Semifinále 2.z 02/03/16 20:45 CET - Stadio Giuseppe Meazza, Milán
3:0, 3:5 pen.
Online textový přenos

Živý videopřenos
Seznam všech vysílajících televizních stanic lze najít na liveonsat.com.

Na internetu lze sledovat Inter například pomocí aplikace SopCast nebo Ace Stream. Odkazy na vysílané zápasy lze najít na stránkách livefootball.ws, wiziwig.tv, stopstream.tv nebo rojadirecta.me. Více informací i o jiných způsobech sledování se lze dočíst ve starším článku na našem webu Kde sledovat zápasy Interu?
Nominace hráčů
"Toto je Inter, jaký chci. Vždycky jsem týmu věřil, dokáže bojovat, hrát s charakterem a nosí hrdě černomodrý dres. Velmi dobře chlapci, toto je cesta kupředu. Vydržme, jsem na vás hrdý," řekl majitel a prezident Interu Erick Thohir před penaltovým rozstřelem, který rozhodl o tom, kdo si proti AC Milán zahraje finále italského poháru. Inter nakonec proti Juventusu neuspěl.
Předzápasové články
Inter se pokusí dohrát pohár se ctí
01/03/16 - Takřka nadlidský úkol čeká zítra od 20:45 na San Siru na družinu Roberta Manciniho. V odvetě semifinále nastoupí proti nejtěžšímu možnému soupeři: Juventusu. Finále je pro nerazzurri vzdálené hned z několika důvodů.

03.04.2022Serie AJuventus - Inter 0:1
12.01.2022It. superpohárInter - Juventus 2:1 pr.
24.10.2021Serie AInter - Juventus 1:1
Zázrak byl blízko. Inter v odvetě semifinále Coppa Italia deklasoval Juventus 3-0, k postupu mu to ale nestačilo. První zápas vyhrál Juventus stejným výsledkem, prodloužení rozhodnutí nepřineslo a na penaltový rozstřel prohráli černomodří 3-5. Jedinou penaltu nedal smolně Palacio, jeho střela se odrazila od břevna těsně před čáru. Inter byl v zápase jasně lepší, měl mnoho šancí, ale i Juventus dokázal nebezpečně zahrozit. Přesto však první střelu na bránu poslal až po více než 100 minutách. První gól Interu dal po přihrávce Medela Brozovič, druhý přidal po přihrávce Edera Perišič a neméně důležitý třetí gól vstřelil znovu Brozovič po té, co se štěstím proměnil penaltu za faul na Perišiče. Tento hráč pak měl v 90.minutě obrovskou šanci, ale gólman vyrazil střelu na roh. Inter předvedl po letošních tragických výkonech nejlepší výkon za celou sezonu.

3:0 Ivan Perisič 49'   [ Perišič ]

Jesus 23', D'Ambrosio 90+1', Perisič 90+2', Eder 102', Santon 106' - Sturaro 37', Bonucci 41', Cuadrado 90+2', Lemina 92', Pogba 98', Zaza 109'

Juan Guilherme Nunes Jesus

INTER (4-3-3): 30 Carrizo - 21 Santon, 33 D'Ambrosio, 5 Jesus, 55 Nagatomo - 77 Brozovic, 17 Medel, 7 Kondogbia (46' Biabiany 11) - 44 Perisic, 23 Eder (113' Manaj 97), 22 Ljajic (75' Palacio 8).. Lavička: 1 Handanovic, 46 Berni, 9 Icardi, 12 Telles, 27 Gnoukouri, 28 Della Giovanna, 83 Melo, 96 Gyamfi Trenér: Roberto Mancini

Juventus(4-4-2): 25 Neto - 26 Lichtsteiner (56' Barzagli 15), 19 Bonucci, 24 Rugani, 12 Alex Sandro - 27 Sturaro, 11 Hernanes (71' Lemina 18), 22 Asamoah (86' Pogba 10) - 16 Cuadrado, 7 Zaza, 9 Morata. Lavička: 1 Buffon, 34 Rubinho, 6 Khedira, 20 Padoin, 21 Dybala, 37 Pereyra, 39 Favilli. Trenér: Massimiliano Allegri

Góly
Juventus zkazil rozehrání od brány. Medel vybojoval po tvrdším zákroku tělem míč na Hernanesovi a předložil ho Brozovičovi, který si připravil míč a z otočky ho poslal po zemi k tyči.
Ve 49.minutě Inter rozběhl rychlý brejk, Eder utekl po pravé straně obránců a ideálním přízemním centrem přesně mezi brankářem a obránci poslal na zadní tyč míč Perišičovi, kterému stačilo nastavit nohu.
Vyrovnávacího gólu v souču obou zápasů se diváci na stadionu bylo dočkali v 83.minutě. Perišič se pěkně uvolnil přes Ruganiho, popostrčil si míč a zasahující Rugani ho podkopl. Míč si na bílý puntík postavil Marcelo Brozovič a přízemní střelou na pravou stranu se štestím procedil míč pod brankářem.
 V penaltovém rozstřelu začínal Juventus. Barzagli proměnil, Brozovič tentokrát lepší ranou ale na stejnou stranu také, Zaza poslal Juve znovu do vední a Palacio smolně napálil břevno. Chvíli nebylo jasné, jestli míč nedopadl za čáru, ale rozhodčí nepochyboval. Morata zvýšil vedení, střídají Manaj se také nelíbil, neselhal ani Pogba a mazácky proměnil Nagatomo. Poslední penaltu nesměl proměnit Bonucci - nestalo se.
Roberto Mancini nechal odpočívat brankáře Handanoviče a nejlepšího střelce Icardiho. Nemohl nasadit ani stoperskou dvojici Murillo a Miranda a přesto tento tým dokázal jasně přehrát Juventus a přitom nedělal chyby. Většina šancí, co si měl Juventus, bylo vypracovaných.

Shodou okolností tři před tímto utkáním se hrálo také Derby d'Italia i v Serii A. Inter prohrál po mdlém výkonu v Turíně 0-2.

Zatímco v neděli hrála velmi defenzivně složená sestava, tentokrát poslal Mancini ba hřiště ofenzivnější sestavu. Po prvním zápase musel, Inter ho totiž prohrál 0-3.

Také Juventus nastoupil s pozměněnou sestavou. I on nechal odpočívat brankářskou jedničku. Nehráli Chielini, Khedira, Mandžukič či Dybala. Pogba a Barzagli se dostali na trávník až v druhé půli.

Neuvěřitelný výkon předvedl Perišič. Po podprůměrných představeních hrál najednou neuvěřitelně sebevědomě, vše mu vycházelo a velmi dobře si rozumněl se spoluhráči, hlavně s Ederem.

Kvůli zranění musel po poločase střídat Kondogbia. Zápas nedohrál ani Eder.

V druhém poločase po příchodu Biabianyho hrál Inter v rozestavění 4-4-2.

Inter měl štěstí na rozhodčího. V drtivé většině případů připískává Juventusu. Gervasoni však sice také chyboval, ale vyrovnaně na obě strany. Nutno ale podoknout, že pokud by pískal sudí například z nedělního ligového klání, tak první gól neplatí kvůli faulu Medela na Hernanese, penalta po faulu na Perišiče by se zřejmě ani nepískal a tento hráč by byl v závěru navíc vyloučen po té, co sáhl do obličeje Cuadradovi.

V posledních sekundách prodloužení měl Morata dvě obrosvké šance a skvělý Carrizo se musel blýsknout.

Sledovat toto střetnutí byl skvělý zážitek. Hráči předvedli úžasnou atraktivní hru plnou všeho, co k fotbalu patří. Na hřišti sehrálo dnes dobrý zápas pouze jedno mužstvo. A to Inter. Hráči hýřili pohybem a dařilo se jim vytvářet si šance. Hráči domácího týmu se prezentovali převážně rozvážnými kombinacemi ve snaze držet míč co nejdéle na svých kopačkách a vyřadit tak soupeře ze hry. Hosté jim kontrovali spíše zabezpečenou obranou a rychlými brejkovými situacemi.
--- Highlights ---

--- Celý zápas ---

VIDEO
Zatím zde není žádné video. Pokud chceš pomoct s přídáváním odkazů, kontaktuj webmastera stránek.

Středa
20:45
Inter - Juventus 3:0 (3:5p), komentář k hráčům
03/03/16 - Pohárové finále bylo nakonec nečekaně na dosah. Zaměřili jsme se na některé postavy tohoto strhujícího představení.