Serie A: Salernitana - Inter 0:4

30/09/23 - Až v 54.minutě přišel na trávník Lautaro Martinez a byl to on, kdo zdemoloval domácí Salernitanu. Díky jeho čtyřem gólů vyhrál Inter v Salernu 4-0 a dál drží první příčku tabulky. Inter vstoupil do utkání aktivně, ale z úvodního tlaku a několika slušným šancí nic nezískal. Domácí vyrovnali hru a chvíli byli dokonce i lepším týmem. Vyrovnaný poločas skončil bez branek. Ani po přestávce to nevypadalo, že by černomodří zařadili vyšší rychlostní stupeň. Rozdílovým hráčem se však stal střídající Lautaro Martinez. Proměnil prakticky vše, do čeho se dostal. Na první jeho branku, kterou vstřelil po dokonalé přihrávce od Thurama, Salernitana dokonce odpověděla, ale její gól neplatil kvůli ofsajdu. Druhý gól dal Lautaro zvoleje, třetí z penalty po faulu na Thurama a na čtvrtý mu ideálně nahrál Carlos Augusto.