FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM

Novinky
17/01/23  Inter jedná s Barcelonou hned o dvou výměnách. První prohození hráčů by mohlo přijít mezi útočníky. Barcelona by se chtěla zbavit Depaye. Opačným směrem by mohl být Correa. Depayův právník Sebastien Ledure vyloučil jednání s Interem, protože podle Sky Sport a Gazzetty dává nizozemský útočník přednost přestupu do Atlétika Madrid. "Žádná jednání o přestupu Memphise do Interu neprobíhají. Mohu všechny tyto vazby popřít - není to možnost, o které bychom jednali," uvedl Ledure, jehož citoval Fabrizio Romano. Barcelona na jedné straně nechce, aby Depay po skončení smlouvy v červnu odešel, ale na druhé straně ho nechce v lednu poslat k přímému konkurentovi do Španělska. Z tohoto důvodu stále zde doufají, že Depay zváží přestup na Stadio Meazza, přestože trenér Xavi nemá zájem vyměnit bývalého útočníka Manchesteru United za Joaquína Correu. Druhá výměna by mohla být v záložní řadě. Potenciální výměnu Kessieho za Brozoviče zvažují oba kluby. Gazzetta vysvětluje, že Nerazzurri potřebují získat větší peníze z prodeje nějakého lepšího hráče, aby vyrovnali účetnictví. V tom případě by potřebovali, aby Barcelona za Chorvata i něco přihodila. Bývalý milánský záložník Kessie přišel ke Kataláncům v červnu na volný přestup, ale v Barceloně pravidelně nenastupuje. Brozovič byl v této sezoně často zraněný a Simone Inzaghi se bez něj obešel tak, že hrál s Hakanem Calhanogluem a Henrikhem Mkhitaryanem. Inter by proto rád podepsal kvalitního středního záložníka, zatímco Barcelona potřebuje náhradu za Sergiho Busquetse. Technicky by výměna mohla uspokojit oba kluby, ale Inter i Barca musí brát v úvahu své finance. Kessie a Brozovič si vydělají 6,5 milionu eur za sezonu, ale smlouva s reprezentantem Pobřeží slonoviny obsahuje bonus ve výši 1 milionu eur.
23/12/22  Inter během pauzy zaviněné konáním mistrovství světa v Kataru nezahálí, trénuje a hraje přípravné zápasy. K týmu se již připojili všichni hráči, kteří reprezentovali, kromě Lautara a Brozoviče. Lukaku dokonce v posledním přípravném zápase vstřelil i gól. Nerazzurri nejprve na Maltě porazili začátkem prosince místní tým Gzira United 6-1 (Bellanova, Asllani, Calhanoglu, Gosens, Dimarco, Mkhitaryan). O pár dní později zde sehráli i druhý zápas a poradili si s rakouským Red Bull Salzburg 4-0 (2x Mkhitaryan, Acerbi, Carboni). O víkendu si Inter zaletěl do španělské Sevilly, kde remizoval 1-1 (Darmian), a včera porazil Regginu 2-0 (Džeko, Lukaku). Ve čtvrtek 29.12. se bude konat další přátelák. V Reggio nell'Emilia se Inter utká se Sassuolem. Serie A pokračuje ve středu 4.ledna. Inter na San Siru od 20:45 hostí lídra soutěže Neapol.
19/12/22  Zápas mezi Realem Betis a Interem skončil 1:1. Oba góly padly v posledních sedmi minutách zápasu. Výlet do Sevilly byl pro Nerazzurri dobrou prověrkou, protože se blíží pokračování ligy. Zápas se v prvních deseti minutách rozjížděl pomalu, oba týmy si ve finální třetině vytvořily jen velmi málo šancí. První průnik Nerazzurri přišel ve 12. minutě, kdy Acerbi vyslal Bellanovu, ale Bravo byl u míče dříve. Ve 25. minutě to byli domácí, kteří zkusili štěstí s Ruizem, ale kapitán byl pozorný a střelu bez problémů vyrazil. Před koncem prvního poločasu zbyl čas na Calhanogluovu střelu z hranice pokutového území. Turecký záložník vystřelil směrem na branku z odraženého míče, ale i tentokrát dokázal Bravo jeho pokus zablokovat. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako ten první, oběma týmům trvalo několik minut, než se rozkoukaly. První střelu druhého poločasu vyslal Mchitarjan. Armén se razantní střelou z hranice pokutového území snažil poslat Inter do vedení: Bravo si připsal dobrý zákrok. Z volného přímého kopu Realu Betis se snažil prorazit Miranda, ale Handanovič byl na místě. Vše se tak odehrálo v posledních sedmi minutách: nejprve Real Betis poslal do vedení Juanmi, kterému asistoval Joaquín. O 60 sekund později pak Darmian vyrovnávací brankou obnovil vyrovnaný stav. V následujících minutách včetně nastaveného času se toho kromě kola střídání už moc nestalo. REAL BETIS - INTER 1:1 Branky: 83' Juanmi - 84' Darmian BETIS (4-2-3-1): 1 Bravo; 24 Ruibal, 19 Luiz Felipe (66' 38 Marchena), 6 Victor Ruiz (46' 3 Edgar), 15 Moreno (66' 33 Miranda); 18 Guardado (66' 40 Enrique), 37 Dani Perez (46' 35 Felix); 11 Luiz Henrique (46' 7 Juanmi), 8 Fekir, 28 Rodri (66' 17 Joaquin); 9 Iglesias. Substitutes: 13 Rui Silva, 25 Dani Martin, 37 Fran Delgado, 12 Willian Josè, 29 Loren. Coach: Manuel Pellegrini. INTER (3-5-1-1): 1 Handanovic; 37 Skriniar, 15 Acerbi, 95 Bastoni (89' 47 Fontanarosa); 12 Bellanova (62' 36 Darmian), 23 Barella (89' 50 Stankovic), 20 Calhanoglu (77' 45 Carboni), 5 Gagliardini (62' 14 Asllani), 8 Gosens (62' 32 Dimarco); 22 Mkhitaryan; 9 Dzeko (89' 42 Curatolo). Substitutes: 21 Cordaz, 55 Nascimento Brazao, 45 Carboni, 52 Di Pentima, 53 Biral, 56 Pelamatti, 58 Zuberek. Coach: Simone Inzaghi.
26/10/22  Nerazzurri potřebovali zvítězit, aby si zajistili postup do osmifinále Ligy mistrů, a podařilo se jim to ve velkém stylu. Na San Siru smetli Viktorii Plzeň 4:0. Džeko se prosadil hlavou, Henrikh Mkhitaryan hlavičkou a Romelu Lukaku skóroval za čtyři minuty po svém návratu po zranění. Bosenský reprezentant byl UEFA vyhlášen mužem zápasu. "To jen proto, že tu dnes nebyl Brozovič," vtipkoval Džeko na Amazon Prime Italia. "Kromě úvodních 10-15 minut si myslím, že jsme si vedli dobře. Dělám, co můžu, abych týmu pomohl, je to moje povinnost. Někdy se to daří, jindy ne, ale snažím se ze sebe vydat maximum i v šestatřiceti letech." Džeko byl blízko hattricku, první gól mohl dát on a ne Mchitarjan, kterému uvolnil cestu. "Slyšel jsem, jak za mnou někdo křičí, ale předpokládal jsem, že je to Denzel Dumfries, Mkhiho jsem v té pozici nečekal!" Džeko má s Interem smlouvu jen do června 2023, sedne si tedy s klubem k jednacímu stolu a bude jednat o nové smlouvě? "To si nemyslím, stále jsme v rozjeté sezóně. Cítím se dobře a vím, že stále mohu hrát na této úrovni, takže uvidíme, jestli budu pokračovat v dresu Interu nebo jinde."
26/10/22  Mkhitaryan: “Niesme ten Inter ktorým by sme chceli byť, ani zďaleka. Niesme so sebou absolútne spokojní a preto musíme ďalej tvrdo pracovať a pracovať.”
19/10/22  Zdá se, že trenér Interu Simone Inzaghi našel způsob, jak se vypořádat s absencí Marcela Brozoviče. Loni se mu nepodařilo vyhrát ani jeden zápas Serie A bez chorvatského reprezentanta. Brozovič je aktuálně zraněný, které si přivodil při při plnění reprezentačních povinností. Inter měl z této zprávy nejprve strach, protože věděl, že absence tohoto hráče ovlivnila sezonu 2021-22 a do jisté míry mu dokonce zabránila v obhajobě scudetta. Inter v minulé sezoně bez Brozoviče nasbíral ve třech zápasech Serie A pouhé dva body a v Coppa Italia potřeboval prodloužení, aby porazil Empoli. V létě přišel jako náhradník za Chorvata mladý Kristjan Asllani z Empoli. Ale není to jen on, který vyřešil tento problém. Inzaghi ve středu hřiště často využíval Henrikha Mkhitaryana a Hakana Calhanoglua spolu s Nicolò Barellou. Bývalý záložník AC hraje hlouběji, když při absenci Brozoviče, ale přesto je platný na polovině soupeře. Calha vstřelil vítězný gól proti Barceloně na San Siru a na Camp Nou asistoval Lautarovi Martinezovi. Zatímco v minulé sezóně Interu bez Brozoviče chyběla kvalita, v tomto období chorvatského záložníka lépe nahrazují nové posily - Asllani a Mkhitaryan - a odlišná taktická rozhodnutí kouče Nerazzurri. Interisti nasbírali bez Brozoviče v ročníku 2022/23 ve všech soutěžích tři výhry, jednu remízu a jen jednu porážku.
12/10/22  Trenér Simone Inzaghi před zítřejším utkání s Barcelonou: "V minulém zápase jsme ze sebe vydali maximum a víme, že i nyní musíme na hřišti odvést něco mimořádného. Bojujeme se vším, co máme, abychom ze skupiny postoupili." "Hráči zatím základní jedenáctku neznají. Nechávám si to pro sebe do zítra, abych se mohl v některých ohledech ještě rozhodnout. K dispozici mám jen dva útočníky, kteří však hrají už asi čtvrtý zápas v řadě. Je tu tedy i možnost, že by se Calhanoglu nebo Mkhitaryan posunuli výš." "Nejraději bych byl, kdyby se oba týmy proti sobě postavily v plné síle, ale bohužel zranění ke sportu patří a musíme se s tím vypořádat. Mrzí mě, že nás Xavi bere jako tým, který jen urputně brání. Všichni víme, jakým fotbalem jsme se prezentovali v průběhu loňské sezóny, a to i v Lize mistrů. Troufnu si říct, že několik měsíců jsme hráli pohledný a dobrý fotbal, v sezóně však nastávají chvíle, kdy se musíte přizpůsobovat aktuální situaci. První poločas jsme s Barcelonou odehráli otevřeně, ve druhém jsme se více stáhli, abychom zavřeli Barceloně cesty k naší bráně. Myslím, že si hráči zaslouží pochvalu za to, že soupeře nepustili k téměř žádným vážným situacím. Onana musel být ostražitý, ale neměl mnoho ostrých zákroků." "Zítra to ovšem bude úplně jiné. Barcelona je ještě více odhodlaná, bude mít v zádech plný Camp Nou, kde se dlouhodobě italským týmům nedaří. Bude to nesmírně těžké utkání, ale my jsme Inter, chceme hrát naši hru a rozhodně nedáme Barceloně nic zadarmo."
11/10/22  Dnes se celé mužstvo připravovalo na středeční důležité utkání Ligy mistrů proti Barceloně. S týmem konečně trénoval Romelu Lukaku, i když se neočekává, že by už proti Barceloně byl připraven nastoupit. Mimo hru nadále zůstává i Joaquín Correa, který dnes trénoval jen samostatně. Trenér Inzaghi tak bude mít ve středu k dispozici do útoku pouze Lautara a Džeka. Otázkou nyní zůstává, zda pošle oba útočníky do hry hned od začátku, nebo zvolí formaci s jedním útočníkem, kterého bude doplňovat předsunutý záložník, například Henrikh Mkhitaryan.
04/10/22  V dnešním utkání Ligy mistrů mezi Interem a Barcelonou na San Siru je ohrožen start Lautaro Martineze, zatímco místo na psotu Marcela Brozoviče by měl Asllaniho nastoupit Henrikh Mkhitaryan. Oba týmy mají po dvou zápasech ve skupině tři body, když porazily Viktorii Plzeň a prohrály s Bayernem Mnichov. Inter se chce odrazit ode dna po dvou prohraných zápasech v Serii A v řadě. Romelu Lukaku a Marcelo Brozovič jsou zranění a Lautaro Martinez není zcela fit. Argentinský útočník by však měl být připraven nastoupit spolu se svým krajanem Joaquinem Correou, jinak dostane přednost Edin Džeko. Stejně tak by měl Simone Inzaghi na místo Brozoviče ve středu pole vybrat zkušeného Mchitarjana místo Kristjana Asllaniho. Na pravém křídle je Matteo Darmian favoritem před Denzelem Dumfriesem, přičemž nizozemský obránce je připraven nastoupit v průběhu zápasu, pokud budou Nerazzurri potřebovat větší tlak na pravé straně. Barcelona cestovala na San Siro bez Memphise Depaye, Julese Koundeho, Hectora Bellerína, Ronalda Arauja a Frankieho de Jonga. Bývalá milánská hvězda Franck Kessié je k dispozici, ale nepředpokládá se, že nastoupí.
22/09/22  Nerazzurri mají za sebou složitý start do sezony, v devíti soutěžních zápasech hned čtyřikrát prohráli. V posledních týdnech se museli obejít bez útočníka Romelua Lukakua. Naposledy prohráli 3:1 s Udinese. Co si o tom myslí bývalý trenér Interu Claudio Ranieri? "Inter se od loňské porážky v derby zdá být ztracený. Znovu získali Lukakua, ale hned o něj zase přišli. Inzaghi potřebuje čas, i když některá střídání vypadají uspěchaně. Někdy je lepší si s hráčem promluvit, aby věděl, jak se cítí. Zda chce pokračovat i přes žlutou kartu." Inzaghi v neděli v Dacia Areně vystřídal Alessandra Bastoniho a Henrikha Mkhitaryana již po 30 minutách prvního poločasu, protože oba hráči byli v úvodu utkání potrestáni kartami. I Ranieri zavzpomínal na Ivana Perišiče, který v létě odešel do Tottenhamu. "Inter přišel o klíčového hráče, pro soupeře byl jako trn v oku. Útočil, bránil a vytvářel početní výhody na křídlech."