AC Milán včetně Pioliho zuří: Ten gól měl platit

20/04/22 - Milánští fanoušci na sociálních sítích zuří, protože ve druhém poločase Derby della Madonnina nebyl červenočerným uznán gól Ismaela Bennacera kvůli ofsajdu. Důvod? Bránil ve výhledu brankáři Handanovičovi.

Inter vedl 2:0, když alžírský reprezentant v 66. minutě napřáhl a střelou z hranice pokutového území propálil vše, co mu stálo v cestě. Nerazzurri viděli ruku Fikayo Tomoriho. Rozhodčí Maurizio Mariani byl poslán k monitoru VAR. Anglický obránce se ale míče dotkl hrudí. Přesto nakonec gól neuznal. Postavení Pierra Kalulu totiž nebylo v souladu s pravidly. V ofsajdu jednoznačně byl. Jsou však pochybnosti nad tím, zda Handanovičovi vadil natolik, že nemohl zasáhnout anebo prostě na míč nemohl dosáhnout, i kdyby tam nebyl. O té druhé situaci se ale v pravidlech nehovoří.

Mnozí milánští fanoušci na sociálních sítích protestují a tvrdí, že postavení jejich obránce Marianiho rozhodnutí neospravedlňuje. S rozhodnutím rozhodčího byl nespokojen i trenér AC Stefano Pioli: "Podívejte se na Handanovičovu reakci. Vůbec si nestěžuje," řekl pro Sportmediaset. "Řekněte mi o brankáři, který po brance nijak nereaguje, pokud mu hráč Milána znemožnil výhled. Jen si stěžovali na ruku, která tam ani nebyla. No tak! No tak..."