FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM

Číslo dresu v sezoně: 37
Úspěchy: 2011/12 - Mistr Slovenska, Slovenský pohár; 2012/13 Slovenský superpohár
Novinky
25/11/21  Obránce Interu Milan Škriniar poslal vzkaz útočníkovi Neapole Victorovi Osimhenovi. Doufá, že se útočník brzy vrátí na hřiště poté, co po střetu hlavou skončil se zlomeninami v obličeji v nemocnici. Neapol potvrdila, že Osimhen byl propuštěn z nemocnice, při složité operaci "dostal" šest destiček a 18 šroubů. "Ahoj Victore," řekl Škriniar ve videu na účtu Interu na sociální síti. "Hodně štěstí, doufám, že se brzy uvidíme na hřišti. Forza, šampióne." Neapol poděkovala generálnímu řediteli Interu Giuseppe Marottovi a doktoru Pieru Volpimu za pomoc. Neapol bude bez Osimbena minimálně 90 dní, což znamená, že nigerijský reprezentant vynechá i lednový Africký pohár národů.
08/11/21  Milan Škriniar nebyl spokojený s bodem získaným v milánském derby, poté co viděl, jak Inter dlouho ovládal hru. "Byl to těžký zápas a věděli jsme, že takový bude, ale když se podíváte na počet šancí, které jsme měli, myslím, že je spravedlivé říct, že jsme dnes ztratili dva body," začal obránce. "Když jsme spolu potom mluvili v šatně, řekli jsme si, že jsme ukázali, jak jsme silní a jednotní. Myslím, že by se nás měl každý bát. Stejně jako v jiných zápasech proti velkým týmům jsme v utkání dominovali. Jediné, co nám chybí, je ta razance, abychom dokázali zakončit více šancí, které si vytvoříme. Musíme být prostě o něco kliničtější. V posledních několika zápasech jsme si vedli opravdu dobře. Náš fotbal je čistý a držíme si formu."
03/11/21  Inter i v odvetě porazil Šeriff Tiraspol 3-1. Ve 4.zápase základní skupiny B Ligy mistrů byli černomodří jasně lepší. Celý první poločas svého soupeře doslova válcovali, nepouštěli ho přes polovinu hřiště a vypracovávali si mnoho brankových příležitostí. Bohužel žádná střela se neujala a tak největší šancí byla Lautarova tyčka v závěru první půle. V druhém poločase Inter konečně protrhl smůlu, po pěkné zasekávačce se trefil skrz nohy obránce Marcelo Brozovič, chvíli po té dorazil nadvakrát míč po De Vrijově hlavičce míč do sítě Milan Škriniar. Třetí trefu si po pár sekundách na hřišti připsal Alexis Sánchez po té, co nachytal v pokutovém území protihráče.
19/10/21  Milan Škriniar: "Je pravda, že dostáváme dost gólů, což nás štve a musíme to zlepšit. Inzaghiho hra je hodně útočná a my musíme najít rovnováhu mezi vstřelenými a obdrženými góly." "Hakimi je skvělý hráč, to ví všichni. Ale i loni jsem mnoho zápasů odehrál na pravé straně s Darmianem a ze všech zápasů mám dobrý pocit. Stejné je to letos s Denzelem. Nevidím tam velké rozdíly, všichni se snažíme plnit svou roli a pomoci týmu." "Nepotřebujeme diskutovat o touze postoupit v Lize mistrů. Všichni, včetně nových hráčů, víme, co znamená hrát za Inter a chceme v Lize mistrů postoupit dál za každou cenu."
02/10/21  Na hráčích Interu je vidět únava z náročného programu. Během prvního poločasu udělali spoustu nevynucených chyb a Sassuolo bylo rozhodně lepším týmem. Gól dokázalo vstřelil z penalty po faulu Škriniara a vedlo 1-0. Inzaghi využil možnosti střídat již v 55.minutě, na trávník poslal hned čtveřici čerstvých můžu a po dokonalém centru od Perišiče takřka okamžitě skóroval nově příchozí Džeko. Hra se díky nové síle změnila, najednou vládl Inter a Sassuolo se bránilo. O 20 minut později bosenský hráč vybojoval penaltu, kterou Lautaro bezpečně proměnil a završil tak další obrat.
24/09/21  Podle deníku La Gazzetta dello Sport došlo v úterním utkání Fiorentiny s Interem k několika chybám rozhodčích. Inter v úterý večer na Stadio Artemio Franchi urval výhru 3:1, přestože Fiorentina v prvním poločase předvedla výborný výkon. Riccardo Sottil v prvním poločase prolomil nerozhodný stav, ale podle deníku neměl být jeho gól uznán kvůli faulu Nica Gonzaleze na Škriniara. Argentinský útočník do Škriniara strčil při vzdušném souboji a rozhodčí Michael Fabbri ani VAR rozhodčí Fabio Maresca si toho nevšimli. Podle listu měl být jediný gól Fiorentiny v zápase neuznán. To však nebyla jediná chyba Fabbriho, který měl na Franchi těžký večer a růžový list ho ohodnotil známkou 4,5/10. Rozhodčí v prvním poločase neviděl jasnou ruku Cristiana Biraghiho na hranici pokutového území, ale VAR nemohl zasáhnout, protože obránce Violy se dotkl míče rukou mimo hrací plochu. Nico Gonzalez nadměrně protestoval a byl vyloučen za dvě žluté karty. Fabbriho volba byla správná, ale měl potrestat obránce Interu Alessandra Bastoniho, který Argentince chytil za dres, a proto křídelník Fiorentiny protestoval.
19/09/21  Po složitém začátku září se Inter vrátil na vítěznou vlnu poté, co vynikajícím týmovým výkonem přehrál Boloňu. V zápase vstřelil šest gólů, které zařídilo pět různých střelců a k vidění byla řada skvělých individuálních výkonů. Lautaro Martinez poprvé ve své kariéře v Serii A skóroval ve čtyřech po sobě jdoucích utkáních. Tato série začala v posledním hracím kole minulé sezóny proti Udinese a pokračovala v této sezóně zásahy proti Hellasu Verona, Sampdorii a Bologni. Tým jako celek také prokázal konzistenci, když se trefil v každém z posledních 23 zápasů Serie A. V této statistice byl lepší pouze v roce 1950, kdy Nerazzurri skórovali v 25 zápasech. San Siro se skutečně stalo místem, kterého se hostující týmy musí obávat, neboť Inter v posledních pěti domácích zápasech Serie A vstřelil alespoň tři góly, což je stejně dobrá domácí série jako v roce 2011, kdy se mu podařilo skórovat v šesti zápasech. Přestože Edin Džeko do zápasu nenastoupil, byl jednou z hvězd utkání poté, co nastoupil místo Joaquína Correi, a připsal si své první dva góly v jednom zápase za Nerazzurri. Poté, co Inter nasázel šest branek Bologni, se jeho kolonka "vstřelených gólů" zastavila na čísle 15. Podělilo se o ně následujících devět hráčů: Edin Džeko (3), Lautaro Martinez (3), Milan Škriniar (2), Joaquin Correa (2), Arturo Vidal (1), Hakan Calhanoglu (1), Federico Dimarco (1), Marias Vecino (1) a Nicolo Barella (1). Nicolo Barella se podílel na gólu v každém ze svých posledních čtyř startů v Serii A, což je jeho nejlepší série v nejvyšší soutěži. Milan Škriniar si proti Bologni připsal svůj druhý gól v sezoně a zejména šest z posledních sedmi gólů slovenského obránce v Serii A padlo hlavou.
19/09/21  Škriniar po dnešnom prvom polčase: "“Prehra proti Realu Madrid nás zasiahla, nezaslúžili sme si to a preto sme dnes na ihrisko nastúpili veľmi nahnevaní. Pred zápasom sme si povedali že súperovi okamžite zničíme akúkoľvek nádej. V druhom polčase sa nezastavíme."
16/09/21  Diego Milito: "Dnes nejde nevyzdvihnúť výkon Milana Škriniara, excelentný. Po dlhej dobe som videl obráncu ktorý mi pripomína Samuela. Škriniar je prototyp tvrdého obráncu, stále prilepený na útočníka, neustále im komplikuje hru. Obral Real Madrid o dve veľmi dôležité lopty, dnes bol jednoducho fenomenálny."
15/09/21  Po skvělém výkonu Inter smutní. První zápas v Lize mistrů černomodří neuspěli. Přestože byli aktivní a měli spoustu šancí, proměnit je nedokázali a v samotném závěru od Realu Madrid dostali gól. Inter byl v prvním poločase lepším týmem a mohl ho vyhrát klidně 3-0, druhý poločas už tak jednoznačný nebyl, přesto horším týmem určitě nebyl. Velké šance měl Lautaro a Džeko. Brankář Courtois však všechno pochytal a nakonec byl vyhlášen i hráčem utkání. Nejlepším hráčem Interu byl slovenský obránce Milan Škriniar, který kromě defenzivy stíhal i útočit.