Valencií o Yunusu Musahovi a Jesusu Vazquezovi. La Gazzetta dello Sport podrobně popisuje, že 19letý Musah je na radaru Nerazzurri již nějakou dobu, přičemž španělská strana je otevřená prodeji, ale není ochotna snížit jeho cenu pod 20 milionů eur. Půjčka s klauzulí o povinnosti odkoupení se však zdá být možná a Inter nyní tuto myšlenku zkoumá před lednovým přestupovým oknem. Dalším hráčem, kterého by milánský klub rád získal, je devatenáctiletý Vazquez, jehož podpis by byl pravděpodobně snazší než podpis jeho amerického spoluhráče; Gennaro Gattuso španělského levého beka téměř nevyužíval a v minulosti měl teenager s klubem dohodu, že může odejít, pokud bude bojovat o herní čas. Vazquez by se mohl k Interu připojit v lednu na hostování, ačkoli klub stále potřebuje uvolnit místo ve svém kádru. Roberto Gagliardini a Robin Gosens by mohli odejít, aby uvolnili místo, a umožnili tak týmu Simoneho Inzaghiho doplnit tým o tolik potřebné posily.
07/11/22  Filip Kostič byl důležitou postavou Juventusu v Derby d'Italia, ale v zápase mohl obléknout dres Interu. Třicetiletý srbský křídelník je v této sezoně jedním z mála kreativních světlých bodů v týmu Bianconeri a v 19 vystoupeních pod vedením Massimiliana Allegriho si připsal už šest asistencí. Ve včerejším Derby d'Italia Kostić asistoval u obou branek Juventusu a byl strůjcem jeho vítězství 2:0. Jak zdůraznil portál Calciomercato.com, Kostič mohl v tomto zápase hrát za Inter, kdyby se klub rozhodl podepsat srbského reprezentanta a nevybral si v lednu tohoto roku Robina Gosense z Atalanty. Nerazzurri hledali náhradu za Ivana Perišiče a rozhodli se přivést Gosense místo toho, aby se rozhodli pro Kostiče, což umožnilo Juventusu podepsat 30letého hráče v létě za přibližně 13 milionů eur. Gosensovo působení v hlavním městě Lombardie zatím nebylo příliš působivé, Němec se většinou potýkal se zraněními a špatnou kondicí.
06/11/22  Smolný zápas mají za sebou Interisti na půdě v Turíně. Ačkoliv byli v utkání aktivnější, nebezpečnější, snažili se víc tvořit hru, vyhořeli na neproměňování šancí a Juventusu dovolili z brejku střílet branky. Inter ve 13.kole Serie A prohrál s Juventusem 0-2 a to ještě může být rád, že další gól domácích neplatil jen kvůli VARu, který odhalil ruku útočníka. Černomodří měli dostatek šancí, aby zápas rozhodli. Džeko zahrozil několikrát hlavou, Lautaro v prvním poločase těsně minul, v druhém pak neproměnil samostatný nájezd na brankáře Juventusu. Calhanoglu napálil po krásné střele břevno. První trest přišel v 52.minutě a Inter odpověď nenašel. V 84.minutě padl druhý gól po střele, kterou při obranném zákroku nešťastně tečoval Gosens.
13/10/22  Lautaro Martinez konečně prolomil střeleckou smůlu a trefil se zrovna do sítě Barcelony. Deník La Gazzetta dello Sport označil Lautarovu branku za "nezapomenutelný klenot" a naznačil, že jeho asistence na gól Gosensi by potěšila Messiho. Corriere dello Sport upozornil na jeho práci v průběhu celých 90 minut: "První poločas ve stínu, druhý poločas jako dominantní hráč". Tuttosport se domnívá, že Lautaro byl zdaleka nejlepší na hřišti, a byl rád, že ukončil své gólové sucho, přičemž vyzdvihl, že prolomil půst v nejdůležitější večer". Od všech významných deníků obdržel Argentinec vysokou známku 8.
13/10/22  Lautaro Martinez, útočník Interu, přerušil na Camp Nou proti Barceloně bezbrankové období a přiznal, že "gól přijde, když to nejméně čekáte". Útočník se nedokázal trefit od 30. srpna proti Cremonese a osm zápasů po sobě vyšel naprázdno, přičemž stále čekal na svůj první gól v letošní sezoně Ligy mistrů. Toto čekání prolomil stylově gólem, kterým na Camp Nou zvýšil na 2:1 poté, co úvodní branku Ousmaneho Dembeleho zrušil Nicolò Barella. "Gól přijde, když ho nejméně čekáte. Každopádně se snažím týmu vždy pomoci," řekl Toro pro Sky Sport Italia. Pro Lautaro Martineze to byl druhý gól na Camp Nou po srpnu 2019 a asistoval i Robinu Gosensovi. "Je v tom spousta silných emocí, čelili jsme skvělému týmu na jeho vlastním hřišti před nevím kolika fanoušky..." dodal. Nerazzurri po katastrofálním začátku sezony proměnili své tažení, zejména v Serii A. "Všechno jsme si mezi sebou vyříkali, pochopili jsme potíže a dali na hřiště to, co jsme potřebovali. Doufám, že Inter je zpátky, chceme pro tento tým odevzdat všechno, trpět společně počínaje útočníky až po zálohu, pracovat společně. Byl to skvělý zápas." "Jsem rád, že se Robin dočkal gólu, protože tvrdě pracuje pro tým a je důležitou postavou v šatně."
12/10/22  Velmi blízko byl Inter k postupu do osmifinále Ligy mistrů. Na Camp Nou v závěru dvakrát vedl, ale domácí vždy dokázali vyrovnat. Na konci nastavení měl pak stoprocentní šanci Asllani, ale místo přihrávky na osamoceného spoluhráče se zbytečně snažil propálit ter Stegena. I tak Interu stačí porazit doma Plzeň a díky lepším vzájemným zápasům postupuje. Inter začal proti Barceloně velmi dobře, ale byl to právě španělský klub, který z ojedinělé akce po zaváhání v obraně šel do vedení. Inter vyrovnal zásluhou Barelly na začátku druhé půle a chvíli na to ho poslal do vedení Lautaro Martinez. Až v 82.minutě Barcelona vyrovnala zásluhou nešťastně tečované střely Lewandowskiho. Barcelona chtěla vyhrát a riskovala. Onana dlouhým nákopem poslal do úniku Martineze, který našel skvělou přihrávkou Gosense a bylo to 2-3 pro Inter. Běžela 89.minuta. O tři minuty později, však znovu úřadoval Lewandowski, kterého při centru nechal volného střídající Bellanova. I tak mohl Inter vyhrát, ale Asllani špatně zakončil brejk tří hráčů proti dvěma obráncům.
21/09/22  Simone Inzaghi stále o svém týmu nepochybuje a věří, že se situace obrátí k lepšímu. Jak napsal deník La Gazzetta dello Sport, italský trenér poukázal na různá zranění jako na zdroj problémů a také na touhu hráčů snažit se řešit zápasy na vlastní pěst, což nechává tým roztažený po celém hřišti a otevřený protiútokům. Letní přestupový trh tým trochu pocuchal. Ztráta Ivana Perišiče byla ranou a Robin Gosens stále nedokáže pořádně převzít jeho roli. Milan Škriniar se po vážných námluvách s Paris Saint-Germain potřebuje psychicky zresetovat. Trenér Interu je přesvědčen, že se situace brzy obrátí k lepšímu, počínaje příštím zápasem proti AS Řím Josého Mourinha, a neobviňuje nikoho ze svých hráčů, protože věří, že za špatný start je zodpovědný především on sám.
19/09/22  Daniele Mari (novinár Fc Inter News): “Inzaghi už nemá situáciu pod kontrolou. Dnes v priebehu zápasu zmenil tím asi 4-5x. Škriniar hral na začiatku na pravej strane obrany, potom ho dal do stredu, a nakoniec dohrával na ľavo. Obrana bola na začiatku Škriniar-Acerbi Bastoni, na konci D’ambrosio-De Vrij-Škriniar. Po 30’ vystriedal dvoch hráčov zato, že dostali žltú kartu. Na ľavom krídle dá náhodných hráčov, ale nie Gosensa, pre ktorého je ľavé krídlo prirodzenou pozíciou.”
31/08/22  Fabrizio Romano (Sky Sport): “Jordi Alba bol potencionálnou náhradou za Gosensa, ktorý však napokon ostáva v Interi. Bayer Leverkusen nepredložil vyhovujúcu ponuku.” “Vedenie a Inzaghi napokon dnes ráno presvedčili Zhanga. Francesco Acerbi prestupuje do Interu na hosťovanie s opciou na odkup. Hráč v nasledujúcich hodinách priletí do Milána.”
31/08/22  Di Marzio (Sky Sport): “Bayer Leverkusen sa rozhodol pokúsiť sa priviesť Gosensa: športový riaditeľ Leverkusenu priletel dnes do Milána, na stole je ponuka na hosťovanie s povinnou opciou na odkup 28 miliónov €. Inter ponuku príjme ak nájde rýchlu náhradu.” “Inter sleduje dve mená, prvým je Sosa zo Stuttgartu, nemecký klub zaňho v lete pýtal 20 miliónov €, Inter chce skúsiť hosťovanie s opicou na odkup. Prebiehajú jednania, náhradou by mal byť Marcos Alonso.”