FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM

20/08/19  Přehled transferů v létě 2019
09/07/11  Sanchez a Hamšík za Sneijdera?
22/06/11  Branca: Boas, Sanchez a Tevez sú príliš drahý
Všechny články
Novinky
09/05/22  Inter v pátek večer v dramatickém utkání s Empoli dokázal vyhrát. Nerazzurri, kteří prokázali neuvěřitelnou touhu odvrátit katastrofální začátek zápasu, vyslali na branku soupeře ne méně než 37 střel. Svěřenci Simoneho Inzaghiho se ocitli ve 28. minutě ve dvoubrankovém vedení poté, co Andrea Pinamonti a Kristjan Asllani poslali hosty do vedení. Interu se však těsně před poločasem podařilo vyrovnat díky vlastnímu gólu Simoneho Romagnoliho a vyrovnávací brance Lautaro Martineze. Ve druhém poločase poslal Nerazzurri do vedení opět El Toro, než Alexis Sanchez v posledních vteřinách utkání ukončil tento neuvěřitelný zápas. Inter si po energickém výkonu připsal vítězství 4:2. Trenér Interu Simone Inzaghi se po zápase podělil s DAZN o své myšlenky ohledně začátku zápasu. "Gratuluji hráčům, protože jsme čelili opravdové zkoušce proti dobrému týmu, kromě prvních 25 minut, kdy jsme byli příliš zbrklí proti dobře hrajícímu soupeři. Tým jako my by neměl inkasovat dva takové góly, ale chápu, že hráči chtěli před tímto publikem okamžitě předvést dobrý výkon. Ztratili jsme herní přehled a to proti Empoli nemůžete dělat. Nechali jsme se unést touhou hned skórovat. Měli jsme být organizovanější bez míče a bohužel jsme tvrdě doplatili na dva poklesy koncentrace, ale pak jsme si vedli opravdu dobře. Vystřelili jsme 37krát, což si myslím, že musí být rekord. Byla to skutečná zkouška charakteru. Teď musíme nabrat síly a energii, protože ve středu nás čeká další velký zápas." Doufá, že toto vítězství dodá jeho mužstvu více sebevědomí při dalším postupu. "Toto vítězství nám dává skutečnou vzpruhu pro to, co přijde příště. Tento tým je silný od 20. srpna. Postoupili jsme ve všech soutěžích a dali jsme tomu tolik. Zbývají tři zápasy a tento comeback proti organizovanému týmu, který hrál opravdu dobře, je skvělým znamením." Nerazzurri se ve středu na Stadio Olimpico utkají ve finále Coppa Italia s Juventusem. "Máme pět dní na přípravu na pro nás opravdu důležitý zápas. Dnešní zápas byl velmi intenzivní, protože Empoli nás nutilo hodně běhat, zejména když jsme neměli míč v držení. Musíme dobře zregenerovat, protože v této závěrečné fázi sezony bude rozhodovat právě to."
23/03/22  Dybala oficiálne nepredĺži zmluvu s Juventusom a v lete sa zadarmo pripojí k novému klubu. V Argentíne tvrdia, že v najbližších dňoch prebehne meeting medzi agentmi Dybalu a vedením Interu. Gazzetta dello Sport - "Marotta je rozhodnutý: Inter sa pokúsi zo všetkých síl priviesť Dybalu. Nerazzurri sú ochotní ponúknuť zmluvu s platom €7M ročne + bonusy, teda rovnaké čísla ktoré má v zmluve aj Lautaro." Sky Sport - "Inter urobí všetko, aby do Milána priviedol Dybalu. Potrebné je aby odišiel jeden z dvojice Sanchez/Vidal. Lautaro zostane."
13/03/22  Ředitel Turína Davide Vagnati se ohradil proti "nepřijatelnému" nepřezkoumání penaltového incidentu při remíze 1:1 s Interem. "Není možné, aby ten faul sudí neviděl." Granata má v této sezóně neblahý zvyk ztrácet body až v závěrech zápasů a to stejné se stalo i proti Interu, když Alexis Sanchez v nastavení vyrovnal. Gleison Bremer poslal Toro do vedení, chvíli po té se zdálo, že Andrea Ranocchia jasně fauloval Andreu Belottiho, ale VAR ani nenavrhl přezkoumání na hřišti. "Chtěl bych zdůraznit, že jsme vždy měli velký respekt k rozhodčím a těm, kteří musí tato rozhodnutí dělat," řekl Vagnati pro DAZN. "Ve skutečnosti tam byly dvě jasné chyby, protože rozhodčí nezapískal penaltu v reálném čase a pak VAR také nenavrhl přezkoumání u monitoru. Upřímně to nedokážu pochopit. O poločase jsem šel za rozhodčím a řekl jsem mu, že to byla penalta, ale on mi odpověděl, že když ho VAR nevyzval k přezkoumání, tak že zřejmě rozhodl správně." "Davide Massa je mezinárodní rozhodčí, je prostě nemožné, aby ten faul neviděl. Můžete pak mluvit o výjimečném výkonu Turína a odhodlání Interu, ale pokud je tam penalta, musí se dát. Je to upřímně řečeno nepřijatelné, zvlášť když bychom pak ten zápas prakticky vyhráli." Rozhodčí DAZN a bývalý funkcionář Luca Marelli uznal, že šlo o jednoznačnou chybu, a neměl "žádné zdůvodnění ani vysvětlení", proč VAR nenavrhl přezkoumání na hřišti.
13/03/22  Inter znovu ztratil body. Proti nadšeně bojujícímu Turínu se nedokázal takřka celý zápas prosadit a musí bít rád aspoň za remízu 1-1, kterou mu v nastavení zařídil gólem střídající Alexis Sánchez. Domácí se dostali do vedení již v prvním poločase, ale černomodrým se tradičně nedařilo vstřelit branku. Šancí hlavně ze vzduchu bylo hodně. Hned dvakrát byl ve velmi slušné pozici Džeko, ale nezamířil přesně. Občas chybělo i štěstí, když Lautaro a Ranocchia sice poslali míč na bránu, ale do sítě se nakonec nedostal. Tváří v tvář gólmanovi neuspěl ani Dimarco. Protože AC Milán vyhrál, nemá už Inter vše ve svých rukou. Pokud v dohrávce porazí Boloňu, na první místo bude pořád ztrácet jeden bod.
08/03/22  Inter dokázal na Anfield vyhrát a porazit Liverpool na jeho hřišti 1-0, což se v poslední době jen tak někomu nepovede. Vzhledem k tomu ale, že v Miláně prohrál 0-2, osmifinále Ligy mistrů je jeho konečnou stanicí. Hráči zápas odmakali, Lautaro vstřelil v druhém poločase nádherný gól, ale jak rychle šance na drama vzplály, tak rychle i pohasly. Prakticky vzápětí byl po druhé žluté kartě vyloučen Alexis Sánchez a Inter na obrat v oslabeném počtu neměl sílu. Liverpool měl smůlu a třikrát nastřelil brankovou konstrukci, Inter si tak musí vážit i jednogólové výhry.
19/02/22  Lautaro Martínez nezažívá zrovna nejlepší herní období a novináři začínají čím dál více spekulovat o jeho odchodu z Interu. Podle deníku La Gazzetta dello Sport bude Inter v létě naslouchat nabídkám za argentinského útočníka a jako případnou náhradu se zaměří na Gianlucu Scamaccu, Paulo Dybalu nebo Jonathana Davida z Lille. Lautaro Martínez sice nedávno podepsal prodloužení smlouvy do roku 2026, ale i nadále ho sleduje mnoho klubů po celé Evropě. V letošním ročníku Serie A dal “El Toro” 11 gólů ve 22 zápasech, ovšem žádný v Lize mistrů. V elitní evropské soutěži nedokázal skóroval už 13 zápasů, poslední jeho zásah se datuje do listopadu 2020 proti Realu Madrid. Lautaro navíc poslední dobou působí na hřišti bez zápalu a neviditelně. Často ho zastiňuje i veterán Edin Džeko nebo Alexis Sánchez a dle médií Inter zvažuje jeho letní prodej. Gianluca Scamacca ze Sassuola je jedním z hlavních přestupových cílů Interu pro příští sezónu, a to zejména pokud odejde Alexis nebo výše zmiňovaný Lautaro, za kterého by mohla přijít dobrá nabídka. Inter se zaměřil na další dva útočníky pro případ, že by Scamacca nevyšel. Jedním z nich je Paulo Dybala, kterému na konci sezóny vyprší smlouva s Juventusem. Nerazzurri také sledují Jonathana Davida z Lille. Cena kanadského reprezentanta je však vysoká, okolo 50 milionů eur, ale jeho agent Nick Mavramaras minulý měsíc řekl, že jeho klient na konci sezóny opustí Lille, což by cenu mohlo snížit.
08/02/22  Inter si poradil ve čtvrtfinále Coppa Italia s AS Řím a zaslouženě vyhrál 2-0. Skóre otevřel hned na začátku Edin Džeko, druhý gól přidal výstavní ranou do šibenice Alexis Sánchez. Zápas kvůli zranění nedohrál obránce Alessandro Bastoni.
06/02/22  Použití VAR v Serii A se opět stalo horkým tématem po zdánlivě nejednotných rozhodnutích v zápasech AS Řím - Janov a Inter - AC Milán. V prvním utkání vstřelil v závěru Nicolo Zaniolo důležitý gól, ale zrušil mu ho VAR kvůli faulu Tammyho Abrahama. Anglický útočník se při pokusu o přeskočení hráče omylem postavil na nohu Johana Vasqueze, což rozhodčí posoudil jako nedovolený zákrok a Zaniolův gól odvolal. O více než 300 kilometrů severněji v Miláně došlo během Derby della Madonnina k velmi podobné situaci při vyrovnávacím gólu Oliviera Girouda. Francouz tvrdě vrazil do Alexise Sancheze a srazil ho k zemi. Tím získal pro svůj tým míč a byl to právě on, kdo akci se štěstím zakončil. Sražení na zem nebylo posouzeno jako faul, což ostře kontrastuje se zákrokem v předchozím zápase. Tam šlo o omyl, tady o úmyslný atak. Branky měly platit obě nebo žádná.
05/02/22  Simone Inzaghi po prohraném derby s AC Milán: "Takový je bohužel fotbal. Utkání jsme většinu času dominovali ve všech směrech. Nebyli jsme však dostatečně důrazní v zakončení a nepřidali důležitou druhou branku. Chytrost a trocha štěstí poté našemu soupeři pomohly otočit utkání.” “Prvních 60 minut zápasu jsem viděl jednostranný fotbal. Při vyrovnání jsme byli naštvaní, protože tomu podle mě předcházel jasný faul na Alexise Sáncheze a my ztratili koncentraci, což se nám vymstilo.” „V posledních 25 minutách jsme už neměli hru pod kontrolou a více se projevovaly individuality. Víme, že je to porážka, která bolí, ale silné týmy musí umět analyzovat své chyby a poučit se z nich. Všichni víme, jak důležité derby je, nezasloužili jsme si prohrát, ale takový je fotbal. Nic není ztraceno a musíme dál tvrdě pracovat.” "Střídání? Lautaro Martínez předvedl vše, co mohl. Perišič mě požádal, aby mohl střídat kvůli problémům s lýtkem. Calhanoglu byl vyčerpaný."
04/02/22  Lautaro Martinez a Alexis Sanchez se tento týden trefili v kvalifikačních zápasech na mistrovství světa za Argentinu, respektive Chile. Zatímco Lautaro se vrátil charterovým letem organizovaným argentinskou fotbalovou federací a již včera byl na tréninku s trenérem Simone Inzaghim, o Alexisi Sanchezovi to neplatí. Ten musel po odletu z Bolívie využít několik různých letů s přestupem v Santiagu de Chile. Chilský reprezentant se do tréninku vrátí až dnes, tedy něco málo přes 24 hodin před velkým zápasem. Zdá se tedy nevyhnutelné, že partnerem Džeka bude Lautaro Martinez, zejména proto, že Joaquin Correa je zraněný a nový příchozí Felipe Caicedo v této sezóně za Janov téměř nehrál.