Předchozí zápasy proti Liverpoolu

16/02/22 - Inter se potkal v evropských pohárech s Liverpoolem dvakrát a ze čtyř klání pouze jednou vyhrál a třikrát prohrál. V roce 1965 v PMEZ v Anglii prohrál 1-3, ale na San Siru dokázal slavně vyhrát 3-0, první dva góly dal v úvodních deseti minutách, a postoupil do finále. To se hrálo na "neutrální" půdě v Miláně a Inter v něm obhájil loňský titul a podruhé v historii získal trofej pro vítěze PMEZ.

Druhý souboj se odehrál těsně po oslavách 100 let od založení klubu na jaře 2008 v Lize mistrů, Inter v Liverpoolu prohrál 0-2, když od 30.minuty hrál bez sporně vyloučeného Materazziho, který si nevěděl rady s Torresem. Inter dostal dvě branky až v závěru utkání. To už byl bez zraněného stopera Cordoby. Druhý důležitý stoper Walter Samuel do zápasu kvůli zranění ani nenastoupil. Doma pak bez těchto dvou základních stavebních kamenů obrany prohrál 0-1 a vypadl. Stejně jako v této sezoně se jednalo o osmifinále.