FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM

Číslo dresu v sezoně: 24
Úspěchy: Mistr Nizozemska 21/22, 20/21, 18/19. Vítěz nizozemského poháru 20/21, 18/19. Vítěz nizozemského superpoháru 2020.
Novinky
31/07/22  Na stadionu Orogel v Ceseně remizoval Inter ve svém čtvrtém oficiálním přípravném utkání 2:2, přičemž prokázal velký charakter a fyzickou sílu. V druhém poločase byl k vidění i pěkný fotbal. Poté, co Inzaghiho tým po gólech Lacazetta a Cherkiho prohrával o dvě branky, odpověděl v druhém poločase zásahy Lukakua a Barelly. Inter nastoupil na hřiště s Onanou v brance, Barellou, Brozovičem a Calhanogluem ve středu pole a Lukakuem a Lautarem vpředu. V prvním poločase se hrálo intenzivně, fyzicky a tvrdě, přičemž Inter začal získávat převahu až v jeho polovině. Největší šance Nerazzurri v úvodu utkání měli Lukaku, který hlavičkoval do náruče brankáře, a Dimarco, který z výborné pozice levou nohou pálil vedle. Byl to však Lyon, kdo otevřel skóre zásluhou Lacazetta, který se dostal do zakončení po Paquetově přihrávce. Do druhého poločasu nastoupila stejná jedenáctka Interu. Lyon šel do vedení 2:0, když síť Onanovy brány našel střídající Cherki. Inzaghiho svěřenci okamžitě odpověděli, když Lukaku hlavou po Dimarcově přihrávce snížil. Belgičan vyburcoval publikum a Inter poté v 65. minutě po nádherné akci, kterou zahájil Dumfries, vyrovnal. Nizozemec našel Lautara, který nádhernou přihrávkou vnější stranou kopačky přihrál Barellovi. Ital pak krásně přeloboval brankáře Lopese a vyrovnal stav. INTER-LYON 2:2 Branky: 31' Lacazette, 50' Cherki, 51' Lukaku, 65' Barella INTER (3-5-2) 24 Onana (81' 21 Cordaz); 33 D'Ambrosio (58' 36 Darmian), 6 De Vrij, 95 Bastoni (58' 37 Skriniar); 2 Dumfries (12 Bellanova), 23 Barella (74' 5 Gagliardini), 77 Brozovic (74' 14 Asllani), 20 Calhanoglu (58' 22 Mkhitaryan), 32 Dimarco (74' 8 Gosens); 90 Lukaku (68' 9 Dzeko), 10 Lautaro (68' 11 Correa). A disposizione: 1 Handanovic, 46 Zanotti, 47 Fontanarosa, 50 Casadei. Trenér: Simone Inzaghi. LIONE (4-3-3) 1 Lopes; 27 Gusto, 23 Mendes, 4 Lukeba, 3 Tagliafico (71' 12 Henrique); 24 Lepenant, 8 Aouar, 10 Paquetà (77' 9 Dembélé); 20 Tete (46' 18 Cherki), 91 Lacazette (82' 11 Kadewere), 7 Toko-Ekambi (82' 26 Barcola). A disposizione: 30 Pollersbeck, 35 Riou, 2 Diomandé, 21 Da Silva, 32 El Arouch. Trenér: Peter Bosz ŽK: 21' Dumfries, 33' Toko-Ekambi, 36' Brozovic, 40' Bastoni, 46' Paqueta
02/07/22  André Onana po přesunu do Interu: “Sny se plní. Jsem nadšený, že se můžu připojit k Interu! Chci poděkovat prezidentovi, celému vedení Interu, trenérovi Inzaghimu a mému týmu za to, že mi pomohli splnit můj sen.” Onana strávil posledních sedm let v Ajaxu, kam přišel z mládežnické akademie Barcelony. Během svého působení v Nizozemsku odchytal kamerunský brankář 212 zápasů ve všech soutěžích, udržel 85 čistých kont a inkasoval 192 gólů, přičemž přes rok nechytal kvůli trestu za pozitivní dopingový nález.
27/06/22  Lékařský personál Interu čeká rušný týden, během kterého má dle Corriere dello Sport na zdravotní prohlídku dorazit hned trojice nových posil - Romelu Lukaku, Kristjan Asllani a Raoul Bellanova. Vstupní prohlídku za sebou již má Onana a Mkhitaryan. Inter již brzy začne oficiálně ohlašovat nové posily.
23/06/22  Fabrizio Romano (Sky Sport): Toto sú noví hráči Interu, teda prestupy, ktoré Inter už stihol uzavrieť: Onana, Asllani, Bellanova, Mkhitaryan a Lukaku.
23/06/22  Třetí brankář Alex Cordaz prodloužil s klubem smlouvu o jeden rok. Informaci přinesl Di Marzio na svém webu. Složení brankářů prvního týmu Interu by tedy v další sezóně mělo být: Handanovic, Onana, Cordaz. Andrei Radu, který působil jako dvojka, má z klubu odejít. Kam a za jakých podmínek zatím není definitivně rozhodnuto.
19/06/22  Nizozemský novinář Haak informuje, že Inter má hotové fotografie a video k prezentaci Andreho Onany. Čeká se jen na oficiální oznámení a Onana se připojí k Nerazzurri jako volný hráč. Inter si ponechá Handanoviče a uvidí se, kdo je lepší. Prodloužení smlouvy s ním byl důsledek nejistých výkonů Onany po jeho návratu na hřiště.
04/04/22  Brankář Interu Samir Handanovič dokázal včera večer proti Juventusu udržet čisté konto. Inter vyhrál 1:0 na Allianz Stadium. "Toto vítězství má významnou hodnotu. Moc jsme toho nevytvořili, ale ukázali jsme charakter a teď musíme být plní nadšení," řekl Handanovič pro DAZN. "Juventus není jako každý jiný soupeř. Jsme šťastní." Juventus byl v prvním poločase blízko gólu poté, co brankář vyrazil centr nad sebe tak, že míč šel vysoko do vzduchu. Handanovič upadl a míč se po odrazu otřel o břevno. "Byl to faul a Chiellini to ví. Kdyby míč přešel čáru, nebyl by gól uznán. Omluvil se a takhle je to v pořádku," řekl brankář. Handanovičovi končí na konci sezony smlouva. Inter si již zajistil služby brankáře Ajaxu Andre Onana, který se k Nerazzurri připojí v létě jako volný hráč. Příchod kamerunského internacionála kapitána Nerazzurri netrápí. "Nemám žádné problémy," přiznal. "Konkurence je normální a mně to nevadí. Důležité je, aby se Inter vrátil silnější. Musím se soustředit na posledních pár zápasů a pak se uvidí. Ještě jsem ani nepodepsal prodloužení smlouvy, takže uvidíme." Slovinský brankář se proti Juventusu představil ve 359. zápase v Serii A za Inter, čímž se v žebříčku hráčů s největším počtem ligových zápasů za Nerazzurri dostal před Tarcisia Burgniče. Žebříček podle počtu startů za Inter v Serii A je následující: Samir Handanovič 359, Tarcisio Burgnich 358, Walter Zenga 328, Ivan Cordoba 323. - Javier Zanetti 615, Giuseppe Bergomi 519, Giacinto Facchetti 475, Sandro Mazzola 417, Mario Corso 413, Giuseppe Baresi 392.
24/03/22  Andre Onana měl v Kamerunu děsivou autonehodu, která naštěstí neměla pro nového brankáře Interu žádné následky. Pětadvacetiletý hráč mířil do Doualy, aby se připojil k národnímu týmu před play-off mistrovství světa proti Alžírsku. Jeho Ranger Rover se srazil s jiným vozem. Naštěstí to pro něj ani pro druhého řidiče nemělo žádné následky. Video, které se rozšířilo na sociálních sítích, zachycuje Onanu, jak hovoří s dalšími lidmi na místě nehody, což potvrzuje, že kamerunský reprezentant neutrpěl žádné výrazné zdravotní potíže děsivé autonehody, která obě vozidla zdevastovala. Onana by se měl v létě po skončení smlouvy s Ajaxem připojit k Interu jako volný hráč. V lednu absolvoval u mistra Serie A lékařskou prohlídku. Inter zatím jeho podpis nepotvrdil, ale dohoda je uzavřena a hráč se v létě přestěhuje na San Siro.
11/02/22  Oscar Damiani (bývalý profesionální fotbalista a současný agent Andrei Radua): "Všichni očekávali, že proti AS Řím bude Radu chytat. Opravdu jsme byli překvapeni, že nedostal příležitost postavit se znovu v Coppa Italia do brány. Proti Empoli odchytal 120 minut a dařilo se mu dobře." "Nerozumím tomu. Na trénincích si ho všichni chválí, ale pak mu nedají šanci to ukázat i v zápase. Respektuji Handanoviče, Inzaghiho a nakonec i tohle rozhodnutí, ale Radu si to prostě zasloužil. Hodně ho to zklamalo." "V lednu přišly nějaké nabídky, ale Inter nám řekl, že si ho chce nechat. Věci se však nevyvíjí dobře a na konci sezóny Radu odejde." "Můžu vám říct, že je lepším gólmanem než Onana. O brankářích toho vím dost. Koneckonců byl jsem to já, kdo přivedl do AC Milán Didu. Všichni se mi na začátku posmívali, ale nyní můžete vidět, čeho dosáhl."
05/01/22  Gazzetta della Sport: "Inter ponúkol Ginterovi 4-ročnú zmluvu s ročným platom 3,5mil. € ročne: panuje optimizmus. Nemec by mohol následujúce dní ponuku prijať a rovnako ako Onana sa zúčastniť zdravotnej prehliadky v Miláne. Inter kontaktoval aj Rudigera, pýta však príliš vysoký plat."